Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Ketinate namuose įsirengti vandens filtrus? Ar žinote kokius rinktis?
2021-05-11 Šaltinis: UAB "LT AQUA"

Visai nesvarbu, gyvenate bute ar individualiame name, jei jūsų netenkina geriamojo vandens kokybė, pastarąją pagerinti galite bet kada. Tokiu atveju tereikia įsirengti specialius vandens filtrus. Apsispręsti, kokių būtent filtrų Jums reikėtų, išsiaiškinti padės prieš tai atlikti išsamūs vandens tyrimai. 


Ketinate namuose įsirengti vandens filtrus? Ar žinote kokius rinktis? title=
Nuotr. sunrisespecialty.com

Kai iš čiaupo teka kietas vanduo

Vandens kietumas – ko gero dažniausia bėda, kuria skundžiasi lietuviai. Nuolat vartojant kietą vandenį, į tai ilgainiui pradeda reaguoti žmogaus oda – pastaroji labai išsausėja.

 

Dėl kieto vandens nukenčia ir namuose naudojami buitiniai prietaisai, santechnika, kiti namų apyvokos daiktai: virdulio vidus, vonios, kriauklių, dušo kabinos sienelės netrunka pasidengti baltu kalkių nuosėdų sluoksniu. Vandens kietumo problemą nesunkiai išsprendžia specialūs vandens minkštinimo filtrai.

Įvertinus tai, vanduo yra tik kietas, ar galbūt turi dar ir papildomų kitokių negerumų, pavyzdžiui, jame dar yra ištirpusių ir kokių nors kitokių junginių ar medžiagų, pats vandens minkštinimo procesas gali šiek tiek skirtis. Tokiu atveju tiesiog reikės įrengti skirtingus geriamo vandens filtrus.

Jei vandenyje yra nedidelė geležies koncentracija, tačiau vanduo neturi nei specifinio kvapo, nei skonio, tokiu atveju verta rinktis modifikuotą vandens minkštinimo filtrą. Toks įrenginys vandenį ir suminkština, ir iš vandens išvalo geležies kiekius, kurie viršija higienos normas.

Tinkamai pasirinkti vandens filtrai tuo pačiu metu gali iš vandens išvalyti ir nitratus bei nitritus, taip pat organinių medžiagų perviršius.

Jei vanduo turi metalo skonį

Ar norėtumėte gerti tokį vandenį? Vargu. Geležingas vanduo nėra sveikas nei žmogui, nei jo buičiai – ilgainiui vonia, plytelės, kriauklė ar unitazas pasidengia rusvomis rūdžių dėmėmis. Jei toks vanduo iš čiaupo teka jūsų namuose, jį būtina nugeležinti.

Vandenyje esant nedidelei geležies koncentracijai, pakaks, kaip ir buvo minėta aukščiau, tik modifikuoto vandens minkštinimo filtro. Jeigu atlikus vandens tyrimus, jų rezultatai rodo, kad vandenyje dar yra ištirpusio ir arseno, sieros vandenilio, kitokių cheminių junginių, tuomet tinkamiausias pasirinkimas būtų atskiras vandens nugeležinimo filtras.

Norintiems geriamąjį vandenį turėti dar geresnį ir gardesnį, rekomenduojama namie įsirengti tokius vandens filtrus, kurie iš vandens pašalins ir sunkiuosius metalus, ir kalkes, ir kitus teršalus. Tokios vandens valymo sistemos paprastai kartu yra komplektuojamos dar ir su vandens mineralizatoriais. Šie tinkamai išvalytą vandenį dar praturtina ir mineralinėmis medžiagomis. Toks vanduo tinkamas net ir kūdikių maistui ruošti.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt