Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Kinų išradimas: ateityje medieną gaminsime ne iš medžių?
2018-09-03 Šaltinis: Technologijos.lt

Daugybė pasaulio medžių kasdien yra nukertama dėl žaliavos poreikio. Mes turime ir kitų, sintetinių medžiagų, kurias gaminame laboratorijose, tačiau mediena vis dar turi savo vietą statybose. Visgi, ji turi trūkumų - ji greitai suyra, dega, keičiasi su metų laikais. Juos kinai išsprendė sukūrę dirbtinę medieną, kuri jau stebina mokslininkus.


Kinų išradimas: ateityje medieną gaminsime ne iš medžių?
Nuotr. commons.wikimedia.org

Mediena iš tikrųjų yra gana paprasta medžiaga. Ligninas laiko celiuliozės kristalus, sukurdamas tvirtą tinklą, kuris ir sudaro medienos struktūrą. Visi bandymai sukurti dirbtinę medieną buvo tik iš dalies sėkmingi - dažnai naujajai medžiagai trūko tvirtumo, lengvumo ar kitų gerųjų medienos savybių. Patys sėkmingiausi bandymai turėjo potencialo, tačiau kokia nauda iš sintetinės medienos, jei reikia kelių dienų jai pagaminti?

Kinų sukurta sintetinė mediena turi visas gerąsias natūralios medienos savybes be jokių blogųjų. Ji yra lengva, tvirta ir lengvai apdirbama. Kinų inžinieriai sugalvojo ligniną pakeisti kitu sintetiniu polimeru, kuris taip pat gali tvarkingoje struktūroje išlaikyti kristalus. Keičiant šių kristalų sudėtį ir spalvą galima keisti galutinio produkto išvaizdą. Mokslininkai sako, kad taip įmanoma sintetinei medienai suteikti ir natūralios medienos atspalvį pagal pageidaujamą rūšį.

Mokslininkai atliko bandymus ir apskaičiavo, kad tokia sintetinė mediena yra lygiai tokia pat tvirta kaip ir natūrali. Buvo atlikti laužimo ir spaudimo bandymai, kurie parodė, kad naujoji medžiaga yra nelyginamai tvirtesnė už dabar komerciškai prieinamas sintetinės medienos alternatyvas. Pavyzdžiui, dažnai statybinių prekių parduotuvėse siūlomas kompozitinis plastiko ir medienos mišinys. Žmonės tokias lentas mėgsta, nes jų nereikia šlifuoti ir dažyti. Tačiau tokios lentos nėra tokios stiprios kaip tikra mediena.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „china synthetic wood“

Dar vienas naujos sintetinės medienos privalumas - ji yra atspari ugniai. Jai nereikia jokių impregnantų ir kitokio apdorojimo - ši medžiaga nedega ir nepūva. Taigi, ji yra puikiai tinkama statybų pramonei. Geriausia tai, kad per kelias valandas sukuriamos tariamai medinės detalės gali turėti ir neįprastų savybių. Pavyzdžiui, galima sukurti labai plačią medinę lentą. Arba jai suteikti spalvą be jokių dažų.

Manoma, kad iš pradžių tokios lentos bus naudojamos lauko baldams gaminti, o vėliau - ir namams statyti. Kinams teliko sugalvoti, kaip šią medžiagą gaminti didelėmis apimtimis, o tada apie ją išgirsime daugiau.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt