Temos:

Naujos įmonės:art

Straipsniai

 

Kaip išsirinkti stogo dangą?
2015-05-11 Šaltinis: UAB „Šaltlita“

Statant namą neišvengiamai reiks išsirinkti stogo dangą. Tai atsakingas sprendimas, nes nuo jo priklausys ne namo išvaizda, bet ir viso pastato ilgaamžiškumas. Šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra tikrai didelis ir ne statybininkui sunku susigaudyti kokį stogą pasirinkti.


Kaip išsirinkti stogo dangą? title=

Parekomenduosiu stogo dangos pasirinkimo metodą, kuris vadinasi „atmetimo metodas“. Paaiškinsiu kaip tai vyksta.


Pirmiausia mums reikia žinoti koks tai namas: mūrinis, karkasinis arba rastinis. Jei tai mūrinis namas, reiškiasi jo sienos yra tikrai tvirtos ir jam tiks ir sunki ir lengva stogo danga. Toliau pasirinkimas priklausys nuo stogo nuolydžio, nes ant žemo nuolydžio ne visos stogo dangos ir tinka, bet apie tai vėliau.


Jei namas yra karkasinis, jam nerekomenduočiau sunkios stogo dangos: molinių ir betoninių čerpių, akmens skalūno ar kitų dangų, kurios sveria apie 50kg/m2. Karkasiniui namui geriausia tiks skardinė stogo danga, nes ji svers tik 4-5kg/m2.


Rąstiniui namui geriausiai tiks sunki stogo danga, kuri suspaustų visą konstruktyvą, todėl tokio tipo namams dažniausiai užsakomos molinės arba betoninės čerpės.


Sekantis pasirinkimo žingsnis būtų pagal stogo nuolydį. Jei stogo nuolydis gana mažas (14 laipsnių ar mažiau) betoninių ir molinių čerpių nerekomenduočiau, nes jos bus ne tik per sunkios, bet ir pro jas gali patekti vanduo. Taip pat nerekomenduočiau ir akmens skalūno. Atvirai pasakius, ant žemo nuolydžio stogo galima sumontuoti ką tik paminėtus stogų tipus, bet ar verta investuoti į tai pinigus, jei stogo dangos beveik nesimatys? Žemam nuolydžiui geriausiai tinka skardinė klasikinė stogo danga, trapecinis profilis, arba prilydoma stogo danga.


Jei Jūsų stogo nuolydis daugiau nei 14 laipsnių Jūs jau turite galimybe pasirinkti bet kokią stogo dangą, žinoma tinkančia namo sienų tipui ir stogo konstrukcijai. Toliau stogo dangos pasirinkimas vyksta pagal grožio supratimą, turimą biudžetą ir stogdengių meistriškumą. Yra teke susidurti su situacijomis, kai užsakovas nori sudėtingai montuojamos stogo dangos, o stogdengiams tai yra visiška naujiena ir juos reikia apmokyti.


Tikiuosi dabar Jums bus lengviau išsirinkti stogo dangą savo naujam namui.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2015 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Ozo g. 14, Vilnius, tel.: (8~5) 2031 670, info@supernamai.lt