Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Kaip sutvarkyti netinkamą sodui erdvę?
2015-04-14 Šaltinis: sodelis.us.lt

Tikriausiai manote, kad gerai tiems, kurie turi dailius, siena apjuostus sodelius? O ką daryti tiems, kurie teturi siaurą šoninį praėjimą, kur nuolat švilpia skersvėjai, ar tamsų ir gilų it šulinys kiemelį? Tokių vietų niekas nepavadins sodu.


Kaip sutvarkyti netinkamą sodui erdvę? title=
Nuotr. silaine.lt

Paversti tokių vietų tikru sodu ir neišeitų, bet nors kiek pakeisti – taip. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sutvarkyti netinkamą sodui erdvę. Iš pirmo žvilgsnio sodui netinkamos vietos gali atrodyti itin nepatraukliai: tamsios ir drėgnos, ypač jei yra pusrūsio lygyje – dažniausiai apleistos.

 

Tačiau gali būti, kad purvini pusrūsio laiptai yra vienintelė jums priklausanti lauko erdvė. sodas. Užuot ją ignoravę, paverskite trūkumus privalumais ir turėsite papildomą erdvę, kuri džiugins ne tik jus, bet patrauks ir gatvės praeivių dėmesį.

Yra daug būdų, kaip pagyvinti niūrias lauko erdves. Vienas jų – apsodinti augalais. Tokią erdvę galima nudažyti ryškiomis spalvomis, išpaišyti ornamentais arba sukurti iliuziją, naudojant optinės apgaulės techniką. Galite perkloti grindinį, parinkti nuotaikingą apšvietimą. Mažos šalutinės patalpos labai dažnai būna apsuptos aukštų sienų. Tuomet dirbtinai pažeminkite „lubas“.

 

Jei pasirinksite pergoles (it. pergola) – apželdinta parko ar sodo pavėsinė su kolonomis arba stulpais ir grotų pavidalo stogu arba skersinių sijų perdanga), šalia pasodinkite vijoklį, tegul jis vejasi aukštyn. Nors jūsų sodas ir mažas, nusileidus sutemoms, jame bus smagu išgerti puodelį arbatos ar stiklą vyno.

 Durys ir langai, jungiantys su išorine erdve, gali tapti puikiu dekoratyviniu elementu, bet apie juos kažkodėl dažniausiai pamirštame. Keli vazonai su gėlėmis ar spalvingai nudažytas lango rėmas gali regimai praplėsti jūsų kambario plotą ir tarsi ištrinti ribą tarp vidaus ir lauko. Jei gyvenate viršutiniuose aukštuose, tegul jūsų langas įrėmina medžių viršūnes – neturite sodo, gėrėkitės tuo, ką sukūrė gamta. Jei ryžotės sutvarkyti niūrias nenaudojamas lauko erdves, kuriam laikui tapkite tikrais menininkais.

 Tuomet jūsų sodas bus panašus į teatrą, kur stebuklingai erdvei sukurti naudojama butaforija ir iliuzija, apšvietimas ir spalvos. Įsivaizduokite, kad turite namą, visai nesvarbu ar jis nuosavas, ar ne, ant kurio stogo yra galimybė įrengti sodą. Kaip tokią erdvę paversti sodu? Pradėkime nuo pagrindinio įėjimo: čia, palei sieną galima ištempti vielą, ant kurios galėtų vyniotis augalai. Šitaip siena taptų žymiai gražesnė. Palei sieną galite pastatyti dėžę augalams, kurios dugnas drenuotas. Bet žiūrėkite, kad ji būtų impregnuota, nes kitaip siena sudrėks. Grindis galima iškloti lentomis, tačiau jos turi būti apsaugotos nuo drėgmės.

 Prie sienos pritvirtinkite suolelį, kurį apdėję pagalvėlėmis paversite jaukia vieta, kur visad bus malonu prisėsti paskaityti knygą ar užkąsti.

 

 

 

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt