Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Kapitalinis remontas
2011-04-08 Šaltinis: build.lt

Kapitalinis remontas. Kiekvieno buto savininkui bent kartą gyvenime reikėjo susidurti su kapitaliniu remontu. Dažnam žmogui remontas - sinonimas žodžiui katastrofa. Tačiau tai galima daug lengviau ir greičiau padaryti ir ištverti, jeigu viskas atliekama nuosekliai, pagal planą.


Kapitalinis remontas title=
Nuotr. flatconstruction.com

Svarbu atsiminti, kad kapitalinis remontas atliekamas labai retai, todėl geriau tai padaryti vieną kartą, bet gerai, kad užtektų daugeliui metų, o vėliau interjero atnaujinimą arba pagražinimus galima bus padaryti tik kosmetinio remonto priemonėmis.

1 žingsnis – interjero planas

Prieš pradedant remontą, labai svarbu iki smulkmenų suplanuoti visus pagrindinius remonto aspektus. Geriausia tai padaryti sukuriant buto dizaino projektą arba paprasčiausiai sudedant į vieną aplanką visus buto planus ir kitus reikalingus dokumentus: buto ploto brėžinius, bute esančios santechnikos ir įmontuotų baldų demontažo planus, elektros įrengimų ir apšvietimo įrengimų išdėstymo planus, taip pat baldų išdėstymo planus, santechnikos montažo planus, elektros rozečių ir jungiklių išdėstymo planus, taip pat interjero sumanymus. Kuriant planą, reikia turėti omenyje realias buto technines galimybes ir įmanomas energijos sąnaudas. Toks dokumentų aplankas labai geras pagrindas dizaino projektui, kurio užsakymas - tai jau kitas remonto žingsnis.

2 žingsnis – dizaino projektas
Kai kurie žmonės ieško architekto arba dizainerio per pažįstamus, kiti specializuotuose portaluose arba žurnaluose – specialisto paieškos būdas visai nesvarbu. Svarbu atrasti gerą specialistą, kuris sukurs jums priimtiną buto projektą. Projektas turi būti optimalus tiek piniginiu atžvilgiu, tiek pritaikytas gyventojų skoniui ir jų patogumui.

3 žingsnis – sąskaitos sudarymas
Po to, kai projektas sukurtas, sąskaitos sudarymas lengvesnis, bet labai svarbu apskaičiuoti ne tiktai planuotas išlaidas, bet atidėti dalį pinigų nenumatytoms išlaidoms. Gali pasirodyti, kad bute po apdaila paslėpti defektai, kurių tvarkymui reikės papildomų išlaidų. Arba remontuojant gali pakilti kainos, nes remontas - ne vienos dienos darbas.

4 žingsnis – darbininkų pasirinkimas

Butą galima remontuoti savo jėgomis, bet kapitalinis remontas gana ilgas ir sudėtingas procesas, tai geriau jį patikėti profesionalams. Iš profesionalių galimybių yra du variantai – statybinės firmos arba privatūs meistrai.

Statybinės firmos sudaro su klientu sutartis, kuriose tiksliai fiksuojamos visos tarpusavio teisės ir pareigos, darbų atlikimo eiga, kokybės kontrolės taisyklės, garantijos, mokėjimo tvarka, terminai ir kita. Garantinis laikas po remonto darbų – metai, bet ir po to galima konsultuotis firmoje, kuri atliko remontą.

Tačiau finansiniu atžvilgiu firmą kviesti ne taip naudinga kaip privačius meistrus, nes sutartyje įtraukiamos ir neplanuotos išlaidos, pelno procentai, mokesčiai ir pan. Darbui samdant privačius meistrus, galima sutaupyti, bet kartais toks taupymas gali pasirodyti ir klaidingas ir tapti didelėmis išlaidomis – tiek materialinėmis, tiek ir moralinėmis.

Jei vis tik buto šeimininkas pasirenka privačius meistrus, tai visų pirma būtina išsiaiškinti meistrų kvalifikacijos lygį ir jų patirtį. Geriausias variantas - pažįstamų arba giminaičių patarimai.

Labai svarbu, kad brigadai vadovautų patyręs darbų vadovas, kuris kontroliuotų visą remonto procesą ir, esant reikalui, pats galėtų pakeisti trūkstamą specialistą.
Kokybės ir saugumo sumetimais geriau pasirinkti statybos firmą, nes buto savininkas dažniausiai neturi reikiamų žinių ir patirties atliekant remonto darbus. Todėl iš karto negalės įvertinti, ar remonto darbai atlikti kokybiškai ir ar tai atitinka visus statybinių normų reikalavimus.

5 žingsnis – demontažas

Tai žingsnis, kurio metu demontuojama: seni santechnikos įrengimai, grindys ir įmontuotos spintos; tapetai, dažai ir plytelės; senos durys, ventiliacijos grotelės ir dekoratyviniai interjero elementai; taip išgriaunamos senos ne kapitalinės sienos.
Patariama iš karto užsakyti konteinerius statybinėms atliekoms išvežti.

6 žingsnis – grindų lyginimas

Tai grindų pagrindo lyginimas. Jeigu reikalinga, įrengiama ir garso izoliacija, ir drėgmės izoliacija arba apšildomos grindys.

7 žingsnis – elektros laidų keitimas

Šį žingsnį galima atlikti kartu su prieš tai aprašytu – kol vienoje patalpoje dedamos grindys, kitoje patalpoje galima vesti naujus laidus. Kiekvienai rozetei arba jungikliui būtina padaryti lizdą ir pasirūpinti prigulančio laido vieta. Taip pat galima įrengti ir naujus radiatorius.

8 žingsnis – langų ir durų keitimas

Atėjo laikas sudėti stiklo paketų langus. Juos paprastai įrengia patys platintojai.

Įėjimo duris galima sudėti ir kitu metu, bet vidines duris per anksti dėti – visu pirma reikia paruošti rėmus. Labai svarbu, koks bus grindų lygis po remonto, kad po to nereikėtų sumažinti durų apačios.

9 žingsnis – sienų ir lubų lyginimas

Šiame etape labai svarbu, kad visų naudojamų medžiagų sudėtis būtų vienoda, idealus variantas – visiems darbams naudoti vieno gamintojo dažus, laką, mišinius ir pan.

 

10 žingsnis – grindų dangos klojimas ir vidinių durų dėjimas
Šis etapas yra vienas iš paskutinių etapų. Tik po grindų dangos išklojimo galima dėti duris, nes priešingu atveju jos gali trukdyti.

11 žingsnis – santechnikos ir šviestuvų įrengimas
Santechnika įrengiama tik tada, kai vonios kambario, tualeto ir virtuvės apdaila pabaigta. Vonia įrengiama anksčiau ir apdengiama apsaugine plėvele ar kita apsaugine medžiaga.

12 žingsnis – buto valymas
Tai pats paskutinis etapas. Geriausiai šį darbą patikėti specializuotai firmai, nes tai nebrangi paslauga.
Remonto laikas priklauso nuo remontinės brigados, tai priklauso nuo sutarties terminų, nuo dizaino projekto sukūrimo greičio, bet vidutiniškai tai truks nuo 3 iki 4 mėnesių.

Toks kapitalinio remonto planas padės kiekvienam, kuris nori remontuoti savo butą, bet nežino nuo ko pradėti ir kaip tai padaryti. Remontas – tai ne gamtinė katastrofa arba siaubinga nelaimė, tai tiktai gana ilgas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Teisingai sudarant tokį ar panašų planą, tai galima atlikti greičiau, lengviau ir efektyviau.


 

Žymos: kapitalinis remontas, interjeras, buto įrengimas, sienų apdaila, grindų lyginimas, dizaino projektas, elektros laidai, santechnikos įrengimas.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt