Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip panaikinti pelėsį vonioje?
2020-03-27 Šaltinis: DarykPats.lt

Vonios kambaryje dažniausiai atsiranda pelėsis dėl padidinto drėgnumo. Šis reiškinys ne tik neestetiškai atrodo ir gadina bendrą vonios vaizdą, bet ir kenkia sveikatai, todėl pelėsio šioje patalpoje reikia atsikratyti kaip įmanoma greičiau.


Kaip panaikinti pelėsį vonioje? title=

Pelėsio atsiradimą vonioje įtakoja ne tik padidinta drėgmė, bet ir bloga ventiliacija, natūralios šviesos nebuvimas ir kiti faktoriai. Dabartiniais laikais yra daug būdų kaip panaikinti pelėsį vonioje, be to naudoti galima ne tik pramoninius valiklius, bet į pagalbą pasitelkti liaudies išmintį. Svarbiausia pradėti veikti iš karto, kai tik pastebėjote pirmuosius pelėsio požymius, priešingu atveju su šiuo reiškiniu teks kovoti ilgiau, o ir pastangų įdėsite žymiai daugiau.

Pelėsio atsiradimo vonioje priežastys

Daugelis labai atsainiai žiūri į pelėsio atsiradimą ant vonios sienų, manydami, kad jį lengvai galima nuvalyti su paprastu vandeniu arba antipelėsiniais skysčiais, tačiau tai klaidingas požiūris. Svarbiausia esant tokiai situacijai išsiaiškinti pelėsio atsiradimo priežastį, tik taip pavyks panaikinti pelėsi visam laikui.

 

Yra tris pagrindinės priežastis pelėsio atsiradimo vonioje:

  • Menka ventiliacija
  • Padidintas drėgnumas
  • Aukšta oro temperatūra


Visi žino, kad pelėsis atsiranda šiltose drėgnose patalpose, kuriose trūksta dienos šviesos, todėl Jūsų vonios kambarys gali tapti idealia vietą pelėsiui veistis. Jei tokia problema jau užklupo Jus – pirmiausia reikia apžiūrėti ventiliacijos angą. Patikrinti, ar ventiliacija veikia labai paprasta – uždekite degtuką ir palaikykite prie ventiliacijos angos. Jei liepsna nelinksta link angos, reiškia ventiliacija neveikia arba užsikimšo. Tokiu atveju reikia kviesti meistrą, kad išvalytų ventiliacijos kanalą.

 Nusiprausus po dušu duris į vonios kambarį vertėtų palikti praviras, kad drėgmė tolygiai pasiskirstytūsi po visus namus, vonios kambarys išsivėdintų. Tai taip pat sumažins ir temperatūrą. Siekiant sumažinti drėgmės lygį vonios kambaryje metalinius vamzdžius galima pakeisti plastmasiniais, kurie ne taip stipriai kondensuoja drėgmę ir yra mažiau laidūs šilumai.
Kaip panaikinti pelėsį

Kai radote pelėsio atsiradimo priežastį ir pašalinote jį, atėjo laikas imtis ir pačio pelėsio. Aišku, geriausiaipelesis vonioje2 yra visiškai pakeisti sienų dangą, perklijuoti plytelės, perdažyti sienas, bet ne visiems šis variantas yra priimtinas, kadangi reikalauja nemažai išlaidų.

 

 

Todėl jei pilnas vonios kambario remontas Jums nepriimtinas galima dalinai atnaujinti sienas ar lubas ir atidžiai nuvalyti vietas, kuriuose yra pelėsio. Dirbant būtina dėvėti kvėpavimo kaukę ar respiratorių, kad pelėsio dulkelės nepatektų į organizmą ir nepažeistų viršutinių kvėpavimo takų.

Taigi, pelėsio naikinimas susideda iš keliu etapu:

 

  • Dalies dažų, grunto ar hermetiko, pažeisto pelėsio, nuėmimas mentele ar kitu tinkamu įrankiu.

 

  • Paviršiaus nušlifavimas šlifavimo popieriumi. Atlikus šį darbą reikia palikti patalpą kelioms valandoms.

 

  • Tuomet paviršius valomas su antipelėsiniu skysčiu, tik būtina įsitikinti, kad paviršius yra pilnai išdžiuvęs, kitaip nepasieksite norimo rezultato.


Dabar prekyboje galima rasti begalę antipelėsinių skysčių, bet galima pagaminti patiems, pavyzdžiui:
 

  • antiseptiniu tirpalu

 

  • skalbimo baliklio tirpalu (100 ml baliklio 10 litrų vandens)

 

  • muilo tirpalu.


Visais šiais tirpalais įtrinamos arba sudrėkinamos pelėsio pažeistos vietos ir paliekamos džiūti be vandens naudojimo.

Nuo keramikinių plytelių pelėsį galima panaikinti naudojant arbatmedžio aliėjų – į dvi stiklinės vandens įpilami 2 šaukšteliai eterinio aliejaus, viskas supilama į purkštuvą ir išpurškiamos pažeistos vietos. Tirpalo nuvalyti nereikia, jis paliekamas ant plytelių.

Taip pat ant pažeistos vietos galima pabarstyti valgomosios sodos ir užpiltį ją actu. Tai gana efektyvus būdas kovojant su pelėsiu vonios kambaryje.

Taip pat galima naudoti tirpalą ir be acto. Į stiklinę su karštų vandenių įberiame du pilnus šaukštus valgomosios sodos. Jei pageidaujate galite įberti šaukštą skalbimo miltelių. Visi ingridientai kruopščiai sumaišomi ir gautu tirpalu padengiamos pelėsio pažeistos vietos.

 Kaip valymo įrankį galima naudoti seną dantų šepetėlį, tai labai patogu ir kruopščiai nuvalomos sunkiai pasiekiamos vietos, tokios kaip pavyzdžiui tarpai tarp plytelių.

Jei vis gi šepetėlio neturite galite panaudoti šiurkščia indų kempinės pusę. Pažeistas vietas tokių tirpalų reikia apdoroti 2-3 kartus, kad pelėsis išnyktų pilnai. Tik vertėtų nepamiršti, kad panaikinus pelėsį vonios kambaryje reikia sudaryti tokias sąlygas, kad ateityje jis vėl neatsirastų.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt