Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip taupyti elektrą ir padėti planetai?
2021-12-09 Šaltinis: Pranešimas spaudai

Pasaulinės prognozės, susijusios su išaugusiu elektros energijos vartojimu, nedžiugina. Tarptautinės energijos agentūros duomenimis, su energijos gamyba susijusi CO2 emisija per šiuos metus augs apie 5 proc., kas yra 1,5 milijardus tonų, ir pasieks 33 milijardus tonų. Toks augimas būtų antras didžiausias istorijoje nuo 2010 metų. CO2 emisija yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių klimato kaitą, o ši mūsų planetai reiškia didelius neigiamus pokyčius. Be to, klimato kaitos iššauktos sausros kartu su kitais išoriniais faktoriais prisideda ir prie elektros energijos kainų kilimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Kaip taupyti elektrą ir padėti planetai? title=
Nuotr. FirstCry Parenting

Kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie mažesnio elektros energijos vartojimo ir padėti ne tik savo piniginei, bet ir planetai? „Pasaulyje klimato kaitos grėsmė yra vertinama labai rimtai. Visai neseniai vykusio pasaulio lyderių susitikimo klimato klausimais metu buvo priimti svarbūs sprendimai ir įsipareigojimai CO2 emisijos mažinimui. O įtaką šios emisijos kiekiui stipriai daro ir elektros energijos vartojimas, mat ji yra gaminama deginant anglį ar kitą iškastinį kurą. Kuo daugiau elektros naudojame, tuo daugiau jos gaminama. Tad tai suprasdamas kiekvienas planetos gyventojas turi prisiimti atsakomybę ir stengtis taupyti elektrą,“ – sako Vilius Juraitis, nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Perlas Energija“ direktorius. Pasak V.Juraičio, būdų taupyti elektrą yra daug, o pastangų tam reikia labai mažai. Pateikiame dešimt paprastų taisyklių, kurios padės mokėti mažesnes elektros sąskaitas.

 

Pakeiskite elektros energijos lemputes į taupiąsias. Tyrimais įrodyta, kad Didžiosios Britanijos gyventojams tai padeda sutaupyti iki 20 proc. elektros energijos.

 

Rinkitės taupius elektros energijos prietaisus. Kai ateina laikas keisti elektros energiją naudojančius buities įrenginius, stenkitės įsigyti kuo aukštesnės energijos klasės prietaisą, nes jie naudoja mažiau energijos. Tokie prietaisai kainuoja daugiau, tačiau ilgoje perspektyvoje sutaupysite elektrai.

 

Bent kartą per metus atšildykite šaldytuvą. Stipriai sušalęs jis naudoja kur kas daugiau energijos. Be to, statykite šaldytuvą ten, kur jo nepasiekia saulės spinduliai. Nepamirškite nuo šaldytuvo ir kitų prietaisų nuvalyti dulkes – jos gali trukdyti prietaiso aušinimuisi, dėl ko jis ima daugiau energijos.

 

Šaldytuve ir šaldiklyje pasirinkite optimalią temperatūrą: +3,5 pačiame šaldytuve ir -18 šaldiklyje. Žemesnės temperatūros nereikia, mat maisto produktai puikiai išsilaiko ir prie tokios, o nustatę žemesnę, naudojate daugiau elektros energijos.

 

Išjunkite iš elektros lizdo visus nenaudojamus prietaisus. Kas kartą išeidami iš namų, eidami miegoti ar baigę naudotis elektros prietaisu, išjunkite jį iš elektros lizdo. Net išmaniojo telefono įkroviklio laidas naudoja elektrą, už kurią mokate, net jei ir laidu tuo metu nieko neįkraunate.

 

Elektriniame virdulyje virkite tik tiek vandens, kiek jo reikia tam kartui. Įprasta virdulį virti pilną, nesvarbu, kiek puodelių arbatos gersite. Kuo daugiau vandens, tuo ilgiau reikia jį virinti, tuo daugiau elektros energijos sunaudojama.

 

Gamindami elektrinėje orkaitėje, neatidarinėkite durelių be reikalo. Kepimo procesą stebėti patartina per stiklą, mat atidarant dureles, šiluma iš orkaitės išleidžiama, ir ši naudoja daugiau elektros reikiamai temperatūrai pasiekti.

 

Skalbkite žemesnėje temperatūroje. Šiandieniniai skalbimo milteliai yra itin efektyvūs, tad norint kokybiškai išskalbti rūbus, nebūtina aukšta temperatūra. Apie 90 proc. elektros, kurią naudoja skalbyklė, naudojama vandeniui pašildyti. Be to, skalbkite tik tuomet, kai turite pilną skalbyklę nešvarių drabužių.

 

Naudokite indaplovę kartą per dieną. Priimant sprendimą įsigyti indaplovę, visada atsakingai įvertinkite, kiek indų sukaupiate per dieną. Turėdami tinkamo dydžio indaplovę, galėsite indus visą dieną į ją krauti, o plauti tik vieną kartą – vakare ar naktį.

 

Mobiliuosiuose įrenginiuose naudokite energijos taupymo funkciją. Visi šiandienos mobilieji įrenginiai – telefonai, planšetės, nešiojami kompiuteriai – turi energijos taupymo funkciją. Ją įjungus, naudojimosi kokybė nepablogėja, o elektros energijos sunaudojama mažiau.

 

Tai – vos keli būdai taupyti elektrą, kiekvienas atidžiai sekdamas savo elektros naudojimo įpročius jų galime rasti dar daugiau. Reikia tik pastebėti savo ir artimųjų elgesį namuose ir užduoti sau klausimą – ar tikrai šiuo metu elektra turi būti įjungta.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt