Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip ilgai ir laimingai gyventi 49 „kvadratuose“
2016-12-08 Šaltinis: Dizainika.lt

Iki šiol dizaineriui Nauriui Kalinauskui dažniau uždavinėdavau klausimus apie kėdes, sofas ir lentynas. Tačiau kai prieš maždaug pusmetį kartu su žmona irgi dizainere Dalia Mauricaite Kalinauskiene jie atidarė demonstracinę buities studiją „Demoroom“, visi mūsų pokalbiai pradėjo suktis, kaip kūrybingai, nedarant elementarių klaidų įsirengti savo namus. „Kad buitis nenužudytų meilės“, – kaip jie mėgsta kartoti.


Kaip ilgai ir laimingai gyventi 49 „kvadratuose“ title=

Su, ko gero, mažiausio Baltijos šalyse demonstracinio lofto interjeru jie įrodė, kad kokybiškam ir patogiam gyvenimui gali užtekti ir vos 12 kvadratinių metrų.

 

Tačiau dar daugiau įdomių interjero patarimų galima aptikti ir 50 kvadratinių metrų būste Kalvarijų gatvėje, kurį jie ką tik baigė įrengti. Šiuo atveju jiems nereikėjo pataikauti konkretaus užsakovo norams ir įgeidžiams, o didžiausiu kūrybiniu iššūkiu tapo intejero, kuris būtų patogus ir šiuolaikiškas, sukūrimas.

Nekilnojamojo turto ekspertai lyg susitarę tvirtina, jog 40-60 kvadratinių metrų dviejų ar net trijų trijų butai bent jau Vilniuje paklausiausi. Tokio dydžio butuose paprastai įsikuria jaunos šeimos, kurios dar tik pradeda savarankišką gyvenimą, o sulaukusios atžalų automatiškai pradeda dairytis erdvesnių namų. Dizaineriai įsitikinę, jog ne buto dydis yra lemiamas kokybiško gyvenimo faktorius, o „penkiasdešimt kvadratų” gali tapti erdve, kuri tobulai atitiktų konkrečios šeimos poreikius ar nekeltų buitinės įtampos net ir susilaukus vaikų, „nes butas jau per mažas“.

 Galiausiai naujausios nekilnojamojo turto tendencijos signalizuoja, kad vystytojai jau netolimoje ateityje siūlys vis daugiau įrengtų butų, kaip įprasta Vakaruose. Vadinasi, renkantis tokį būstą interjero sprendimams reikės skirti dar daugiau dėmesio.

Šiame bute su N. Kalinausku kalbamės apie interjerą, tačiau vis labiau atrodo, jog su juo kalbamės apie apskritai kitokį požiūrį į namus.

 Vaidas Norkus. Nauri, man žinoma įdomu išgirsti apie šio interjero idėją, bet ką pirmiausia patartum žmonėms, ieškantiems įrengto būsto ar planuojantiems jį įsirengti?


Nauris Kalinauskas:
Žmonės dažnai daug dėmesio skiria rajonui, mintyse dėlioja, ar iš namų bus patogu važiuoti į darbą, vežti vaikus į darželius ir mokyklas, na, o atėję į galbūt būsimus namus paprastai dairosi į vaizdą pro langus ir skaičiuoja kvadratinius metrus. Tačiau taip pat svarbu, kad jie savęs nuoširdžiai paklaustų, kaip jie planuoja šiuose namuose gyventi.

 V.N. Kaip suprasti „gyventi“?

N.K. Ką konkrečiai veiks, be to, kad tiesiog… “gyvens“.

V.N. ?

N.K. Svarbu įsivaizduoti kasdienius, įprastus savo gyvenimo procesus. Tokius, kuriuos dažnai netgi automatiškai atlieka kiekvienas žmogus. Kurdami interjerus, o tiksliau, interjero technologines schemas visada stengiamės jas su užsakovu iki smulkmenų išsiaiškinti.

V.N. Juk tie, kaip tu vadini, gyvenimo procesai, pas kiekvieną žmogų skirtingi. Kaip juos gali „įsivaizduoti“ dizaineris ir toks kasdienybės tyrinėtojas kaip tu?

 N.K. Taip, kiekvieno žmogaus gyvenimo scenarijai skiriasi, tačiau egzistuoja bendražmogiški ir universalūs poreikiai. Tarkim, dabar stovime prieškambaryje? Ką pirmiausia darai įžengęs į savo namus? Įjungi šviesą (jei dar neužsidega pati). Tada nusivelki viršutinius drabužius, nusimauni batus, galbūt kažkur pasidedi raktus, rankinę. Atlikti šiuos veiksmus turi būti patogu, todėl, pavyzdžiui, mūsų įrengtame bute ir atsirado patogi drabužinė su pilno ūgio veidrodžiu, kurį atlenkus galima nematomai pasidėti visas smulkmenas, kaip raktus šuns pavadėli ir t.t.

IŠPLANAVIMAS GALI DARYTI STEBUKLUS


Dizaineris pasakoja, kad šio buto išplanavimas turėjo būti standartinis: erdvi bendra svetainės ir virtuvės zona, miegamasis ir vonios kambarys. Tačiau jie perplanavo erdvę ir viską apvertė aukštyn kojomis… Klausinėju toliau…

 V.N.Tai kodėl nusprendėt atsisakyti bendros svetainės ir virtuvės zonos?

N. K. Taip, tokio dydžio butuose dažniausiai svetainės ir virtuvės zona būna bendra. Paprastai manoma, kad bendra zona suteikia erdvumo pojūtį, o ruošiant maistą faina bendrauti su esančiais svetainėje. Tačiau mes manome, kad bendra svetainės ir virtuvės zona tokio dydžio butuose – viena labiausiai paplitusių interjero klaidų.

V.N. Kodėl?


N. K. Paprastai nedideliuose būstuose virtuvė atsiduria svetainėje. Gal ir malonu ruošiant maistą bendrauti, bet juk po vakarienės šeimininkė nepuola iškart tvarkyti virtuvės… Vadinasi, visi toliau laiką leidžia erdvėje, kur žvilgsniai nuolat kliūna už neplautų indų krūvos… Ir šiaip virtuvė dažniausiai nebūna tvarkinga kaip pas Beatą… Nemažai interjero dizainerių ir architektų vis dar įsitikinę, kad bendra virtuvės ir svetainės zona puiku, tačiau mes manome, kad svetainės ir virtuvės zonos turėtų būti bent jau vizualiai atskirtos.

V.N. Perplanavę erdvę ne tik atskyrėte svetainės zoną nuo virtuvės, bet ir suformavote valgomojo zoną. Kaip???

N.K. Taip, šiame bute tilpo valgomojo zona, kuri ne tokia jau ir maža. Valgomajame lengvai pastatėme stacionarų aštuonių vietų valgomąjį stalą, nors manoma, kad tokio dydžio butuose dideliam valgomajam stalui apskritai nėra vietos. Vėlgi klaidingai. Šiame interjere stalas skirtas ne tik jaukiems pasisėdėjimams, bet gali tarnauti kaip pagalbinis stalviršis maisto ruošimui – tai dar vienas funkcionalus sprendimas.

DAR KELI INTEREJO MITAI IR NAUDINGI PATARIMAI

Būtent. Šiame interjere dizaineris daugiau akcentuoja ne interjero „idėją“, ar kaip sienų spalva priderinta prie baldų audinių, bet funkcionalius naudingus sprendimus, kurie tiesiog palengvina kasdienę buitį ir paverčia ją nematoma… „Vonios kambaryje dušą įrengėme gilioje nišoje, – sako dizaineris, – neapsitaškys unitazas, grindys, be to, nereikalingos jokios užuolaidos arba stiklinės dušo kabinos sienelės, kurias dažnai tiesiog atsibosta valyti“. Vonios kambaryje dizaineriai dėl praktiškumo atsisakė ir keraminių plytelių, o sienas ir grindis padengė drėgmei atspariu epoksidiniu laku. Na, o vietoj dušo padėklo paklotą autentišką medinio tako dalį iš Nidos galima laikyti subtiliu lyriniu interjero dizaino intarpu…

Paklausus, kodėl skalbyklė sumontuota gana aukštai, N. Kalinauskas įvardija priežastį, kuri tik nuskambėjus atrodo savaime suprantama: „Kad nereikėtų lankstytis ir sudedant, ir išimant skalbinius“. O pamatęs mano reakciją priduria: „ Ir tokio dydžio bute geriau rinktis skalbyklę su džiovinimo funkcija, kaip ir šiuo atveju, nes skalbinių dažniausiai nėra kur džiovinti ir jie užgriozdina erdvę“. Dar vienas paprastas patarimas, apie kurį dažnas tiesiog nepagalvoja…

Dizaineris atkreipia dėmesį, kad standartiniuose dviejų kambarių butuose miegamieji kambariai dažniausiai projektuojami nedideli, o tai reiškia, jog turi tilpti tik lova ir rūbų spinta. Bet, pasak dizainerio, tai nėra gerai. „Paprastai tokius butus renkasi jaunos šeimos, kurios gyvendamos čia susilaukia vaikų, – sako N. Kalinauskas. – Dar vienas mitas, kad pirmaisiais metais vaikai miega atskirai nuo tėvų – dėl to labai svarbu, kad miegamajame šalia tėvų lovos tilptų ir pastatoma vaiko lovelė“.

Šiame interjere rodos visi iš pirmo žvilgsnio nestandartiniai sprendimai turi logišką ir paprastą paaiškinimą. Tarkim, vietoj medinių grindų, parketo ar laminato buvo pasirinktos betoninės grindys su grindiniu šildymo sistema. Skamba neįprastai ar…įnoringai? „Šis butas labai šviesus, turi didelius langus iki žemės. Tačiau ilgais žiemos vakarais užtraukus užuolaidas ir uždengus standartiškai įprojektuotus radiatorius, kaip kad ir yra pas kaimynus, šiluma yra paprasčiausiai eikvojama – o kam permokėti už šildymą…“, – nuskamba paaiškinimas.Dizaineris priduria, kad norint įsirengti namus, į kuriuos norėtųsi grįžti ir gyventi, svarbu rinktis kokybiškas interjero apdailos medžiagas, baldus, santechninę įrangą, tačiau nereikia persistengti. Svarbiau ieškoti balanso tarp savo realių norų ir poreikių, todėl ir čia sumontuotas išmanus unitazas vonios kambaryje nebeatrodo kaip tuščia ir niekam nereikalinga užgaida…

Apie gyvenimo kokybės tyrinėjimus kalbos su šiais dizaineriais nesibaigia net ir uždarius šio buto duris. Kitą kartą reikės paklausti, kaip pasikeitė jų gyvenimas 1985-ųjų „Jaguar XJ“ iškeitus į trumpiausią pasaulyje keturvieti automobilį „Toyota IQ“…

Ir pabaigai… Po šį interjerą galima virtuliai pasivaikščioti tikrąją šio žodžio prasme… NE REA LU. KELIAUJAM!

REZIUME

Virtuvės baldai – IP STUDIJA

Grindų dažai – TIKKURILA

Valgomojo šviestuvas FOSCARINI

Miegamojo lova, lentyna, valgomojo stalas – DAIKTŲ VIEŠBUTIS

Išmanusis unitazas – ROCA

Dušo įranga – GROHE

Skalbyklė su džiovykle – CANDY

3D turas – HOWNER

 

www.dizainika.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt