Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Kaunas – ne Vilnius: naujų būstų perteklius čia negresia
2014-07-15 Šaltinis: Saulius Tvirbutas, 15min.lt

Vilniuje ekspertai mato rekordinę naujų butų pasiūlą. Kaune būsto rinka, nors ir atgijusi, vyksta daug statybų, bet pasiūlos burbulas nepučiamas. Antrajame pagal dydį šalies mieste nekilnojamojo turto rinkos specialistai nemato naujų butų pertekliaus. Kaune investuotojai dažniau renkasi nedidelės apimties projektus, taip pat ieško patrauklių galimiems pirkėjams vietų.


Kaunas – ne Vilnius: naujų būstų perteklius čia negresia
Nuotr. Eriko Ovčarenko

Populiarūs nedideli daugiabučiai

Nekilnojamojo turto agentūros „011“ pardavimų vadovas Giedrius Sidaravičius sako, kad Kaunui dar toli iki naujų būsto pasiūlos pertekliaus.

„Jis gali atsirasti nebent atskirose vietose. Pavyzdžiui, pastačius didelį daugiabutį. Tada pardavimai yra lėtesni. Ukmergės gatvėje būsto rinkai neseniai pasiūlyta iš karto 130 naujų butų. Gali atrodyti, kad tai perteklius, nes jų neskubama pirkti, bet kitose vietose, kur pastatomi maži, jaukūs pastatai, butai sulaukia susidomėjimo dar nepradėjus statybų“, – teigė G.Sidaravičius.

Totorių gatvėje tarpukario laikų pastatas dar tik planuojamas rekonstruoti, o jame iš 15 butų jau rezervuoti 6.

„Įdomu, kad šis projektas net nereklamuotas, užteko informacijos iš lūpų į lūpas“, – sakė G.Sidaravičius.

Antra vertus, patraukliose vietose statomi daugiabučiai irgi gali sulaukti pakankamai dėmesio. Specialistų nuomone, tokie daugiabučiai kaip Žaliakalnyje nors ir bus 7 ir 9 aukštų, bet greičiausiai sulauks dėmesio dėl patrauklios vietos.

Kvartalų su daugiaaukščiais namais nedaug

Aukštuosiuose Šančiuose sėkmingai parduota dauguma butų 16 aukštų name, pro kurio langus atsiveria miesto panorama. Šalia jo yra ir daugiau įmonės „Būstuva“ pastatytų daugiabučių, bet jie įrengti dar iki krizės.

Naujų namų kvartalą Biržiškų gatvėje, ant Nemuno šlaito toliau plečia įmonė „YIT Kausta“.

Į trečią statybų etapą šiemet ketinama investuoti 7,2 mln. litų. Iš viso „Šilo namų“ kvartalo plėtrą numatyta vykdyti 6–7 etapais. Bendros projekto investicijos sudarys daugiau kaip 70 mln. litų.

Taip pat statomi dar keli mažų daugiabučių kvartalai: netoli Kauno klinikų, VDU botanikos sodo. Tačiau ten kyla nedideli namai – 2 ar 3 aukštų.

„Kaune naujų didelių daugiabučių kvartalų, palyginti su Vilniumi, labai nedaug. Apskritai investuotojai Kaune mieliau vykdo pavienių namų projektus“, – pastebi G.Sidaravičius.

Atgal į miestą


Kaune nuo seno pirmenybė teikiama individualiam namui ar kotedžui, todėl čia ir per nekilnojamojo turto pirkimo bumą palyginti su kitais miestais statyta ne tiek daug daugiabučių. „Ir dabar kauniečiai linkę kurtis nuosavuose namuose, kotedžuose, bet pastebima ir nauja tendencija grįžti į miestą“, – tvirtino G.Sidaravičius.

Pasak jo, nemažai pasiturinčių pirkėjų jau yra išmokėję paskolas už namus užmiestyje, juos parduoda ir perka brangius, gerose vietose pastatytus naujus butus.

„Žinau vieną notarą, kuris nupirko naujos statybos būstą tik tam, kad jo vaikas po pamokų turėtų, kur pabūti, paruošti pamokas, o vakare jam būtų arti nueiti į būrelius. Pastebime, kad gyventi į miestą iš užmiesčio vis dažniau grįžta vaikus auginančios šeimos. Tėvai pavargsta vaikus vežioti į mokyklas, būrelius, tad miesto centre ieško erdvių ir patogių butų“, – pasakojo G.Sidaravičius.

Populiari vieta – miesto centras


Daug nekilnojamojo turto vystytojų dairosi išskirtinių miesto vietų, žinodami, kad tada neturės rūpesčių dėl pirkėjų.

Gerai perkami ir senamiestyje statomi arba neseniai baigti statyti būstai Druskininkų bei Nemuno gatvėse. Rezervuojami Karaliaus Mindaugo prospekte rekonstruojami tarpukario laikų Pieno centro pramoniniaii pastatai. Ten bus įrengti ir pirmieji Kaune loftai.

Pirkėjų susidomėjimu džiaugiasi ir įmonės „Vasiliauskas, Page ir Co“ direktorius Šarūnas Vasiliauskas.

Ši bendrovė stato 22 butų daugiabutį Spaustuvininkų gatvėje.

„Jau turime 5 rezervacijas, – tvirtino jis. – Vieni mūsų galimų pirkėjų yra pagyvenę žmones, kurie ketina parduoti didelius butus miesto centre ir persikelti į mažesnį, ekonomiškesnį būstą. Esame pirmieji, kurie pastatysime A klasės energetinio naudingumo daugiabutį Kaune. Nuo 2016 metų tokie turės būti visi nauji namai. Taip pat pirmieji butuose įrengsime rekuperacinė vėdinimo sistema su programuojamu valdymu“, – pasakoja Š.Vasiliauskas

Nemažai pirkėjų renkasi brangius būstus miesto centre dėl investavimo. „Bankų palūkanos labai mažos, o investavęs santaupas į butą ir jį išnuomojęs sulauksi geresnės grąžos“, – mano verslininkas.

Naujų butų kainos Kaune yra maždaug nuo 3 iki 5,6 tūkst. litų už kv. metrą.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt