Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kodėl verta rinkti butelius arba superstatinys iš Jūsų surinktos taros
2014-03-03 Šaltinis: Eglė Kairelytė, Supernamai.lt

Milijonai žmonių kasdien išmeta priemones, iš kurių visai nesunkiai galėtų pasistatyti unikalius, įdomius ir įsimintinus namus. Namai iš plastikinių ar stiklinių butelių ne tik gražūs ar ekologiški, ši “statybų priemonė” be kita ko labai lanksti, jei norite išgauti pačias įvairiausias formas.


Kodėl verta rinkti butelius arba superstatinys iš Jūsų surinktos taros title=
Nuotr. treehugger.com

Dar daugiau, namą paprastai galite pasistatyti patys, o jei panorėsite ir pasirinksite tinkamą apdailą – niekas net nepasakys, kad jis ne iš plytų, o iš plastikinių butelių. Bolivijoje, Kolumbijoje, Hondūre iš butelių statomi ne tik nuosavi namai, bet ir daugiabučiai. Tad gal jau metas pradėti rinkti butelius ir mums?

Plastikinių butelių plytos


Iš tiesų, norint pasistatyti namą iš plastikinių butelių – gaminimo technologija visiškai nesudėtinga. Jei plastikinį butelį pripildysite smėliu, jis puikiai pakeis elementarią molinę plytą, tik bus gerokai pigesnis.(Iliustracijos2,3,4)

 

 

 Nustebsite, tačiau iš plastikinių butelių pastatytas namas ne tik tvirtas ir pigus, bet ir ilgaamžis. Juk jei plastikiniai buteliai žemėje nesuyra kelis šimtus metų, lygiai taip pat ilgai jie gali tarnauti patikimomis “plytomis” Jūsų nuosavam namui. Dar daugiau, iš plastikinių butelių pastatyti namai itin tvirti ir geba atlaikyti milžiniškus krūvius. Taigi, kai Jūsų kaimyno namas, statytas iš molinių plytų ar cemento, sugrius, po Jūsų rankomis statytus namus lakstys Jūsų proanūkių proanūkiai… (Iliustracijos 5,6,7)

 

 

 


Tiesa, tokiam namui pastatyti reikia milžiniško kiekio plastikinių butelių. Tačiau bendras darbas gali puikiai suvienyti šeimą. Juo labiau, kad ieškoti dviejų vienodų plastikinių butelių nebūtina, statyboms naudojama plastikinė tara gali būti skirtingo dydžio, spalvos – čia tinka viskas!Belieka pasirūpinti smėliu – ir Jūsų namas pastatytas. Norite tinkuokite, norite ne – čia jau skonio reikalas. (Iliustracijos 8,9,10, 11, 12)

 

 

 

 5000 šampano butelių – ir nuosavas sodo namelis

Rusijoje, Novošachtinsko mieste gyevnanti moteris savo svajonių namuką susirentė vos iš 5000 stiklinių butelių. Čiapat vietos atsirado ir nuosavai nedidelei koplytėlei. (Iliustracijos 13,14)

 

 Šis namas iš esmės pastatytas iš stiklinių butelių nuo šampano, tapusavyje sutvirtintų cementu. Toks namas ne tik pigus, bet ir ekonomiškas, nes labai šiltas. Žiemos metu iš stiklinių butelių pastatytas namas išlaiko būtiną šilumą, o vasarą atvirkščiai, čia vėsu. Tokią komfortišką vidaus temperatūrą galima paaiškinti tuo, kad skirtingai nei statant namą iš plytų, čia susidaro oro “pagalvės”, esančios stiklo taroje. Tokiu būdu namas ilgiau išlaiko šilumą žiemą, ir ne taip greitai įšyla vasarą. O taip pat nereikia leisti pinigų vitražams. (iliustracijos 15,16,17,18)

 

 

 

 Šie unikalūs namai tik dar kartą įrodo, kad žmogaus fantazija beribė. Ar nelaikas būtų pakeisti patarlę, kad košę galima išvirti ir iš kirvio, realiu pavyzdžiu, kad namus galima pasistatyti kad ir iš mineralinio buteliuko, tereikia didelio noro, išmanumo ir darbo.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt