Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip, kylant energijos kainoms, sumaniai ja naudotis ir taupyti?
2022-08-24 Šaltinis: SEB

Infliacijai kopiant į aukštumas, pats metas iš naujo įvertinti savo vartojimo įpročius. Didžiausia mus užklupusi našta – rekordiškai pasikeitusios energijos kainos. Taigi, keisdami savo įpročius ir suradę būdų, kaip sumažinti energijos vartojimą, mes ne tik sutaupysime, bet ir prisidėsime prie kitos problemos sprendimo – klimato atšilimo. Dabar dėl energijos vartojimo ir jos išgavimo būdų yra išskiriami 75 proc. viso anglies dioksido.


Kaip, kylant energijos kainoms, sumaniai ja naudotis ir taupyti? title=
Nuotr. seelectricalservicesltd.co.uk

Būdai, kaip galite taupyti energiją, šiek tiek pakeitę savo įpročius, bet beveik nepaveikę gyvenimo kokybės, yra gana paprasti ir lengvi: ne tik sąmoningiau vartosite, bet ir liks pinigų kitiems tikslams.

Į dušą – su laikrodžiu


Sutrumpinkite maudymosi duše laiką. Yra apskaičiuota, kad 5 minutėmis sumažinus laiką, kuris skiriamas nusiprausti, galima sutaupyti nemažai pinigų. Internete nesunkiai galima rasti skaičiuoklių, kurios rodo, kiek kainuoja nusiprausti po dušu, atsižvelgiant į vandens ir energijos, skirtos vandeniui pašildyti, suvartojimą.

Pavyzdžiui, keturių asmenų šeima, kuri kasdien maudosi po dušu po 15 minučių, per metus tam išleidžia apie 1 584 eurus. Šeimai sutrumpinus laiką vos 5 minutėmis, nekeičiant higienos įpročių praustis kasdien, ji galėtų sutaupyti daugiau negu 500 eurų per metus.

Iš pradžių, kol įprasite prie trumpesnio dušo laiko, pravartu naudotis laikmačiu telefone.

Vasarą išleiskite atostogų rūbų džiovyklę


Nenaudokite rūbų džiovyklės vasarą. Vasara yra metas, kai galite leisti rūbams natūraliai išdžiūti, išdžiaustydami juos ant skalbinių džiovinimo virvės. Taip ne tik mėgausitės gaiviu rūbų kvapu, bet ir ilgiau juos išsaugosite bei sutaupysite.

Nenaudodami džiovyklės, nenaudojate ir elektros energijos. Remiantis įvairiais šaltiniais, vidutiniškai vienas džiovinio ciklas sunaudoja 4,53 kilovatvalandės ir, jei elektra kainuoja 0,27 eurų už kilovatvalandę, vidutiniškai vienas rūbų džiovinimo ciklas atsieina apie 1,22 euro. Žinodami šį skaičių ir kiek kartų džioviname rūbus per savaitę, nesunkiai galite apskaičiuoti, kiek galima sutaupyti per tris–keturis džiovinti lauke tinkamus šiltojo sezono mėnesius.

Nors iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo didelė suma, tačiau išsiugdžius naujus įpročius per kelerius metus sutaupoma suma tik augs.

Darbų sąraše – išjungti visus prietaisus


Išvykdami atostogauti išjunkite visus prietaisus namuose iš elektros lizdų.

Vasarą dažniausiai daug daugiau laiko praleidžiame ne namuose, todėl išvykus bent kelioms dienoms pravartu išjungti visus turimus buitinius prietaisus.

Taip ne tik išvengsite nenumatytų pavojų bet ir, žinoma, sutaupysite elektros energijos ir pinigų. Paprastai kiek senesni buitiniai prietaisai budėjimo režimu vis dar naudoja nemažai energijos.

Laikas pamiršti ar bent išjungti Edisono lemputes


Išjunkite šviesą, kai jos nereikia, pavyzdžiui, kai išeinate iš kambario. Taip sumažinsite elektros energijos vartojimą ir sąskaitas.

Pavyzdžiui, viena 60 vatų lemputė, šviesdama vieną valandą sunaudoja 0,06 kilovatvalandės elektros energijos, vadinasi, jei elektros kaina yra 0,27 už kilovatvalandę, tokios lemputės nenaudojant valandą, galime sutaupyti 1,6 cento. Atrodytų nedaug, bet, jei pamėgintume suskaičiuoti, kiek lempučių yra namuose ir kiek valandų jos nepastebimai dega, skaičiai ir sumos taptų kur kas didesni.

Taupant elektrą šviesai, svarbu atsakingai pasirinkti ir pačias lemputes, kad jos būtų efektyvesnės ir nenaudotų tiek energijos, kiek kaitrinės lemputės. Tad, jei namuose vis dar naudojate pastarąsias, pagalvokite apie išmanesnius ir efektyvesnius sprendimus.

Skaitykite instrukcijas


Naudokite buitinius prietaisus pagal rekomendacijas. Kad ir kaip nemėgstame jų skaityti, instrukcijas buitinių prietaisų gamintojai kuria tam, kad prietaisas būtų naudojamas teisingai ir ilgiau tarnautų. Ypač atkreipkite dėmesį į tą instrukcijos dalį, kurioje aprašoma, kaip elgsis su prietaisu, kad jis naudotų mažiausiai elektros energijos.

Pavyzdžiui, skalbiant rūbus žemesnėje temperatūroje, sąnaudos bus mažesnės. O jei nustatysite šaldytuvo viršutinę talpyklą ties 4 laipsniais, o apatinę, šaldymo kamerą, ties -15, šaldytuvas veiks, naudodamas elektros energiją efektyviausiai. Tai pat venkite į šaldytuvą dėti šiltą maistą, nes taip jam reikės daugiau energijos ir pastangų (o tuo pačiu ir jūsų pinigų), kad jį atšaldytų.

Jei anksčiau taip atidžiai neskaičiuodavote, dabar prieš perkant naują įrenginį, pravartu atidžiai išanalizuoti buitinių prietaisų specifikacijas, energijos efektyvumo klasę, kitaip tariant, kiek jums atsieis naudoti vieną ar kitą prietaisą.

Išnaudokite elektrą iš saulės


Išnaudokite tai, ką teikia valstybė – šiuo atveju iki 30 proc. investicijų siekiančią paramą nutolusiai saulės elektrinei ar saulės kolektoriams ant namo stogo įsirengti. Jei įprastai vidutiniškai elektra atsieina 0,27 eurų už kilovatvalandę, elektra iš saulės nekainuoja visai, reikia mokėti tik su administravimu susijusias išlaidas.

Skaičiuojama, kad įsirengus saulės elektrinę, metų išlaidas už elektros energiją galima sumažinti iki 80 proc., tad dabartinėmis elektros kainomis investicija į saulės elektrinę gyventojams gali atsipirkti greičiau negu per šešerius metus.

SEB bankas šį pavasarį pradėjo teikti vartojimo paskolas palankesnėmis sąlygomis saulės elektrinėms ar nutolusios saulės elektrinės daliai įsigyti. Tokių paskolų palūkanos siekia nuo 4,9 proc., o tokios paskolos sudaro 7 proc. visų teikiamų vartojimo paskolų.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt