Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kalkių nuosėdų mažinimas- kaip prevencija nuo legionelių
2017-04-04 Šaltinis: UAB ABSOLIUTA

Legionelės bakterijos kelia dideles problemas daugeliui įmonių, tiekiančių šaltą ir ruošiančių karštą vandenį visuomeniniams pastatams: daugiabučiams, viešbučiams, sporto klubams, baseinams, bei gamybos procesuose, kur pastovus vandens naudojimas skatina šios bakterijos plitimą.


Kalkių nuosėdų mažinimas- kaip prevencija nuo legionelių title=

Kai iš vandentiekio tiekiamas vanduo yra „kietas“, tai sąlygoja kalkių nuosėdų ant vamzdyno sienelių susidarymą, o šios kalkių nuosėdos yra vienas iš svarbiausių veiksnių legionelės bakterijų plitimui ir dauginimuisi.


Legionelių plitimui palanki terpė


Legionelių plitimo šaltinis – tai vandens vamzdynai ir įrenginiai individualiose vandens sistemose, dideliuose visuomeninės paskirties pastatuose, ypač kur karštas vanduo yra laikomas rezervuaruose ir po to paskirstant jį po vidaus tinklus iki vandens maišytuvų, vonių ir dušinių.

 

Legionelių užkratas gali pasiskleistiper čiaupus, dušo galvutes ar sūkurinių vonių purkštukus, bei per vėdinimo – drėkinimo – kondicionavimo sistemas. Tokia,reguliariai neprižiūrima įranga gali padėti legionelių bakterijoms išlikti ir plisti.

 


Optimalios sąlygos legionelės bakterijų plitimui:
• Vandens temperatūra tarp 20 ir 45 °C. Žemesnėje nei 20 °C temperatūroje ir virš 45 °C bakterijų dauginimasissustoja. Optimali jų augimo temperatūra yra 35-37 °C, kuri artima vidutinei žmogaus kūno temperatūrai;
• Organinių medžiagų sankaupos geriamo vandens sistemose (kalkinės apnašos, bioplėvelė, geležies oksidai (rūdys) arba šlamas) yra legionelėsbakterijų maistinių medžiagų šaltinis;
• Perteklinės kalcio apnašų sankaupos yra puiki terpė bakterijų plitimui, nes padeda joms apsisaugoti nuo dezinfekavimo priemonių.

Profilaktika


Legioneliozės profilaktika – ligos šaltinio nukenksminimas terminiais ar cheminiais metodais; oro kondicionavimo, vėsinimo, drėkinimo ir kitų sistemų tinkama priežiūra; teisingas vandens sistemų naudojimas; gydytojų legioneliozės diagnostikos žinių tobulinimas; taip pat visuomenės švietimas ir mokymas.
Pagrindinės profilaktinės priemonės:
• neleisti vandeniui užsistovėti vandens sistemose;
• reguliariai valyti dušų galvutes ir vandens čiaupus;
• palaikyti karšto vandens temperatūrą 50–60 °C;
• tiekti šalto vandens temperatūrą iki 20 °C;
• reguliariai valyti ir dezinfekuoti vandens tiekimo sistemas ir vamzdžius oro kondicionavimo sistemose, vandens šildytuvus ir filtrus;
• šalinti kalkių nuosėdų sankaupas nuo vamzdžių vidaus paviršių, bei kontroliuoti naujo nuosėdų sluoksnio susidarymą.

Kalkinių apnašų šalinimas kovoje su legionelėmis


Viena iš rekomenduojamų priemonių yra prietaisų, kurie riboja kalkių susidarymą ir kaupimąsi vandentiekio sistemoje, įrengimas. Taip yra panaikinama legionelių vystymuisi palanki terpė.


Elektromagnetinių nukalkinimo įrenginių montavimas vandens sistemose padeda kovoti su legionelių plitimu. Norint išvengti kalkinių sankaupų susidarymo, turi būti ištirpinamos esamos kalkės tiek karšto vandens sistemose, tiek vandens laikymo rezervuaruose. Kalkių apnašų naikinimas turi tiesioginę įtaką legioneliozės ligos prevencijai, nes kartu su kalkėmis palaipsniui mažinamas bakterijų biotopas (gyvybinė bakterijų terpė), t.y. ekosistema, kurioje jos auga ir dauginasi.

 


Nukalkiklis Dropson yra naujos kartos vandens nukalkinimo sistema, kuri, fizinių vandens savybių gerinimo pagalba, apsaugo nuo kalkakmenio susidarymo ir per laiką pašalina jau esančias kalkių apnašas.


Elektromagnetinio Dropson nukalkiklio įrengimas yra efektyvi prevencijos priemonė pastatuose, kuriuose karšto vandens naudojimas yra nepertraukiamas. Tai daugiabučiai gyvenamieji ir visuomeniniai pastatai, individualūs namai, viešbučiai, sporto salės ir kt.

 


Elektromagnetinei nukalkinimo sistemai Dropson nereikalinga priežiūra


Jei tradiciniai vandens cheminiai minkštikliai reikalauja griežto stebėjimo ir reguliarios dezinfekcijos dervos talpose, kad užkirsti kelią bakterijų augimui, tai DROPSON nereikalinga priežiūra ir reguliarus aptarnavimas, kadangi jis nenaudoja dervų. DROPSON vandens fizinio apdorojimo ir elektromagnetinė dalis yra pagaminta iš kokybiškonerūdijančio plieno.


Be to, Dropson nukalkinimo sistema prailgina vandenį naudojančių įrenginių tarnavimo trukmę, užtikrina tinkamą buitinių įrengimų ir jungiamųjų dalių veikimą.


Nukalkiklis DROPSON yra papildoma higienos priemonė, tačiau jis nepakeičia kitų, pagal higienos normas nustatytų, privalomų atlikti veiksmų, tokių kaip terminis (šilumos) šokas, bei kitų priemonių, atitinkančių komunalinių paslaugų teikimo reikalavimus.

 

***

 

Kas yra legionelė*?Legionelė (Legionellapneumophila) yra bakterija, gyvenanti ir klestinti natūralioje vandens aplinkoje, kuriai galime priskirti ir karšto vandens tiekimo sistemas.Šiai bakterijai reikia palankių sąlygų augti ir daugintis, kad ji galėtų sukelti legioneliozės ligą (lot. Legionellosis, angl. Legionnaires' disease, LegionFever).

Legioneliozė** – infekcinė liga, pasireiškianti ūminės pneumonijos ar ūminės respiracinės ligos klinikiniais sindromais, plaučių infekcijomis.Legioneliozeibūdingas karščiavimas, galvos ir raumenų skausmai, sausas kosulys, nuovargio pojūtis, kai kada viduriavimas, vėmimas ir kiti požymiai.

 

* https://en.wikipedia.org/wiki/Legionella
** https://lt.wikipedia.org/wiki/Legionelioz%C4%97

 

 

Apie Dropson plačiau:  http://absoliuta.lt/lt/dropson-nukalkinimo-sistema.html

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt