Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip nuimti seną silikoną vonioje ir pakeisti jį nauju
2019-07-19 Šaltinis: Senukai.lt

Jei jūsų vonios silikonas nebėra baltas, kai kur jo sluoksnis storesnis, kai kur plonesnis, gali būti, kad atėjo laikas jį pakeisti. Iš tikrųjų silikonas nėra amžinas. Tik kai kurie gamintojai suteikia silikonui 10 metų garantiją. 


Kaip nuimti seną silikoną vonioje ir pakeisti jį nauju title=

Reiškia pigesnis silikonas tinkamas naudoti dar mažiau. Rekomenduojama silikoną keisti ne kas dešimtmetį, o kiek dažniau. Tai vieta, kurioje nuolatos drėgna ir gali veistis grybeliai bei mikroorganizmai.

 

Tikrai aktualu tiems, kas mėgsta vonioje palikti vaikus, kad jie pasitaškytų ir pažaistų. Jiems visi šie kenkėjai tikrai nieko gero nežada. Dėl to nepagailėkite keleto eurų ir atsinaujinkite savo silikoną vonioje kas 3-5 metus. Išlaidos tikrai nedidelės – apie 6-8 eurus. Būtent tiek kainuos silikono tūtelė ir kiti reikalingi priedai.

Kaip nuimti seną silikoną ir uždėti naują. Pateikiame instrukciją žingsnis po žingsnio.

1 žingsnis. Seno silikono nuėmimas.

Nuimti silikoną – kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Patogiai apsirenkite, išdžiovinkite vonią ir pirmyn. Jums reikės statybinio peiliuko, skudurėlio ir šlakelio acetono. Peiliuku atsargiai išpjaukite esamą silikoną ir po truputį jį iškrapštykite. Silikonas nesileis lupamas, tad jį reikės ištraukti mažais gabalėliais. Atsargiai, nesubraižykite plytelių ar vonios dangos aštriu statybiniu peiliuku. Taip pat neįsipjaukite.

Kai silikonas išvalytas, paimkite acetono ir suvilgykite juo skudurėlį. Tada kruopščiai išvalykite visus likučius. Kartu nuvalomi ir riebalai ir kiti mikroskopiniai purvai bei mikroorganizmai, todėl šis cheminis valymo procesas yra labai rekomenduotinas.

Silikoną galite nuimti ir specialiu gremžtuku. Jis paprastai yra plastikinis ir parduodamas kartu su silikono špakliavimo mentelėmis. Kai kurie gamintojai iš karto parduoda silikono tūbeles su tokiais prietaisais. Plastikas negramdo nei plytelių, nei vonios paviršiaus, todėl tokius mažus įnagius patogu naudoti.

 2 žingsnis. Vietos paruošimas.

Paprasčiausiai vieta, kur dėsite silikoną turi būti visiškai sausa. Nuvalykite popierine servetėle, kad neliktų nė lašelio vandens. Plaukų džiovintuvas irgi puiki išeitis, nes išgarina giliau esantį vandenį.

Kai tarpelis tarp vonios ir sienos yra visiškai švarus ir sausas, galite tepti silikoną.

3 žingsnis. Silikono tepimas.

Silikono tūbelės snapelį nupjaukite peiliuku 45 laipsnių kampu. Stenkitės, kad skylutė būtų nedidelė, nes jums reikia vos 2-4 mm storio silikono juostelės. Nebent siena yra labai nelygi ir norite padaryti ją didesnę. Įdėkite tūbelę į silikono pistoletą ir atsargiai paspauskite, kad silikonas pradėtų tekėti. Persistengti nereikia, nes kai sustosite, silikonas ir toliau tekės. Užpilkite sluoksnį silikono į tarpą. Per 2 minutes jis jau apdžiūva, todėl pereikite prie kito žingsnio.

4 žingsnis. Silikono siūlės formavimas.

Silikono juostelė yra gruoblėta, nelygi, galbūt kai kur yra net tarpelių, todėl būtina ją suformuoti tinkamai. Rekomenduojame naudoti specialią silikono formavimo mentelę. Ji parduoda su kai kuriais silikono rinkiniais arba atskirai, kartu su gremžtuku. Toks rinkinukas kainuoja 2-3 eurus. Mentelė turi įstrižai nupjautą kampą, todėl galima reguliuoti, kokio storio bus silikono juosta. Rekomenduojama vonioje suformuoti bent 2-3 mm storio juostelę. Tiesiog nubraukite mentele silikono perteklių. Ten, kur hermetiko trūksta, galima pridėti jo papildomai. Taip visa juostelė bus lygi ir stora.

Dažnai mentelė nėra naudojama, o silikonas braukiamas paseilėtais pirštais. Šis metodas senas ir neefektyvus, nes pirštais suformuojama nelygi silikono juostelė. Be to ji yra įdubusi, o ne taisyklingo trikampio formos. Kuo juostelė plonesnė, tuo ji greičiau nusitrina ir pradeda leisti vandenį. Dėl to šis metodas nėra labai geras – jau po metų teks vėl keisti silikoną dėl drėgmės ir grybelio.

Viskas. Jums reikia palaukti keletą valandų ir galite vėl naudotis vonia. Silikonas jau išdžiūvęs ir atsparus vandeniui.

Dažnai kyla klausimas, ar būtina seną silikoną nuvalyti iš viso? Jei silikonas yra užsikrėtęs grybeliu, atsakymas vienareikšmis – būtina. Grybelis vonioje yra labai rimtas priešas, kurio kenksmingumo negalime ignoruoti.

Jei grybelio nėra, ir matote, kad silikonas tiesiog įdubęs giliai tarp sienos ir vonios, drąsiai galite kloti naują storą juostelę. Naujas silikonas prie seno silikono prilimpa kur kas stipriau, nei prie keraminių plytelių ar vonios paviršiaus, todėl galite neabejoti jo patikimumu. Paprastai pirštais nuplėšti jo tikrai nepavyks, tik nupjaustyti peiliuku arba gremžtuku.

Atkreipkite dėmesį, kad silikonas gali būti baltas, rudas arba bespalvis. Pasirinkimas yra jūsų, todėl atkreipkite dėmesį į jūsų plytelių užpildo spalvas. Jei jos baltos, naudokite baltą silikoną. Jei kitokių spalvų – bespalvį. Kartais ir vonia nėra visiškai balta, todėl akinamai baltos spalvos silikono juostelė bus pastebima iš toli.

Jei silikoną tepate ten, kur norėsite dažyti sieną, naudokite specialius hermetikus, ant kurių galima dažyti. Vonioje jie naudojami retai, tačiau kitose vietose pritaikymas irgi analogiškas, todėl turėkite juos omenyje.

Dar vienas patarimas: jei naudojate acetoną, pasirūpinkite ir respiratoriumi. Jo aitrus kvapas gali būti nemalonus ir versti jus paskubinti darbus. Silikono klojimui reikalinga kantrybė ir laikas, ypač, jei nesate profesionalas ir darote tai kartą per 5 metus. Rekomenduojama naudoti ir lateksines pirštines, nors silikonas ir nusiplauna.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt