Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip originaliai suprojektuoti vaikų kambarį?
2014-07-18 Šaltinis: Snaujienos.lt

Vaikų kambarys yra labai svarbi jūsų mažylių poilsio, žaidimų, mokymosi bei bendravimo su draugais vieta. Labai gerai, jeigu visoms šioms funkcijoms galite skirti atskiras erdves, vis dėlto tai padaryti pavyksta labai retai. Norint, kad vaikas viską galėtų daryti vienoje patalpoje, labai svarbus yra racionalus vaikų kambario projektavimas.


Kaip originaliai suprojektuoti vaikų kambarį? title=
Nuotr. timticks.com

Jei matote, kad jūsų vaikui kambaryje nėra patogu, niekada nevėlu pataisyti klaidas ir pakeisti tam tikrus dalykus. Taigi pabandykime sugrįžti į vaikystę ir suprasti savo vaikų poreikius. Šiame straipsnyje norime jums pateikti keletą vaikų kambario įrengimo idėjų, kurios labai pravers kiekvienam esamam ar būsimam tėveliui.

Jau seniai praėjo tas laikas, kai vaikų kambario projektavimas priklausė nuo vaiko lyties. Tikrai nebūtina mergaitės kambarį dažyti rožine spalva, o berniuko – mėlyna. Atsižvelgdami į savo vaiko pomėgius bei charakterį pasirinkite neryškias fonines ir ryškesnes akcentines spalvas. Be abejo, nereikėtų labai persistengti, kadangi vien žaislai turi didžiulę ryškių spalvų gamą. Svarbiausia kambarį suprojektuoti taip, kad vaikas jame jaustųsi saugus, kad jam būtų jauku, neerzintų spalvos, kad vaizdas nesukeltų nemalonių jausmų ar prisiminimų, tačiau nebūtų ir nuobodu. Pasistenkite sukurti tokią savo mažylio erdvę, kurioje jis galėtų įvairiapusiškai lavintis, kurioje vyrautų ramybė ir harmonija, o ne chaosas.

 Kalbant apie vaikų kambaryje esančiu baldus, akcentuotina, jog nesvarbu kokį dizainą bepasirinktumėte, baldų medžiagos turi būti netoksiškos (baldų gamintojai ar pardavėjai turėtų pateikti tai įrodantį sertifikatą), pavyzdžiui, dažnai naudojamas melaminas, atitinkantis visus reikalavimus, yra lengvai pjaustomas, taigi galima suprojektuoti įvairiausio dizaino baldus. Vaiko kambaryje reikėtų vengti stiklo elementų, o jei to padaryti nėra galimybės, tuomet rinkitės grūdintą stiklą.

 Augant mažyliui keičiasi vaiko charakteris ir formuojasi asmenybė, taip pat pakinta ir fiziniai poreikiai: jo mažą lovelę reikia keisti didesne, žaislus – knygomis. Jeigu projektuojate kambarį visai mažam vaikui, apsvarstykite apie detales, kurias kas keletą metų galėsite nesunkiai ir nebrangiai pakeisti. Jeigu tapetuojate sienas, geriausia rinktis dažomus tapetus. Tokiu atveju, užsinorėjus permainų, užteks tik perdažyti vieną ar visas kambario sienas kita spalva.

 Nesirinkite itin brangių audinių užuolaidoms bei pagalvėlėms. Taip drąsiau eksperimentuosite ir negailėsite jų keisti naujomis. Labai smagu, jeigu baldai yra suprojektuoti taip, kad būtų galima juos perstatyti – juk vaikai tokias permainas labai mėgsta.

 Jeigu viename kambaryje gyvena du vaikai, tėvams ne tik reikės rasti jiems abiem priimtiną kambario interjero sprendimą, tačiau taip pat ir palikti kiekvienam po atskirą erdve, kurioje mažieji galėtų susikurti savo asmeninį, nepakartojamą pasaulėlį. Net, jeigu vienas jūsų vaikas žavisi kosmosu, o kitas – baletu, vis tiek turite rasti sprendimą, kad abu būtų patenkinti, pavyzdžiui, galite pasitelkti visa apjungiantį elementą – spalvą.

 Projektuodami vaikų kambarį nepamirškite, jog jis turi būti lengvai ir greitai tvarkomas.Jei tinkamai neapgalvosite, kaip funkcionaliai laikyti daiktus, užkrausite savo vaikams didelius ir sunkius tvarkymosi darbus, arba, kas labiausiai tikėtina, turėsite susitaikyti su tuo, jog į mažųjų kambarį dėl netvarkos bus baisu užeiti.

 Nesirinkite baldų, kuriuose daug atvirų lentynų ir daiktai turi būti sudėlioti itin tvarkingai. Geriausia mažųjų erdvėje įrengti keletą didelių stalčių ar tiesiog į lentynas sustatyti daiktadėžes, į kurias nesunkiai ir greitai mažieji jūsų padaužos galėtų sudėti savo žaislus.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt