Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip namus paversti saugesnius vaikams?
2022-02-24 Šaltinis: Pranešimas spaudai

Natūralu, jog visas gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kuomet gimsta vaikelis. Tačiau dar prieš jo gimimą reikia atlikti tam tikrus paruošiamuosius darbus, tarp kurių ir saugumo namuose užtikrinimas.


Kaip namus paversti saugesnius vaikams? title=

Žinoma, pirmą kartą vaikelio besilaukiantiems tėvams gali būti gana sunku suprasti ir išsiaiškinti, kokius pakeitimus namuose reikėtų atlikti, kad kūdikis juose būtų kaip įmanoma saugesnis. Tad, kad visa tai padaryti būtų kiek lengviau, šiame straipsnyje pateiksime keletą pagrindinių patarimų, kaip namus paversti saugesnius ir labiau pritaikytus vaikams.

Pasirūpinkite langais, laiptais ir baldais

Kai jūsų vaikas pradės ropoti ar vaikščioti, jis neabejotinai norės kuo daugiau tyrinėti namus, dėl ko rizika susižeisti ar užsigauti tik dar labiau padidės. Būtent dėl to reikėtų pasirūpinti baldų, laiptų apsaugomis, saugumo varteliais, ir langų užraktais, ribotuvais, kurie sustabdytų vaikus nuo nelaimės. Geriausia tai, jog įrengti šias apsaugos priemones yra be galo paprasta, o taip pat jos nekainuoja daug, todėl jas galės įsigyti tikrai kiekvieni tėveliai.

Įrenkite dūmų detektorius

Bent vieną dūmų detektorių namuose dabar turi turėti visi, tačiau jei dar neturėjote progos ar nespėjote jo įsirengti, dabar – pats laikas! Iš tiesų net rekomenduojama dūmų detektorius įsirengti kiekviename kambaryje tam, kad būtumėte užtikrinti, jog nelaimės atveju būsite iš karto apie tai informuoti. Degtukus ir žiebtuvėlius laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje bei pasirūpinkite, jog namuose būtų bent vienas gesintuvas. Kas liečia nudegimą ar nusiplikymą, nenusisukite nuo vaikų ir nepalikite jų vienų, jei aplink yra karštų gėrimų ar yra įjungta kaitlentė. Būtent dėl to virtuvėje gali labai pasitarnauti maitinimo kėdutė su saugos diržais, kurioje vaikas gali jaustis patogiai, o taip pat ir būti apsaugotas nuo įvairių rizikų, tykančių virtuvėje. Geras pasirinkimas – maitinimo kėdutės ir Varlės, kur rasite didelį jų asortimentą geru kainos ir kokybės santykiu.

Visus vaistus laikykite nepasiekiamose vietose

Kitas svarbus aspektas, auginant vaikus – visus vaistus bei kitas medicinines ar chemines priemones laikykite jiems nepasiekiamose vietose. Tokiu būdu apsisaugosite nuo mažylio apsinuodijimo ar dar liūdniau pasibaigiančių pasekmių. Galite visoms šioms priemonėms net paskirti užrakinamą spintelę, kuri leis jaustis dar užtikrinčiau, jog vaikui tikrai nepavyks jų pasiimti.

Sukurkite saugią vaiko kambario aplinką

Natūralu, jog prieš gimstant vaikeliui norisi jam įrengti tobulai atrodantį kambarį, kuriame jam būtų gera ir komfortiška būti. Tačiau dažnai toks didelis noras gali lemti ir tam tikrą persistengimą. Dėl to rekomenduojama neperkrauti vaikų kambario įvairiais baldais bei kitais dekoro elementais. Tarkime, idealu, jei vaiko kambaryje būtų lova, naktinis staliukas, komoda, skirta rūbams susidėti ar kūdikiui vystyti, bei laisvas plotas žaidimams. Be abejo, norint įnešti daugiau žaismingumo, geras sprendimas gali būti ir tam tikri papildomi elementai, pavyzdžiui, vaikų kambario kėdės, kadangi pastarąsias rasite įvairiausių dizainų ir spalvų. Jos ne tik sudomins vaikus, bet ir, prireikus, puikiai atliks savo funkciją. Tiesa, turėkite omenyje, jog renkantis baldus, svarbiausia – kokybė. Nesirinkite prastesnių baldų vien dėl to, nes jie kainuoja pigiau. Būtinai įsitikinkite, jog jie yra stabilūs bei greitai nesulūš.

Apsauga nuo aštrių kampų

Kad geriau suprastumėte, kokie pavojai namuose gali tykoti jūsų vaiko, patariama atsisėsti ant grindų. Tokiu būdu pasikeis matymo kampas, kas padės į erdvę pažiūrėti tarsi visai kitomis akimis bei tokiu būdu iš karto pastebėti daiktus, kurie gali būti pavojingi jūsų vaikeliui. Ne išimtis ir aštrūs baldų kampai, todėl įsigykite specialiai tam sukurtas kampų apsaugas, kurios apsaugos nuo skaudžių susitrenkimų. Net jei jos ir nesuteiks papildomo grožio jūsų baldams, nesijaudinkite, kadangi tai – tik laikinas sprendimas. O ir visų svarbiausia gi yra tai, jog vaikas būtų apsaugotas nuo kuo įmanoma daugiau pavojų.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės geriau suprasti, prie kokių pakeitimų galima pradėti pratintis iš anksto, dar negimus vaikeliui ar dar jam nepradėjus ropoti arba vaikščioti. Kaip bebūtų, turėkite omenyje, jog kiekviena situacija individuali, tad jums gali reikėti ir kitų papildomų žingsnių, siekiant sukurti kuo saugesnius namus vaikui. Visuomet apie tai galite pasikalbėti su specialistu! 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt