Temos:

Naujos įmonės:art

Straipsniai

 

Kaip vizualiai padidinti mažą virtuvę
2017-12-05 Šaltinis: Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Namuose visi norime jaustis jaukiai ir nesuvaržyti. Deja, ne visada įmanoma įsikurti taip, kaip norėtume. Paprasto daugiabučio namo virtuvė yra puikus pavyzdys, kaip sunku įgyvendinti tokias svajones, juk dažniausiai ši erdvė neviršija 6–7 kvadratinių metrų ploto.


Kaip vizualiai padidinti mažą virtuvę title=
Nuotr. Pinterest

Tokioje ankštoje erdvėje labai sudėtinga suderinti dvi funkcijas: valgio gaminimą ir maitinimąsi. Nepaisant to, kad padėtis atrodo beviltiška, vis tiek galima pasinaudoti kitų išrastais gudriais triukais, kurie padės išspręsti mažos virtuvės problemą ir paversti ją viena gražiausių patalpų bute.

Ankštoje virtuvėje viskas turi būti išdėstyta taip, kad daiktai užimtų kuo mažiau vietos ir būtų funkcionalūs. Laikas ir jėgos, išeikvojami kasdieniams veiksmams atlikti, turi būti sumažinti iki minimumo, kitaip virtuvė taps sporto sale. Todėl stenkitės paversti savo virtuvės erdvę vientisa sistema, kuri palengvintų jūsų gyvenimą ir sukurtų malonią aplinką valgymui.

Ruošdami maistą dažniausiai mes atliekame judesius tarp kriauklės, stalo ir viryklės. Kad sumažėtų kasdienių maratonų ratai, pasistenkite kuo arčiau išdėstyti šias svarbias virtuvės interjero dalis. Tai ne tik sutrumpins lakstymo trasą, bet ir bus naudinga higienos atžvilgiu, nes būtent ant šių paviršių vyksta pagrindiniai valgio gaminimo procesai.

 Renkantis baldus verta teikti pirmenybę stalams ir spintelėms su stalčiais ar įstatomomis dėžėmis, nes ištraukiant ir įstumiant stalčius nėra poreikio kiekvieną kartą atidaryti dureles. Stalčių ar dėžių vidų naudinga atskirti įstatomomis pertvaromis, kad būtų galima patogiau laikyti visokius smulkius virtuvės rakandus.

Vietą virtuvėje taupo stalas-spintelė su viena ar dviem ištraukiamomis lentelėmis, ant kurių galima pjaustyti ir tvirtinti įvairius prietaisus.

Jeigu virtuvėje užtenka spintelių daiktams susidėti, galima įsigyti sulankstomą, atlenkiamą iš vienos pusės nuo sienos arba ištraukiamą stalą, kuris neužimtų daug vietos.

 Ant grindų pastatomos spintelės turi būti vienodo aukščio, kad išlaikytų patalpos simetriją ir sudarytų harmonijos įspūdį.

Vietoj pakabinamų spintelių geriau rinktis lentynas, nes jos taip vizualiai nesumažina erdvės kaip spintelės. Geriausia, kad lentynos būtų tokios pat spalvos kaip virtuvės sienos.

Viena į kitą sudedamos taburetės taip pat neužims daug vietos.

Nepamirškite išnaudoti sienų. Mažoje virtuvėje tai vienintelė vieta, kur galima sukabinti daugybę reikalingų daiktų. Tačiau nepiktnaudžiaukite, kitaip virtuvė taps panaši į sendaikčių krautuvėlę. Visur reikia jausti saiką. Sienos gali tapti įvairios technikos saugykla, jei prietaisus tvirtinsite prie pakabinamų modulių.

Kartais mažoje virtuvėje labai praverčia pakabinamos lubos, kurios praktiškai nereikalauja priežiūros ir vizualiai padidina erdvę. Uždedamos lubos gali būti iš matinio audinio ar veidrodinio paviršiaus, jos pakelia ir padidina erdvę.

Dekoruojant sienas verta atsisakyti tapetų, kurie greitai tampa neišvaizdūs. Galima palikti net plikas sienas su nelygiu paviršiumi, nudažyti jas šiltomis spalvomis arba išklijuoti plytelėmis, kurios bus labai funkcionalios.

Geriausias grindų paviršius yra medinis, nes saugo šilumą.

Nepamirškite žaliosios oazės ir būtinai įrenkite savo virtuvėje mažą augalų kampelį. Tam tiks našlaitė, chlorofitas, fuksija ir smidras.

Tinkamas apšvietimas taip pat svarbu. Prisiminkite, kad šviesių atspalvių sienos gerai atspindi šviesą ir paskirsto ją tolygiai po visą patalpą. Bus patogu, jei kai kuriuose virtuvės kampuose atsiras papildomų šviesos šaltinių, kurie suteiktų daugiau jaukumo tamsiu paros laiku.

Jūs ir patys galite sugalvoti naujų gudrybių, kaip paversti virtuvę jaukiu ir mielu kampeliu. Įdomūs sprendimai gali šauti į galvą netikėčiausiu momentu, todėl nenusiminkite, jei įsigytas stalas netelpa į numatytą jam vietą, o smulkūs daiktai pasimeta stalčiuose. Ieškokite išeities. Svarbiausia, kad viskas virtuvėje lengvai, patikimai ir tyliai veiktų.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2015 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-303, Vilnius, tel.: (8~5) 2031 670, info@supernamai.lt