Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip išmatuoti langus roletams?
2018-11-28 Šaltinis: Senukai.lt

Daug kam atrodo, kad roletus gali įstatyti tik specialūs roletų meistrai. Jie atvyksta į jūsų namus, viską kruopščiai išmatuoja, tada tris savaites laukiate, kol pagamins roletus iš jūsų parinktos medžiagos. Tik tada meistrų komanda grįžta ir kelias valandas gręžia, kala, mala. Susimokate kelis šimtus eurų ir tvarka, jūsų namuose ant langų puikuojasi patys brangiausi pasaulyje roletai.


Kaip išmatuoti langus roletams? title=

Jei mokate naudotis metru, grąžtu ir atsuktuvu, meistrų kviesti neverta – pakanka užsisakyti roletus internetu, arba nusipirkti parduotuvėje patiems. Tada skirkite pora valandų laiko ir pakabinkite roletus patys. Viskas tikrai yra paprasčiau, nei manėte. Sunkiausias darbas įsirengiant roletus ant lango yra jų išmatavimas.

 

Jei pasirinksite per mažus roletus, jie atrodys nekaip, arba jų tiesiog nepritvirtinsite. Net ir tai dabar nebėra problema, jei išsaugote pirkimo čekį. Tiesa, grąžinimas užtruks, tačiau sumokėtų pinigų neprarasite. Šiame straipsnyje duosime kelis patarimus, kaip išmatuoti roletus langams, kad tiksliai žinotumėte jų išmatavimus ir galėtumėte išsirinkti.

Lango ertmėje ar išorėje?

Jums reikia apsispręsti, kur kabinsite roletus – lango viduje, ar išorėje, virš lango? Kai roletai kabinami lango ertmėje, ant palangės vis dar galima pasidėti ir gėlių, ir šeimos nuotraukų. Kai roletai išorėje, jie paprastai uždengia visą lango ertmę ir jos jau nebebus matyti, tad ant palangės pastatyti nebėra tikslo, nes niekas nematys, kai roletai bus nuleisti.

Kai nusprendėte apie kabinimo vietą, pereikite prie kito svarbaus darbo.

Langų matmenų sužymėjimas

Nusibraižykite ant lapo savo namo planą ir pažymėkite jame visus langus. Jums reikės išmatuoti jų visų aukščius ir pločius. Aukštį matuokite dviejose vietose. Puikiai išmanydami šiuolaikines statybos tendencijas, tikrai suprasite, kodėl reikalingi abu išmatavimai. Rinkitės didesnįjį ir jį užsirašykite savo plane.

2 ir 7 cm

Šiuos du matmenis įsiminkite. Kai roletai tvirtinami lango viduje, rekomenduojama nuo šoninių kraštų palikti bent po 2 cm. 1 cm gali būti per mažai, nes tada bus sunku įstatyti roletų sukimo mechanizmus.

Atminkite, kad renkantis roletus, tuos 4 centimetrus reikia atimti iš pločio. Aišku, jei matavote nuo vieno krašto iki kito.

Aukščiui taip pat skaičiuokite bent 2 centimetrus iš viršaus. Apačioje nuleisti roletai greičiausiai pasidės ant palangės, tai čia jokio tarpo nebereikia.

Pavyzdžiui, jei jūsų lango ertmės plotis yra 103 cm, tai realiai jums reikės 103-2-2=99 cm pločio roleto. Parduotuvėse paprastai jie parduodami 1 m. pločio, tad toks tikrai turėtų tikti, gal net ir be pjovimo.

7 cm yra skaičius, kurį reiktų atsiminti tiems, kas roletus kabins virš lango, išorėje. Roletai kabinami taip, kad iš abiejų pusių būtų vienodo dydžio užlaidos. 7 cm užlaidos tikrai uždengia lango ertmę ir nepraleidžia daug šviesos. Trumpesnės užlaidos taip pat gali būti, ypač, kai langas „remiasi“ į kampą ir vietos nuo lango ertmės krašto iki sienos nėra daug. Tada prisiminkite bent tuos 2 cm. Jei ir jų neturite, tada kabinkite taip, kaip išeina, tik toje pusėje jau negalėsite sumontuoti pakėlimo mechanizmo.

 Aukštis

Paprastai roletai yra gana ilgi, tačiau kartais pasitaiko ir labai aukštų langų, todėl turėkite omenyje ir aukštį. Jei jūsų langas aukštas bet siauras, gali tekti pirkti labai plačius, terasiniams langams skirtus roletus, kurie būna ir 2 metrų ir daugiau ilgio.

Roletų pjovimas

Dauguma roletų modelių yra lengvai pritaikomi bet kokiam dydžiui. Reikia tik nukirpti (rekomenduojama kirpti žirklėmis, nes pjaunant peiliuku gali kraštas nusipjauti nelygiai) roleto medžiagą ir nupjauti laikantį vamzdelį ir apatinį svorį. Laikantysis vamzdelis yra iš aliuminio, tad jį nupjauti jums reikės metalo pjūklelio. Apatinis svoris dažniausiai būna plastmasinis, tad tiks tas pats metalo pjūklelis. Jei jūsų roletas yra kiek per didelis, galite drąsiai jį pirkti. Net ir pradedančiajam roletų montuotojui nupjovimo procesas trunka ne ilgiau, nei 10 minučių.

Pjaudami turėkite omenyje, kuri pusė yra labiau matoma atsistojus kambario tarpduryje. Jei kuris nors kraštas matomas ne iš karto, pageidautina, kad jį ir trumpintumėte.

Roleto pakelimo mechanizmai dažniausiai montuojami lango dešinėje pusėje, bet esant sudėtingam priėjimui, gali būti ir kairėje. Norint pakeisti puses reikės sukeisti ir laikiklius, kurie yra priveržiami prie lango rėmo arba mūro varžteliais. Tam užtruksite kiek ilgiau, todėl būtų gerai, kad iš karto apsispręstumėte, kur turi būti pakėlimo-nuleidimo virvutė.

Taip pat svarbu, kur priveršite virvutės laikiklį. Jis reikalingas, kai namuose turite vaikų ir naminių gyvūnų, kurie su mielu noru pabandys patikrinti virvučių patvarumą.

Matote, tai visiškai nesudėtinga. Roletus įsigyti galima ir internetu ir Senukų parduotuvėse. Meistrai reikalingi, jei nerandate tinkamos medžiagos arba reikalingas specifinis mechanizmas.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt