Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kodėl verta statyti namus iš šiaudų briketų?
2017-02-12 Šaltinis: Jurga Mišliutė

Lengvos konstrukcijos namai iš šiaudų briketų tampa vis populiaresni ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir visame pasaulyje. Kiek ilgai mes alinsime mūsų motinėlę Žemę beatodairiškai naudodami resursus, kurių ištekliai taip sparčiai mažėja? Mastykime pozityviai ir gyvensime sveikai bei harmoningai su mus supančia aplinka.


Kodėl verta statyti namus iš šiaudų briketų? title=
Nuotr. uzsidirbkpats.lt

Sparčiai kylant pastatų apšildymo, vėdinimo kaštams, mažai energijos sąnaudų reikalaujantys pastatai tampa vis labiau populiaresni. Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės renkasi statybą iš šiaudų, tai dėl statybinės medžiagos, t.y. šiaudų briketų, šiluminių savybių.

 

Palyginimui, įprastinio namo (iš plytų, silikatinių blokelių) apšildymas kainuoja 75 proc. brangiau nei šiaudinio. Šiaudinio namo energijos sąnaudos per metus neviršija 40 kWh /m2.

 

Taigi, tokiu būdu sutaupome didelę dalį lėšų, kurias išleisdavome kurui. Be to, tausodami gamtinius energijos išteklius, mažiau teršiame mus supančia aplinką.

 

Šiaudinio namo jaunkumas


Statant efektyvų, energiją tausojantį namą, reikia atsižvelgti į bendrą pastato išplanavimą (pasirinkti optimalų durų, langų dydį, orientuoti pasaulio šalių atžvilgiu ir t.t.). Dažnas žmogus, užėjęs į šiaudinio pastato vidų, pasijaučia gana maloniai. Jaukumą suteikia neįprastos pastato sienos – jos storesnės už įprastinių namų, be to sienos pasižymi savita tekstūra, jos tarsi “gyvos”. Toks pastatas vilioja laukinių pievų, šviežio šieno kvapu. Priklausomai nuo savininko pageidavimų, sienos tinkuojamos arba paliekamos atviros, kas suteikia savitą estetinį vaizdą.

 

Šiaudinio namo izoliacija


Šiaudų briketai pasižymi itin gera garso izoliacija, todėl tokiame name lengva atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdieninio šurmulio, atgauti jėgas bei atstatyti psichologinę pusiausvyrą. Storos šiaudinės sienos sugeria didžiąją dalį išorinio triukšmo. Jei pastatas yra netoli greitkelio ar pramoniniame rajone, šis šiaudinių sienų privalumas yra itin svarbus.

 

Tačiau projektuojant pastatą reikia atsižvelgti ne vien į triukšmo, bet ir į šviesos bei energijos faktorius, kuriant gyvenamąją aplinką – ieškoti ir atrasti optimaliausiai suderintą variantą.

 

Šiaudinio namo gaisringumas - mitas


Daugelis linkę manyti, jog šiaudinių namų gaisringumas yra daug didesnis nei įprastinių pastatų. Tačiau tai visiška netiesa. Pastatai iš šiaudų briketų yra ypač atsparūs ugniai. Kyla klausimas, kuo paremtas šis teiginys. Nagi prisiminkime šiek tiek chemijos: kad vyktų degimas reikalingas deguonis.

 

Tuo tarpu tampriai supresuotame šiaudų brikete oro tarpų beveik nėra. Taigi, jei šiaudai yra pakankamai stipriai suspausti (be oro tarpų), šiaudinė siena tik apanglėja , o susidaręs pelenų sluoksnis neleidžia ugniai prasiskverbti giliau. Beje, jei pastato sienos yra tinkuotos, tai ugniai pirmiausia teks prasibrauti pro tinko barjerą.


Šiaudinis tinkuotomis sienomis pastatas JAV priskiriamas F119 gaisringumo klasei (ugniai parsiskverbti i pastato vidų prireiks daugiau nei 1 val. laiko). Ši klasė priskiriama mažos rizikos grupei.
Kaip žinome, pastatyti namą nėra lengva užduotis.

 

Tuo tarpu statyba iš šiaudų briketų yra prieinama daugeliui. Specialistai reikalingi elektros instaliavimui, vandentiekio sistemos įrengimui ir kitiems profesinio pasirengimo reikalaujantiems darbams. Na o pati statyba yra pakankamai nesudėtinga. Galima kurti savo rankomis! Tai ne tik darbas, bet ir menas. Tai kartu ir bendras darbas, kuris suvienija bendruomenes, šeimas.


Deja, Jungtinėse Amerikos Valstijose kasmet yra sudeginama daugiau nei 200 mln. t. šiaudų. Įsigalėjusi nuostata, kad tai nereikalingas produktas, yra visiškai nepagrįsta. Lietuvoje taip pat yra šiaudų perteklius, taigi, ši puiki medžiaga gali būti sėkmingai panaudota statybai.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt