Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip valyti minkštus baldus?
2013-08-22 Šaltinis: StraipsniuDirektorija.lt

Žinant, kaip tinkamai prižiūrėti ir valyti minkštus baldus, juos galima išsaugoti tarsi naujus gerokai ilgesnį laiko tarpą. Daugiau pasidomėjus apie baldų valymą pasirodo, kad šis nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Taigi šiame straipsnyje papasakosi, kaip yra valomi ir prižiūrimi minkšti baldai.


Kaip valyti minkštus baldus? title=
Nuotr. cleanersmaidavale.org

Išsirinkite tinkamą audinį

Renkantis minkštus baldus labai svarbu išsirinkti tinkamą šį audinį. Įprastai specialistai patars rinktis tam tikrą medžiagą priklausomai nuo to kur stovės jūsų baldas ar baldai, kaip dažnai jie bus naudojami. Labai dažnai ir aktyviai dėvimi baldai gali greitai prarasti savo pirminę išvaizdą. Taigi baldai ant kurių bus dažnai sėdima turėtų būti padengti sintetinėmis medžiagomis, šios dėvisi kur kas lėčiau. Natūralus pasirinkimas būtų oda, kuri taip pat tinkamai prižiūrint dėvisi kur kas lėčiau, visgi šios priežiūra yra gana atsakingas darbas.

Baldų audinio apsauga

Viena svarbiausių baldų medžiagos apsaugos taisyklių: stenkitės išvengti skysčių. Baldų medžiagų apsaugai naudojami įvairūs vandens ir kitų medžiagų repelentai. Dalis šių apsauginių priemonių taikomi dar fabrikuose, dalis parduotuvėse, tačiau tam tikrai medžiagai tinkamą repelentą galima užpurkšti ir ant jau įsigytų baldų. Šias priemones galima rasti baldų parduotuvėse.

Žinoma, reikia suprasti, kad apsaugantieji purškalai veikia gana trumpai. Išpylus, kavą ar kitą gėrimą ant baldų privalu, kuo skubiau paliktą dėmę išvalyti, nes šiai įsigėrus į audinį valymo procedūra taps kur kas sudėtingesnė ir brangesnė.

Pagalvėlių priežiūra

Minkštų pagalvėlių ar prie baldo nepririštų detalių priežiūra yra gana paprasta. Patariama šiais detales nuolatos vartyti, kad abi pusės dėvėtųsi vienodai, taip pat, periodiškai kartą per savaitę visas detales patariama išpurenti. Tokia priežiūra prailgins baldų detalių kokybišką išvaizdą.

Vakuuminis valymas

Dažna šeimininkė namuose turi vakuuminį siurblį, neturinčioms patariama tokį išsinuomoti, bent kartą per mėnesį. Vakuuminis baldų valymas leis apsisaugoti nuo ilgaamžių sunkiai išvalomų purvo ar maisto dėmių.

Sunkiau pašalinamas dėmes galima valyti su labai minkštu dantų šepetėliu, šio neperspaudžiant ir taip nepažeidžiant audinio.

Dėmių valymas

Nuolatinė priežiūra yra bene pats svarbiausias minkštų baldų priežiūros elementas, tačiau nutikus netikėtai nelaimei gana svarbu tinkamai sureaguoti ir išvalyti atsiradusią dėmę. Išpylus skysti ant audinio paviršiaus patariama minkštu rankšluosčiu tapšnoti ant dėmės, jokiu būdu netrinti. Dažnai toks sprendimas išgelbsti baldus, jei šie yra padengti specialiu repelentu apsaugančiu nuo dėmių atsiradimo.

Jeigu nutinka didesnė nelaimė specialų audinio paviršiaus valiklį pirmiausiai išbandykite nematomoje vietoje. Atlikus tokį veiksmą įsitikinsite, kad valiklis nedaro žalos audiniui. Valant valikliu reikėtų šį švelniai įtrinti į medžiagą, o po to paviršiui išdžiuvus pasinaudoti vakuuminiu siurbliu ir išplauti paviršių.

Medinių detaliu priežiūra

Kaip medinės spintos, įvairios lentynos, mediniai stalai, taip ir medinės minkštų baldų detalės reikalauja tam tikros priežiūros. Medinėms detalėms parduotuvėse apstu tinkamų valiklių, tačiau būkite atsargios, ir kaip ir medžiagai skirtus valiklius, taip ir šiuos išbandykite ant mažiau matomų vietų. Esant per stipriam tirpalui medžio lakas ar dažai gali išblukti ir nusitrinti, o tokios katastrofos mes tikrai nenorime.

Kreipkitės į profesionalus

Norint išlaikyti ilgalaikę minkštų baldų išvaizdą patariama kas pora metų šiuos išvalyti pasitelkus specialistų pagalbą. Valymo ekspertai pataria tokias procedūras atlikti reguliariai, o ne laukiant kada susikaups pakankamais dėmių kiekis. Kuo baldas tampa nešvaresnis tuo jį sunkiau išvalyti, taigi nedelskite!

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt