Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Karkasiniai namai - nepelnyti mitai
2018-03-15 Šaltinis: UAB DANSTEMOS STATYBA

Karkasinė statyba tampa vis populiaresnė. Dabar jau daugelis, spręsdami kokios konstrukcijos namą statyti, svarsto ir karkasinio namo statybos galimybę. Terminas „karkasinis namas" kai kam sukelia nepasitikėjimą. Ir visai be reikalo. Juk daugelis mažaaukščių namų pasaulyje yra statomi pagal karkasinę technologiją. Nors karkasiniai namai apsupti įvairiausių mitų, dažniausiai dėl to kalti nelabai patyrę statybininkai, technologijos nežinojimas ar įsisenėjusios mūrinės statybos tradicijos. O mitai ir yra todėl, kad galėtume juos paneigti.


Karkasiniai namai - nepelnyti mitai title=
Nuotr. Alibaba.com

1. Mitas Nr.1 - karkasinis namas neilgaamžis.Karkasinių namų tradicijos siekia 1300 metų. Iki šiol Norvegijoje ir Japonijoje yra išlikę karkasinės statybos statiniai, statyti 10-11 amžiuje. O juk mūsų protėviai nežinojo apie dabar naudojamas impregnavimo priemones, džiovinimo kameras, specialius metalinius tvirtinimo elementus. Technologiškai taisyklingai pastatytas ir tinkamai prižiūrimas karkasinis namas tarnauja 80-100 metų. Galima sakyti, kad kiekvienas namas esti tol, kol jame gyvenama ir kol jis prižiūrimas.

 

Ir mūriniai apleisti pastatai greitai susensta. Karkasinio namo ilgaamžiškumas priklauso nuo to, ar jūs naudojate tinkamai išdžiovintą, impregnuotą kokybišką medieną, kokybiškas šiltinimo medžiagas, tvirtinimo elementus, ar meistrai laikėsi montavimo technologijos. Dėl renovacinių savybių - karkasiniai namai neturi sau lygių. Namo savininkas gali nesunkiai pakeisti išorės ar vidaus apdailą, sutvirtinti atskirus karkaso elementus, sumontuoti papildomus priestatus ar vidaus pertvaras, pakeisti ar remontuoti sienose sumontuotas komunikacijas. Ir visa tai atlikti remontuojant ir neišsikeliant iš namo.
2. Mitas Nr.2 - karkasinis namas degus.


Jei ne ši klaidinga nuomonė, karkasiniai namai turėtų gerokai daugiau šalininkų. Aišku, jei namo savininkas montuojant taupė kokybės ir saugumo sąskaita, tai nelaimės galima sulaukti. Gaisro priežastis gali būti blogai izoliuoti dūmtraukiai, netinkamai sumontuotos elektros komunikacijos, pagailėta lėšų medienai impregnuoti. Nesilaikant dūmtraukių, šildymo katilų ir komunikacijų montavimo instrukcijų galima sudeginti ne tik karkasinį, bet ir mūrinį namą. Mūriniame name probleminiai mazgai tokie patys - gegnių konstrukcijos, ypač susikirtimo taške su kaminu, medinės perdangos ir kt.. Jei atsitiks nelaimė ir kils gaisras, tai karkasinio namo savininkas nukentės mažiau nei mūrinio, nes karkasinio namo atskirus mazgus lengviau pakeisti nei perstatyti dalį mūrinio pastato.


3. Mitas Nr. 3 - karkasinis namas nepakankamai ekologiškas.


Dėl nepakankamo ekologiškumo dažniausiai kaltinama ne naudojama mediena, bet šiltinimo medžiagos. Tačiau mineralinė vata yra ekologiškesnė už daugumą naudojamų statybinių blokelių ar skiedinių. Jei labiau pasistengtumėme, ekologinių „bombų" galima pridėti daugelyje vietų - medžio-drožlių plokštėse, skiediniuose, lakuose ir dažuose, antiseptiniuose preparatuose. Ir ko čia dėtos tada karkasinės technologijos? Reikia tik parinkti reikiamas, patikrintas medžiagas.


4. Mitas Nr.4 - karkasinis namas blogai laiko šilumą.


Karkasinės sienos, jei jos sumontuotos technologiškai taisyklingai, pasižymi ypač geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Namai statomi būtent laikantis karkasinės technologijos. 20 cm storio karkasinės sienos užpildytos mineraline vata atitinka 90-100 cm storio mūrinę sieną - būtent taip šilumines mineralinės vatos savybes apibūdina gamintojai. Tačiau daug kas priklauso nuo meistrų: namai, kuriuose jaučiami skersvėjai, renkasi ant sienų ar lubų kondensatas, nesilaiko šiluma - tai paprasčiausias statybinis brokas.


5. Mitas Nr.5 - karkasinį namą pastatyti gali ir diletantas.


Tai tas mitas, kuris labiausiai masina potencialius statytojus, nes pastarieji mano, kad gali namą pasistatyti ir neturėdami tam žinių. Aklai laikantis tik montavimo instrukcijose esančių nurodymų, neturint patirties problemos užprogramuojamos iš karto. Montavimo instrukcijos yra skirtos kontroliuoti statybos eigą. Karkasinėje statyboje daug niuansų, kuriuos išmano tik patyrę meistrai. Karkasinį statinį gal ir gali pastatyti diletantas, tačiau padaryti, kad jis būtų šiltas, saugus, komfortiškas, kad niekur netrauktų skersvėjis ir nelašėtų, gali tik techniškai „pasikaustęs" specialistas, pasimokęs iš savo ir svetimų klaidų, turintis patirties.


Danstema.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt