Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip prižiūrėti antikvarinius baldus?
2012-02-27 Šaltinis: Baldai.com

Kaip prižiūrėti antikvarinius baldus? Antikvariniai baldai dvelkia istorija, o jų dizainas atrodo išskirtinis. Įsigiję antikvarinius baldus norime, kad jie ilgai puoštų mūsų namus ir neprarastų savo originalios išvaizdos. Štai keletas naudingų ir paprastų patarimų, kaip nebrangiai prižiūrėti antikvarinius baldus.


Kaip prižiūrėti antikvarinius baldus? title=
Nuotr buyawoodfurniture.com

Išsiaiškinkite galimas valymo priemones


Prieš pradedant valyti antikvarinius baldus, reikėtų išsiaiškinti, kokiomis valymo priemonėmis juos galima ir geriausia valyti. Netinkamas valymas gali labai sumenkinti daikto vertę. Šiuolaikinės valymo priemonės –- buitinė chemija – gali padaryti didelę žalą, pavyzdžiui, ne tiktai nuvalyti dažus, bet sugadinti ir paviršių. Jeigu ko nors nežinote, reikėtų paklausti eksperto patarimo.


 

Pasirinkite priemones, kurios tiks būtent jūsų antikvariniams baldams


Įsigiję antikvarinius baldus sendaikčių parduotuvėje, pastebėsite, kiek daug ant jų nusėdę dulkių. Todėl pirmiausia reikėtų juos nušluostyti specialiu baldų vašku. Tokį baldų vašką reikia parinkti pritaikant spalvą jūsų įsigytam pirkiniui.  Pasirinkite nešiurkščią šluostę ir lengvai  nuvalykite antikvarinį kūrinį . Stenkitės nepažeisti paviršiaus. Net jeigu jūsų baldas ir turės keletą įbrėžimų, tinkamai parinka vaškavimo priemonė padės tai paslėpti.

Atkreipkite dėmesį, kad antikvariniai baldai gali turėti originalių arba per laiką susiformavusių įbrėžimų, dėmių, įskilimų, kurių neverta „gadinti“ vaškavimo procesu. Tai suteikia baldams išskirtinumo, be to tai paties baldo istorijos palikimas.
Antikvarinius baldus vaškuokite ne dažniau kaip kas 3-4 mėnesius


Antikvarinius baldus patartina vaškuoti kas 3-4 mėnesius arba pagal poreikį


Tai padės jūsų baldams ilgiau išlikti tokios būklės, kokius juos įsigijote. Įsidėmėkite, kad tiesiogiai ant antikvarinių baldų purkšti ir pilti vaško nepatartina. Per ilgą laiką tai gali pakenkti baldų paviršiui ir suformuoti naujų nereikalingų dėmių. Todėl naudojamomis valymo priemonėmis visada pirmiausia ištepkite šluostę ir tik tada ja valykite baldų paviršių.


Saugokite antikvarinius baldus nuo drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių


Skirtingais sezonais gali prireikti skirtingos antikvarinių baldų priežiūros. Vasarą patartina sudrėkinti baldų paviršių drėgna šluoste. Taip ne tik nuvalysite dulkes, bet ir apsaugosite nuo išsausėjimo. Venkite antikvarinius baldus statyti ten, kur saulės spinduliai tiesiogiai patenka ant paviršiaus. Tai neleis jūsų baldams išblukti.


Tuo tarpu žiemą saugokite baldus nuo drėgmės ir pelėsio. Reikėtų pasirūpinti, kad jūsų kambaryje santykinis oro drėgnumas būtų ne daugiau kaip 60 procentų


Atnaujinkite antikvarinius baldus pagal poreikį


Antikvarinių baldų restauracija, norint atkurti identišką istorinę išvaizdą, gali atrodyti gera idėja. Tokiu atveju, geriausia kviestis į pagalbą restauracijos specialistą. Jeigu atnaujinant baldą užtenka jį nulakuoti, galite ir patys tai padaryti, bet jeigu reikalingas rimtesnis darbas - tai geriau jį patikėti profesionalams. Tokiu būdu išsaugosite baldo išvaizdą ir vertę.

Kad antikvariniai baldai neprarastų savo originalios išvaizdos pakanka nesudėtingos ir nebrangios priežiūros. Svarbiausia tai daryti atsargiai. Jeigu pageidaujate pakeisti savo pirkinį pagal jūsų poreikius, pasitelkite į pagalbą antikvarinių baldų specialistą ir turėsite ne tik istorinį baldą, tačiau ir kūrinį, kuriame yra dalelė Jūsų.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt