Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip sutaupyti įrenginėjant būstą. Praktiniai patarimai
2011-01-05 Šaltinis: valdopatarimai.lt

Paskolų būstui įsigyti ar atnaujinti poreikis vėl didėja, vadinasi, pamažu daugėja optimistiškai vertinančių savo ateitį ir įgyvendinančių savo svajones apie nuosavą būstą žmonių. Tiek jų, tiek tų, kurie ima svajoti, kaip atsinaujinti būstą, laukia sudėtingas klausimas – kaip kuo mažiau išleisti statybinėms medžiagoms, įrangai ir darbams?


Kaip sutaupyti įrenginėjant būstą. Praktiniai patarimai  title=
Nuotr. vidausapdaila.lt

Kruopščiai planuok

Jei galvoji, kaip įsirengti ar atsinaujinti būstą, neskubėk į statybinių medžiagų ar interjero detalių parduotuves. Pirmiausia realiai įvertink savo finansines galimybes, numatyk būsto atnaujinimo biudžetą ir nuspręsk, kokių priemonių, daiktų reikės tavo planams įgyvendinti. Antraip nuo gausios pasiūlos gali taip apsisukti galva, kad ne tik pamirši savo finansines galimybes, bet ir planai paprasčiausiai perdažyti sienas virs jų griovimu. Taip pat nepamiršk, kad jokie planai nevertingi, jei jų nesilaikoma.

Neskubėk ir nenorėk visko įsigyti iškart. Lauk nuolaidų, akcijų, medžiagas ir įrangą pirk parodų metu. Domėkis visais pasiūlymais, lygink kainas, stenkis apsilankyti kuo daugiau parduotuvių, prekybos centrų -taip ne tik pasisemsi idėjų, kaip galėtum įsirengti būstą, bet ir rasi patraukliausių pasiūlymų. Beje, įvertinusi kainas aplinkinėse šalyse, gali pastebėti, kad, jei tik tai yra įmanoma, kai kuriuos daiktus pigiau įsigyti ten. Visada ir visur bandyk derėtis. Ir nepamiršk-namai neturi būti iki smulkmenų tobuli, kad būtų jaukūs. Tik kurį laiką pagyvenusi naujuose ar atnaujintuose namuose, pamatysi, ko dar trūksta, tad neskubėk iš karto nusipirkti visko.


Verta pirkti internetu

Jau veikia ne vienas tinklalapis, kuriame internetu galima įsigyti ir statybinių prekių. Kaip žinia, internetinėse parduotuvėse parduodamos prekės būna kiek pigesnės, jei perki jų daugiau, nekainuoja atvežti, o laiko sutaupai išties daug. Beje, patyrusieji sako, kad net ir pirkdama internetu gali derėtis: pasistengusi esą gali gauti net 20% nuolaidą. Tai ypač geras būdas pirkti buitinę techniką.

Konsultuokis, bet pasikliauk savo galva

Nori samdytis interjero dizainerį? Pirmiausia gerai pagalvok, ar tokios paslaugos tau išties reikalingos. Pasinaudok nemokamais parduotuvėse dirbančių dizainerių-patarimais, peržiūrėk interjero žurnaluose ir internete pateikiamą informaciją ir konsultuokis su tais, kurie neseniai rengėsi būstą. Tada ne tik sužinosi, kur galima pigiau įsigyti tam tikrų prekių, bet ir galėsi išvengti klaidų, dėl kurių vėliau reikėtų ką nors perdaryti ar taisyti. Rūpindamasi namais pati, įsirengsi juos taip, kaip norėsi, ir būtent tokius, kokiuose norėsi gyventi, o ne tokius, kokiuose gyventi dabar madinga. Juolab kad ta mada nemažai kainuoja.


Būk kūrybingas ir nesivaikyk madų
Pastaruoju metu populiarūs įvairūs įleidžiami šviestuvai, sudėtingos lubų konstrukcijos, asimetriški profiliai ir daug kitų įmantrių dalykų, kuriuos įrengti atsieina palyginti nemažai. Pasitelkusi savo kūrybingumą, gali susikurti išskirtinį interjerą ir kartu nemažai sutaupyti. Netradicinių medžiagų ir netikėtų sprendimų gali būti begalės. Štai, pavyzdžiui, taupūs, bet ne mažiau modernūs architektai minimalistiniuose interjeruose mėgsta palikti ir natūralias betonines sienas.

 

Ką gali, tegu daro namiškiai

Visų galų meistras, žinoma, nėra nė vienas, tačiau kai kuriuos būsto įrengimo darbus tikrai gali atlikti ir saviškiai. Kartais visai neverta mokėti už baldų ar statybinių medžiagų užnešimą laiptais - juk tai gali būti puiki proga, pavyzdžiui, surengti talką, į kurią pakviestum būrį per būsto įrenginėjimo rūpesčius matytų draugų. Be to, daugelį medžiagų dabar taip lengva naudoti, kad įmanoma ne tik šviestuvus patiems sumontuoti, bet ir sienas išdažyti ar tapetais išklijuoti, ir grindis iškloti. Tiesa, nors patys atlikdami apdailos darbus sutaupysite pinigų, vis dėlto nedera pamiršti, kad tai pareikalaus daug laiko ir jėgų, tad būtina kritiškai įvertinti savo galimybes ir viską kruopščiai suplanuoti.


Venk Stereotipų

Daugelis žmonių, kurdami savo namus, vis dar vangiai vaduojasi iš tradicijų ir stereotipų. Pavyzdžiui, susiformavęs įprotis, kad vonia ir tualetas nuo grindų iki lubų turėtų būti išklijuotas apdailos plytelėmis, nėra nei kuo nors pagrįstas, nei pigiai atsieina. Plytelių paskirtis – apsaugoti nuo drėgmės, vandens, tad kažin ar verta kloti plytelėmis vietas, kurioms tai negresia. Daug pigesnis sprendimas – dažyti, dar pigiau – klijuoti tapetais (dabar jau yra ir atsparių drėgmei tapetų), o statybinių prekių parduotuvėje bus pasiūlyta ir dar kitų išeičių. Šiandien yra sukurta daugybė pakaitalų, kurie savo ypatybėmis kuo puikiausiai atstoja brangias natūralias medžiagas.

 

Įvertink savo pomėgius ir poreikius
Jei jau patyrei, kad būsto pokyčių norisi ne tiek dėl to, kad sienos šiek tiek apsitrynusios, kiek dėl to, kad per kelerius metus paprasčiausiai atsibodo jų spalva, gerai apsvarstyk, ar verta rinktis medžiagas, kurioms priekaištų neturėtum ir po dvidešimties metų. Tokios paprastai būna kur kas brangesnės, tad jei po kelerių metų viską vis tiek keisi, gal geriau investuoti į kiek brangesnę, bet gerokai taupesnę buitinę techniką ar, pavyzdžiui, energiją taupančias ar šviesos diodų (LED) lempas? Už juos sumokėsi gerokai daugiau nei už kaitrines lempas, tačiau jos bus ilgaamžiškesnės ir vartos iki 80% mažiau elektros.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt