Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip suplanuoti virtuvę maloniam laiko leidimui?
2015-12-01 Šaltinis: Darykpats.lt

Moduliniai virtuvės baldai sukurti tam kad atitiktų jūsų pageidavimus ir būtų lengva surinkti. Prieš planuodami virtuvę įvertinkite savo gyvenimo būdą ir tai kaip jūs ir jūsų šeima naudos šią patalpą. Ar jūs planuojate aktyviai leisti laiką šioje patalpoje, ar tai tik vieta kurioje jūs gaminatės valgį?


Kaip suplanuoti virtuvę maloniam laiko leidimui? title=
Nuotr. supermama.lt

Planuojant virtuvę pirmiausia atsižvelgite į jau sumontuotus dalykus, tokius kaip vamzdynai, elektros instaliacija, langai ir durys. Nusipieškite visus šiuos elementus ant popieriaus lapo.

Svarbu planuojant virtuvę, kad ji atspindėtų visus jūsų poreikius. Sukurdami vizualų trikampį tarp viryklės, kriauklės ir šaldytuvo, leis jums patogiai judėti virtuvėje. Tai užtikrins, kad jūsų darbastalis nėbūtų apkrautas, ir leis laisvai judėti tarp prietaisų. Jeigu jūsų virtuvėje yra valgomasis, arba ji greta valgomojo, užtikrinkite kad takas iki valgomojo stalo visada būtų laisvas, pakeliui nebūtų jokių prietaisų, taip jūs lengviau ir greičiau patieksite maistą.

Išdėstymas kurį pasirinksite priklauso nuo patalpos formos ir dydžio - bei lango ir durų padėčių. Vamzdynai bei elektros instaliacija dažniausiai gali būti perkeliama, taigi nesuvaržykite savo fantazijos dėl šių priežasčių. Dauguma virtuvių remiasi keturiomis pagrindinėmis dizaino schemomis: Viena baldų ir prietaisų linija, dviguba linija, ir L formos ar U formos virtuvės. Vaizdingai planuojant baldus labai lengva pagal šias keturias schemas susikurti patogią virtuvę.

 Renovuojant virtuvę atsiranda puiki galimybė atnaujinti elektros bei apšvietimo planus. Susikurkite kuo daugiau rozečių virš darbastalio, tik toliau nuo kriauklės, jūs tikrai nesigailėsite. Taip pat atsakingai pagalvotie apie apšvietimą. Jums būtinai reikės tiesioginio stalviršio apšvietimo, taip pat ir bendro patalos apšvietimo. Dabar yra didelis pasirinkimas - nuo kreipiamųjų šviesos šaltinių įmontuotų į lubas, ar apšvietimo tiesiai po spintelėmis.

 

 

Pagalvokite ir apie nuotaiką - šviesi balta šviesa sukurs darbingą atmosferą, o pritemdyta, šešėlinė šviesa atpalaiduos, tad kodėl nesuderinus abiejų apšvietimo variantų, ypač jei valgomasis stalas pas jus virtuvėje?

 Galų gale nepamirškite ir grindų. Jos turi būti lengvai valomos ir atsparios vandeniui bei smūgiams. Labiausiai paplitę keraminių plytelių grindys, kurios ne tik patikimos, bet ir puikiai priderinamos prie baldų bei aplinkos.

Prieš pradedant

Įsitikinkite kad spintelių durelės ir stalčiai patogiai atsidaro, ypatingai kampinės, arba jos visiškai praras prasmę.
Išmatuokite langą ir įsitikinkite, kad baldai neuždengs jo.
Jeigu įmanoma kriauklė planuokite po langu, kad gautumėte šviesos ir vaizdą per langą, kaip nebūtų keista prie kriauklės yra praleidžiama daugiausia laiko.
Rinkitės energiją taupančius prietaisus, taip tausosite ne tik savo pinigus, bet ir gamtą.
Saugumo sumetimais neplanuokite viryklės greta į vidų atsidarinėjančių durelių, ar po langu. Nuo viryklės iš visų pusių palikite bent 10 cm laisvos vietos.

 


Nestatykite šaldytuvo šalia karštį ar šilumą skleidžiančių prietaisų, kitaip šaldytuvas sunaudos daugiau energijos, ir jo tarnavimo laikas sutrumpės.
Įsitikinkite, kad iš šonų yra pakankamai vietos durelėms ar stalčiams atidaryti. Nestatykite prietaisų kaip indaplovės kampuose.
Jeigu įmanoma indaploves, skalbykles montuokite kuo arčiau kriauklės.
Neplanuokite viryklės ir plautuvės arčiau kaip 60 cm šalia viena kitos.

 Nusipieškite planą


Pradėkite planą nuo bendrų linijų, sienos, durys, langai, vamzdynai ir elektra, bei dujos. Tada išsimatuokite tikslius matmenis ir perkelkite juos į brėžinį. Matuodami plotį ir ilgį, išmatuokite trijose skirtingose vietose, ir naudokite mažiausią atstumą. Galų gale nusipieškite virtuvę pagal atstumus ant languoto popieriaus.

Būtinai pasitikrinkite sekančius:


Naudodami languotą popierių, išsikirpkite pagal mastelį virtuvės prietaisus kuriuos norėtumėte matyti savo virtuvėje. Išdėliokite juos virtuvėje ir stumdykite kol gausite norimą rezultatą.

Daugiausia darbo įprastoje virtuvėje sudaro trikampio sukūrimas iš plautuvės, šaldytuvo ir viryklės, taigi pradėkite nuo jų išdėstymo, o kitus prietaisus planuokite aplink juos. Dėliokite juos įvairiose vietos, paskui būtinai nubrėždami trikampį. Maksimaliam efektyvumui trikampis neturi būti nei per daug suspaustas, nei ištemptas: bendras atstumas šio trikampio kraštinių turėtų būti ne mažesnis nei 3,6metro, bet ir ne didesnis nei 7 metrai.

 


 

 • Pažymėkite kur norėtumėte naujų rozečių ar apšvietimo.
 • Gera ventiliacija privaloma.
 • Išsimatuokite lubų aukštį keliose vietose.
 • Tiksliai pažymėkite nejudanumus dalykus, radiatorius, vamzdžius, duris, langus...
 • Jei abejojate, dar kartą patikrinkite matmenis.
 • Įvertinkite reikalingą laisvą vietą jūsų prietaisams bei durelėms atsidaryti.
 • Galų gale pasižymėkite iš kokių medžiagų yra jūsų sienos ir lubos, kad nupirktumėte teisingus tvirtinimo elementus.


Darbas su spintelėmis

Jeigu žinote savo norimų spintelių matmenis, išsikirpkite jas iš popieriaus pagal mastelį ir padėliokite ant virtuvės plano, kad gautumėte norimą rezultatą.

Daryti
 

 • Statykite plautuvę po langu
 • Rozetes planuokite 15 cm virš stalviršio
 • Viršutines spinteles virš viryklės kabinkite ne mažiau 75cm atstumu.
 • Naudokite karščiui atsparų el.kabelį kaitlentei.
 • Indaplovę planuokite kuo arčiau kriauklės.
 • Planuokite kad viršutinių ir apatinių spintelių pločiai būtų vienodi. Gražiau atrodys.
 • Aukštus prietaisus statykite toliau ant darbastalio, kad liktų daugiau erdvės.
 • Viryklę, orkaitę statykite tokioje vietoje, kad būtų kuo mažesnis atstumas nešioti karštus indus.
 • Šalia viryklės paikite bent 30 cm laisvos vietos, karštiems puodams pastatyti.


Nedaryti

 

 • Nestatykite karštį skleidžiančių prietaisų prie lango, kad nerasotų langai ar neužsidegtų užuolaidos.
 • Nedarykite viršutinių spintelių be gartraukio
 • Nestatykite prietaisų kamuose
 • Nestatykite kriauklės šalia stalviršio sujungimų.
 • Nestatykite kriauklės ar viryklės šalia įėjimo durų.
 • Nestatykite viryklės ar kriauklės šalia elektros lizdų
 • Neplanuokite viryklės šalia šaldytuvo

Nepamirškite įvairių aksesuarų kaip kabliukai, stoveliai, laikikliai ir t.t. suplanuokite jiems savo vietas.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt