Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kodėl reikia apšiltinti būstą ir pakeisti jo langus?
2021-05-20 Šaltinis: Beta

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos dalyviai turi daug galimybių sumažinti savo šildymo sąskaitas ir pagerinti gyvenimo kokybę. Viena iš pagrindinių renovacijos priemonių, padedanti bene efektyviausiai padidinti pastato energinį efektyvumą ir išsaugoti šilumą kambariuose – langų keitimas ir pastato apšiltinimas. Tiesa, izoliavus pastatą, būtina pagalvoti ir apie jo vėdinimo sprendimus.


Kodėl reikia apšiltinti būstą ir pakeisti jo langus? title=
Nuotr. Justinos Lasauskaitės

Daugiausiai šilumos energijos nerenovuoti daugiabučiai netenka per sienas (38 proc.), langus (26 proc.) ir stogą (11 proc.). Dideli pastato šiluminės energijos praradimai – viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikia atnaujinti senus daugiabučius.

 

Apšiltinus pastato sienas, stogą ir pakeitus langus, jis yra apklojamas visiškai nauju termoizoliaciniu sluoksniu. Tokiu būdu ženkliai sumažinamas ne tik šiluminės energijos pralaidumas iš pastato vidaus į išorę – krenta ir šildymo sąskaitos, daugiabutis tampa draugiškesnis aplinkai.

 

Ilgesnė tarnavimo trukmė ir estetiniai pokyčiai


Tačiau šilumos praradimai – ne vienintelė priežastis modernizuoti būsto fasadą. Lygiai taip pat svarbu stabdyti daugelį daugiabučių pažeidusią sienų eroziją. Sumontuojant naują apdailą, prailginama pastato tarnavimo trukmė, jo sienos tampa atsparesnės išorės poveikiui – lietui, sniegui ar saulės spinduliams. Dar viena paskata apšiltinti sienas ir keisti langus – estetinės statinio išvaizdos transformavimas. Kone visi iki 1993 m. iškilę daugiabučiai yra „nušiurę“: jų sienos yra aptrupėjusios ir suskilinėjusios, o niūros spalvos gadina nuotaiką ne tik namo gyventojams, bet ir praeiviams ar miesto svečiams.

 

Priėmus sprendimą atnaujinti pastatą, jo išorė yra pakeičiama neatpažįstamai, jis tampa modernesnis. Taip pat kyla ir statinio vertė, tokiame daugiabutyje nuomotis ar pirkti butą yra žymiai maloniau. Langų keitimas ir balkonų įstiklinimas Daugelyje neatnaujintų daugiabučių dar yra butų, kurie turi senus langus, pro kuriuos švilpia vėjai, žiemą patenka šalto oro gūsiai.

 

Renovacijos metu nesandarūs langai yra pakeičiami į mažesnio šilumos pralaidumo langus. Taip gerokai sumažėja galimybė šalčiui patekti vidun, o šilumai – laukan. Be to, ekspertai rekomenduoja įsirengti langus su orlaidėmis bei modernia ventiliacijos sistema, tokiu būdu jūsų bute bus daugiau gryno oro. Ne ką mažiau svarbu įstiklinti balkonus ir lodžijas, taip dar labiau sumažinant šalto oro skverbimąsi į butą ir papildomai gerinant garso izoliaciją. Vasaras leisti atnaujintame balkone taip pat yra daug jaukiau.

 Visapusiškas pastato apšiltinimas


Kita esminė priemonė – lauko sienų apšiltinimas. Taisyklingai atlikus darbus, vien šis pasirinkimas gali padidinti lauko sienų šiluminę varžą apie 3 kartus, o patalpų vidaus oro temperatūra gali pakilti net 3-5 laipsniais.

 

Sienos yra apšiltinamos iš lauko pusės, ant jų dedant šilumai mažai laidžias medžiagas – mineralinę vatą arba putų polistirolą. Jos tuomet yra užtinkuojamos arba uždengiamos specialios dangos lakštais, taip paverčiant pastatą sandariu. Itin svarbu apšiltinti ir stogą bei pastato pamatus, rūsio perdangą. Tinkamai sutvarkius stogą, didelius gyvenimo kokybės pokyčius pajustų viršutinių aukštų gyventojai, kurių butuose dažnai svyruoja temperatūra – vasarą būna karšta, o žiemą – ypatingai šalta.

 

Po apšiltinimo, šios problemos penkto ar devinto aukšto butų savininkų nebekamuotų. Apšiltinus pamatus ir rūsio perdangą, ne tik didėja pastato šiluminė varža, bet ir išvengiama kartu su atmosferos bei grunto drėgme vidun besiskverbiančio šalčio, taip pat mažėja šansai, kad rūsyje susidarys pelėsis. Ekspertai įspėja, kad stiklinant balkonus ir apšildant aptvarus itin svarbu apšiltinti ir vidinę balkono sieną. Kadangi tai – nešildoma patalpa, uždarius langus problemų kilti neturėtų, tačiau neretai balkono langus net ir žiemą gyventojai palieka pravirus. Tokiu atveju balkono temperatūra krenta žemyn, didėja pelėsio susidarymo rizika.

 

 

Tinkamai izoliavus būstą, rekomenduoja gerinti vėdinimą


Kadangi po pastato renovacijos ženkliai išauga jo šiluminė varža, anksčiau per namo sienas, stogą ir langus į vidų laisvai patekdavęs oras lengvų kelių į gyventojų butus neberanda. Dėl to gryno oro kiekis kambariuose sumažėja.

 

Todėl, norint išvengti pelėsio ir kitų su pastato apšiltinimu bei langų pakeitimu susijusių problemų, rekomenduojama renovacijos metu imtis dar dviejų itin svarbių priemonių. Modernizuojant seną vėdinimo sistemą, išvalomi seni ortakiai ir ventiliacijos šachtos, jos dezinfekuojamos, pakeičiamos grotelės. Tai – pirmasis žingsnis link didesnio šviežio oro kiekio jūsų namuose.

 

Specialistų teigimu, antrasis žingsnis turėtų būti rekuperacinės sistemos visame name arba individualių rekuperatorių butuose įrengimas. Jie padeda kvėpuoti iš lauko išgaunamu oru, kuris papildomai išvalomas per filtrus.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt