Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news

 

Kaip išsirinkti lauko židinį ?
2016-06-04
Kaip išsirinkti lauko židinį ?

Vasarą norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, sodybos kieme. Gamtoje net maistas atrodo skanesnis, ypač paruoštas tiesiog ant žarijų. Tam praverčia paprasčiausios šašlykinės. Tačiau tenka gintis nuo dūmų. Ir kepsniai ne visada pavyksta – apačia svyla, viršus – vėsta; neįmanoma reguliuoti grotelių aukščio. Visai kas kita – lauko židiniai.

Lauko židiniai sukuria idealias sąlygas maloniai vakaroti lauke, mėgaujantis gardžiais kepsniais, šašlykais ir kitais mėgiamais kepiniais. Pamirškite akis graužiančius dūmus.

Renkantis lauko židinį, reikėtų atkreipti dėmesį į jo tipą. Kokių yra lauko židinių ir kokį geriau pasirinkti pasakojo UAB ,,Kad nebūtų šalta’’ įmonės atstovas:

Kokio tipo lauko židiniai yra patys pigiausi ?

Pigiausi yra lauko židiniai, kūrenami vien tik medžio anglimis, kurios apšlakstomos tiesiog uždegimo skysčiu. Tokio tipo židiniuose jokiu būdu negalima kūrenti malkų. Jeigu to nepaisysite, židinys iš karto sutrūks, kadangi gaus per daug kaitros ir ilgainiui visai subyrės. Tokie židiniai palyginti nebrangūs (jie kainuoja apie 500 eurų).

Kaip vartotojui atskirti, kurie židiniai yra kurenami tik anglimis, kad nesuklystų pasirenkant ?


Iš pirmo žvilgsnio iš išorės tokie židiniai gali niekuo neišsiskirti nuo įprastų, kūrenamu malkomis, tačiau būtina atkreipti dėmesį į lauko židinio techninę charakteristiką iš kokių medžiagų padarytas židinys ir gamintojo aprašyta naudojimo instrukciją. Kiekvienas gamintojas nurodo kuom galima kurenti lauko židinį. Tad perkant lauko židinį būtinai paprašykite ir naudojimo instrukcijos. Mūsų parduodami vokiški lauko židiniai Buschbech, kai kurie modeliai kurie yra kurenami tik anglimis atrodo taip kaip įprastas lauko židinys tik be viršutinės dalies (be kamino) tokius židinius galima labiau pavadinti lauko griliumi.

Kokių tipu dar yra lauko židinių ?

Dar vienas iš tipų, kurį galėtume išskirti tai yra lauko židiniai, kuriuos galima kūrenti anglimis, bet juose dar galima pridėti 2kg malkų. Tokiuose židiniuose, kurenamas mažas kiekis malku palaiko šiek tiek aukštesnę kepimo temperatūrą bei sudaro paildomų žarijų. Vien malkų tokiuose lauko židiniuose taip pat kurenti negalima ! Tokių židinių savo asortimente turi italų gamintojas Palazzetti.

Ką galite papasakoti apie tradicinius lauko židinius ?

Šiuose lauko židiniuose jau galima kurenti tiek malkas tiek anglis išskirtiniu atveju yra tokių lauko židinių, kuriuose galima kūrenti tik malkas. Tokie židiniai yra patys universaliausi. UAB ,,Kad nebūtų šalta’’ rekomenduojami italų Palazzetti ir vokiečių Buschbeck lauko židinių gamintojai. Tiek italų tiek vokiečių produkcija yra aukščiausios kokybės ir gerai iškepto maisto garantas vartotojui.

Ką galima kepti lauko židinyje ? Ar ruošiamas maistas nesudega ?

Lauko židiniuose su papildomais gamintojo priedais galima kepti, virti ką tik užsigeidžiate. Lauko židiniuose kurenamais malkomis ir anglimis ne tik galėsite kepti, bet ir mėgauti ugnies žaismu bei šilumą. Šiuose židiniuose maistas kepa daug vienodžiau, nes įkaitęs betoninis židinys spinduliuoja šilumą iš visų pusių. Tokių židinių pakura yra iš aliuminizuoto kalcio betono, o viršus – iš armuoto betono.

Šie židiniai turi ir greitą degimo sistemą – pelenų išvalymo dėžutę su papildomo oro cirkuliacija bei dvigubą galinę sienelę, dėl kurios lauko židinys yra atsparesnis aukštoms temperatūroms. Todėl toks lauko židinys yra ilgaamžis. Jeigu kalbant apie itališkus lauko židinius jie išskirtiniai ir tuo, kad kai kurie modeliai turi orkaites, kurios gali būti su dviejų tipų: atskirai kūrenamos ir aukštų temperatūrų orkaitės, kurios įkaista nuo grilio skleidžiamos liepsnos. Kas kalbant apie standartinę pakurą, joje galima keliuose skirtinguose aukščiuose reguliuoti groteles kas taip pat palengvina kepimo procesą.

O kaip žiemą ? Ar galima eksplotuoti lauko židinį ir mėgautis lauko židinyje keptu maistu ?


Taip žinoma, galima. Tik reiktų atkreipti dėmesį, kad baigiantis šiltajam sezonui minėto tipo lauko židinius rekomenduojame uždengti, aprengti „paltuku“. Jį nuėmus, kepsnių ant grotelių ar kitokių patiekalų lauko židinyje galima išsikepti ir žiemą. Taip pat labai svarbi detalė naudojant betkokio gamintojo lauko židinį žiemą. Jeigu lauko židinys buvo ilgai nekurentas ir jį užkrausite dideliu malku kiekiu, didelė tikimybė, kad lauko židinys trūks, skils nuo staigių temperature skirtumo. Lauko židinį žiemą reikia kurenti su labai nedideliu malku užkrovimu, kurenant jį lėtai kelias valandas, taip pašalinant susikaupusią drėgmę iš židinio.

Linkime malonių vakarų ir skanių patiekalų!

 

www.kadnebutusalta.lt

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt