Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kėdainiečių šeima sumeistravo pasakų namelį
2017-10-27 Šaltinis: Dimitrijus Kuprijanovas Šaltinis: rinkosaikste.lt

Kėdainių mieste, Babėnuose, viename sklype išdygo pasakų namelis. Taip, taip – tikras dvylikos kvadratinių metrų medinis statinys, atrodantis lyg iš pasakos. Jį sumeistravo šeimos vyrai, o namelis skirtas jauniausiai šeimos atžalai. Namelis ne tik gražus, jaukus ir mielas, tačiau ir funkcionalus bei praktiškas, mat kiekviena jo detalė buvo kruopščiai apgalvota.


Kėdainiečių šeima sumeistravo pasakų namelį title=
Nuotr. Algimanto Barzdžiaus

Mintys – moterų, darbas – vyrų

 

Pasakų namelis Vidmanto ir Dalios Marmų kieme pradėjo kilti jau pavasarį, o paskutiniai štrichai buvo sudėti visai neseniai. „Aš kažkaip vis kalbėdavau, kad mūsų mažajai anūkei reikia žaidimų namelio. Kalbėjau, kalbėjau, kol vieną dieną iš Vilniaus į gimtinę sugrįžęs sūnus atsivežė kažkokius brėžinius. Supratau, kad vyrai statys žaidimų namelį. Labai apsidžiaugiau, juk visi vaikai vaikystėje svajojo turėti mažyti žaidimų namelį“, – šypsojosi Dalia, kuri net nenujautė, jog jos sūnus Darius kartu su vyru Vidmantu nutarė statyti ne mažyti namelį, o tokį namelį, kuriame galima gyventi.

 Prasidėjo statybos

 

Vyrai kaip tarė, taip ir padarė. Netrukus į kiemą jau buvo vežama mediena, prasidėjo statybos. „Daugiausia statė sūnus, aš jam padėjau. Dviese statėme, o moterys mus palaikė. Daug laiko neturiu, o sūnus prie namelio kone visas atostogas praleido. Ir tai dar namelis nėra iki galo užbaigtas, dar galvojame gražinti. Dar yra darbelio“, – susimąstė Vidmantas, vienas pasakų namelio statytojų. Medis – ne svetimas Abiem šeimos vyrams darbas su medžiu nėra svetimas. Nors ir Vidmantas kuklinasi, tačiau Dalia atskleidžia, kad vyras visuomet buvo labai nagingas. „Jis kieme medinius baldus sukonstravo. Viską darė pats, savo rankomis. Darbas su medžiu jam nėra svetimas, sakyčiau, net patinka. Sūnui taip pat šis darbas prie širdies. Tuomet jis atsipalaiduoja nuo savo kasdienių darbų“, – teigė moteris.

 Niekur neskubėjo

 

Šeimos vyrai namelį statė nuo ankstyvo pavasario iki rudens. Kruopščiai apgalvodami ir apsvarstydami kiekvieną savo sprendimą. „Sūnus viską skaičiavo, pirko medieną, vežė. Kilo karkasas, atsirado sienos, grindys, viskas po truputį. Pamenu, labai daug laiko atimdavo, atrodo, net ir menkiausios dalies pritvirtinimas. Viso detalės nedidelės, viską atlikinėjo labai kruopščiai, norėjo, kad būtų labai dailus“, – darbų eigą apibūdino Dalia.

 

Mielas širdžiai

 

Vidmantas ir Darius sumeistravo tokį namelį, kuriame galima gyventi. Tai lyg pasakų namelis iš pasakų knygos, tik jis tikras, nenupieštas. Namelis yra apie dvylikos kvadratinių metrų dydžio. Fasadinė, vidinė dalys, grindys – iš lentų. Namelis yra apšildytas. Sudėta apšildymo medžiaga. Akį traukia ir daug jaukumo suteikia dideli langai, sukonstruoti maži stoglangiai. Įėjus į vidų jaučiama šviesa, daug saulės spindulių patenka per gausybę langų, be to, vidinė dalis yra iš šviesių lentų, nedažyta. Tai taip pat suteikia šilumos ir jaukumo jausmą. Yra įrengti dailūs laiptukai į antrąjį aukštą, yra ir balkonas. Viskas atrodo kaip tikrame gyvenamajame name, tik sumažinta.

 

 

Ir vaikai, ir suaugę

 

Į namelį drąsiai gali įeiti ir vaikai, ir suaugę. Jis sukonstruotas labai tvirtai. Namelis atlaiko suaugusio žmogaus svorį. Jame žmogus gali jaustis laisvai, vietos užtektinai. Pirmasis aukštas skirtas žaidimas ir pasisėdėjimams, antrasis – miegui ir poilsiui.

 

Dedikacija anūkei

 

Įėjus į namelį į akis krinta užrašas – „Aistės“. Šis Namelis yra skirtas Vidmanto ir Dalios numylėtai anūkei.

„Čia Aistės namukas, jai skirtas. Čia ji galės žaisti, kai atvyks pas mus pasisvečiuoti. Mergaitei labai patinka. Jeigu patinka jai, tai ir mes esame laimingi“, – džiaugiasi Vidmantas, pabrėždamas, jog viskas skirta jauniausiajai šeimos atžalai.

 

 

Išbandytas


Namelį jau išbandė visi šeimos nariai. Nors pasakų namelis skirtas vaikams, jį jau pamėgo ir suaugusieji. Jie jau buvo ne kartą čia susėdę išgerti puodelio arbatos, o Dalia prasitaria, kad čia labai gera vieta knygai skaityti. „Namelis ir man pradėjo labai patikti. Atsinešu paskaityti knygą, čia labai šviesu, jauku, malonu skaityti. Kodėl gi ne. Anūkė dar maža, bet ir jai paaugus šis namukas bus tinkamas. Jis visuomet bus tinkamas. Galės ir kavalierius į nuosavą namuką kviestis“, – atsisveikindama šypsosi Dalia.

 

rinkosaikste.lt
7044

 
 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt