Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kietas ir minkštas vanduo: kokie yra jų skirtumai
2021-07-20 Šaltinis: UAB "LT AQUA"

Visi žinome tokius terminus kaip „kietas vanduo“ ir „minkštas vanduo“. Todėl daugelis pagalvojame, kas lemia vandens kietumą ar minkštumą, kuo skiriasi kietas vanduo nuo minkšto ir kurį iš jų geriau vartoti ar naudoti maistui ir buityje. Paprastai vanduo būna visai skaidrus, tačiau jo sudėtyje yra įvairių mineralų. Tam tikrų mineralų koncentracija gali nulemti ir vandens kietumą. Taigi, kokie yra kieto ir minkšto vandens skirtumai?


Kietas ir minkštas vanduo: kokie yra jų skirtumai title=
Nuotr. flc-inc.sg

Kieto ir minkšto vandens skirtumai

Vandens kietumas pirmiausia nustatomas atsižvelgiant į jame esantį kalcio ir magnio kiekį. Vanduo, kurio sudėtyje šių ir kitų mineralų kiekiai yra didesni, laikomas kietu vandeniu. Tuo tarpu minkštame vandenyje kalcio ir magnio jonų koncentracijos nėra. Jame yra tik natrio jonų.

Norint, kad kietas vanduo būtų minkštas, reikia naudoti vandens minkštinimo filtrus. Šių priemonių pagalba sumažinama kalcio ir magnio jonų koncentracija, pakeičiant juos natrio jonais.

Jūsų naudojamas vanduo yra kietas ar minkštas?

Vizualiai vandens kietumo ar minkštumo nustatyti negalime. Tačiau apie tai galime spręsti pagal įvairių buitinių prietaisų, kurių veikimui naudojamas vanduo, (pvz., elektrinio virdulio, skalbyklės, indaplovės ir kt.) būklę arba pagal tai, kokį poveikį mums daro vanduo, kai juo prausiamės, valome įvairius paviršius ir naudojame jį kitiems buities darbams.

Kai kurios kieto vandens savybės:

Nusiprausus rankas su muilu, jį sunku nuplauti. Taip yra dėl to, kad muilas reaguoja su kietame vandenyje esančiu didesniu kalcio kiekiu. Tokiais atvejais rankas tenka plauti ilgiau, kol ant jų visai nebesijaus muilas.

Sumažėja vandens slėgis. Vamzdžiuose gali susiformuoti mineralų sankaupos, dėl kurių sumažėja jų vidaus skersmuo ir prablogėja vandens pratekėjimas.

Atsiranda dėmės. Jos gali atsirasti ant indaplovėje plaunamų stiklinių ar sidabrinių indų paviršių. Tai paprastai būna kalcio karbonato sankaupos.

Mineralinės dėmės. Jos atsiranda ant drabužių, išskalbtų skalbyklėje. Kadangi kietas vanduo yra šiurkštesnis, drabužiai gali greičiau susidėvėti.

Kai kurios minkšto vandens savybės:

Tinkamas buitinių ir prausimosi priemonių putojimas. Optimalus valymo, plovimo ir prausimosi priemonių putojimas – tiek skalbiant drabužius, tiek plaunant indus, prausiantis ir plaunant rankas.

Švaresni drabužiai. Drabužiai būna švaresni, ant jų nelieka jokių mineralinių dėmių ir jie lėčiau susidėvi (ilgiau tarnauja).

Optimalus vandens slėgis. Jei namuose vanduo minkštas, vandens slėgis yra tinkamas.

Ar kietas vanduo kenkia sveikatai?

Atlikti tyrimai rodo, kad nėra jokių rimtų liekamųjų reiškinių sveikatai, susijusių su kieto vandens vartojimu. Tačiau kietas vanduo gali turėti neigiamos įtakos mūsų odai ir plaukams, nes juos išsausina.

Reguliariai trenkant plaukus kietu vandeniu, gali atsirasti galvos odos niežulys, o plaukai gali išsausėti. Kietame vandenyje esantys mineralai taip pat gali turėti neigiamą poveikį odos pH balansui, todėl sumažėja odos atsparumas kenksmingoms bakterijoms ir infekcijoms. Jei sergate egzema, jums reikia vengti kieto vandens.

 

The Health Benefits of Soft Water | Quality Water Services

Kokie yra minkšto vandens privalumai?

Minkštas vanduo puikiai tinka valymui, nes jis nepalieka mineralinių dėmių ir neskatina valymo priemonių putojimo.

Kadangi minkštas vanduo yra daug veiksmingesnis valymui, jį naudojant gali reikšmingai sumažėti vandens sąnaudos, nes nebereikia kelis kartus perskalbti drabužių ir perplauti indų ar ilgiau praleisti duše bandant pilnai nusiplauti šampūną ir dušo želė. Naudojant minkštą vandenį reikia ir mažesnio kiekio valymo, skalbimo bei prausimosi priemonių, todėl galima daugiau sutaupyti. Buitiniai prietaisai, kurių eksploatavimui reikalingas vanduo, veikia optimaliai ir ilgiau tarnauja.

Taigi, minkšto vandens dėka daug lengviau atlikti daugelį buities darbų namuose. Be to, geriau išsiplauna indai ir kiti prietaisai, paprasčiau valyti įvairius paviršius, išskalbti drabužiai būna minkštesni, po prausimosi oda ir plaukai išlaiko drėgnumą, neišsausėja ir neatsiranda kitos alerginės reakcijos.

Vandens minkštinimo filtrai

Vandens minkštinimo filtrų veikimas grindžiamas jonų kaitos principu. Tokio vandens filtro pagalba iš šalto vandens pašalinamas magnis ir kalcis. Pastarieji yra pakeičiami natrio jonais. Visa tai padeda apsisaugoti nuo kalkių formavimosi. Svarbu pabrėžti, kad šiuolaikiniai vandens minkštinimo filtrai taip pat gali iš vandens pašalinti minimalų geležies kiekį, organiką ir nitratus.

Vandens minkštinimui naudojama katijonitinė derva, kuri šio proceso metu išsikrauna. Dėl šios priežasties būna būtina filtro regeneracija (vykstanti automatiškai). Šiam tikslui pasitelkiama minkštinimo druska – ji nesąveikauja su filtruotu vandeniu, todėl nereikia baimintis, kad vanduo bus sūrus.

Pabaigai

Daugelis žmonių gali drąsiai vartoti tiek kietą, tiek minkštą vandenį, nepatirdami jokio šalutinio poveikio. Tačiau jei namuose naudojate kietą vandenį, kyla nemažai buitinių problemų, kurios blogina gyvenimo kokybę ir didina patiriamas išlaidas. Dėl šių priežasčių verta pasitarti su šios srities specialistais. Jie gali atlikti vandens tyrimus ir rekomenduoti bei sumontuoti aukščiausius standartus atitinkančio modelio vandens minkštinimo filtrą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt