Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kauniečių šeimai architektai suprojektavo uždarus ir kontrastingus namus
2014-12-29 Šaltinis: Vėjūnė Inytė, Bustas.lrytas.lt

Kauniečiai architektai Aidas Kalinauskas ir Evaldas Žurkus gavę užsakymą suprojektuoti vieno aukšto gyvenamąjį namą nusprendė pasiremti kontrasto principu. Pagal jų projektą iškilęs namas iš gatvės yra uždaras ir asketiškas, iš kiemo — atviras ir jaukus.


Kauniečių šeimai architektai suprojektavo uždarus ir kontrastingus namus title=
Nuotr. M.Patašiaus

Kaune įkurtos architektų studijos „Archispektras“ architektai A.Kalinauskas ir E.Žurkus mėgsta derinti klasiką ir modernumą.Romainių mikrorajone prieš metus iškilęs 250 kvadratinių metrų plotos namas yra būtent toks.E.Žurkus pasakojo, kad užsakovas pageidavo, jog jis su kolega suprojektuotų vieno aukšto namą.

„Užsakovas sakė, kad turi karčios patirties, kai vaikai nusiverčia nuo laiptų. Todėl teko sukti galvą, kaip suprojektuoti namą, kad jo erdvėmis būtų patogu naudotis“, — prisiminė architektas.

 Architektai namo projektą derino prie sklypo specifikos, mat šalia namo yra judri gatvė, greta — kaimynų būstai. Todėl kūrėjams kilo idėja sukurti uždarą iš gatvės ir atvirą iš kiemo pusės namą, asketišką iš gatvės ir jaukų iš kiemo.

 Namo sienas, atgręžtas į gatvę jie suprojektavo taip, kad pašaliniai nematytų, kas vyksta viduje. Vidinės būsto sienos atgręžtos į žalia veja nudengtą sklypą. Už jo auga nedidelis miškas.

 „Išnaudojome sklypo privalumą ir tai, kad už jo žaliuoja medžiai. Einant metams jie augs ir sudarys gražų vaizdą“, — sakė architektai.

 Todėl vidinės namo sienos įstiklintos dideliais langais, per kuriuos atsiveria gamtos vaizdas. Namas padalintas į tris dalis.

Dvi skirtos gyvenimui. Trečioji — garažas dviems automobiliams ir techninės patalpos.Įėjus į namą pasukus į kairę patenki į svetainę, kurioje už stiklo pertvaros yra ir virtuvė. Namo centre įrengtos durys vedančios į kiemą bei nedidelę terasą su židiniu.

 Nuo pagrindinio įėjimo pasukus į dešinę vedančiu koridoriumi išdėstyti miegamasis, du vaikų kambariai, vonios kambarys, du tualetai, drabužinė.

 Gyvenamosios patalpos suprojektuotos taip, kad sudaro 45 laipsnių kampą. Todėl svetainės langai atsukti į rytinę ir pietinę puses, per miegamųjų langus patenka vakarinė saulė. Name visą dieną yra šviesu, šilta ir jauku.Nuo gyvenamųjų patalpų atsišakoja 60 kvadratinių metrų ploto techninės patalpos ir garažas.

 Laikydamiesi kontrasto principo, architektai namo fasado apdailai naudojo šviesiai pilkas ir juodas klinkerio plytas. Stogui — keramikines čerpes. Virš garažo — bituminę dangą.

 Name įrengtas šildymas dujomis.

 

Bustas.lrytas.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt