Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip fotografuoti butą pardavimui?
2011-11-27 Šaltinis: Darykpats.lt

Kaip fotografuoti butą pardavimui? Parduodant butą Vilniuje, viena iš pagrindinių reklamos ir pirkėjų paieškos priemonių yra objekto pristatymas internetinėse svetainėse. Čia svarbu perteikti buto privalumus ir atskleisti jo išplanavimą. Būsto nuotraukos turi patraukti potencialaus pirkėjo dėmesį, taip pat parduodamą butą išskirti iš daugelio kitų, panašių parduodamų butų Vilniuje, todėl, norint perteikti kokybišką objekto vaizdą, rekomenduojame atlikti keletą veiksmų.


Kaip fotografuoti butą pardavimui? title=
Nuotr. thedigeratilife.com

Fotoaparatas. Pasirūpinkite geru fotoaparatu, trikoju stovu, papildoma blykste. Kadangi patalpose esančio apšvietimo vis tiek neužteks, norėdami padaryti geros kokybės nuotraukas, būtinai naudokite trikojį. Jei galvojate apie fotografavimą paprastu buitiniu fotoaparatu su paprasta blykste, galite net nebandyti: vis tiek nepavyks išgauti kokybiškų ir šviesių nuotraukų, o prastos nuotraukos sugadins skelbimą ar prezentaciją. Taip pat svarbu turėti plačiakampį objektyvą, kuris į matymo lauką apimtų visą fotografuojamą patalpą.

Fotoaparato parametrai. Prieš fotografuojant, svarbu suderinti fotoaparato parametrus. Diafragma ir ekspozicijos laikas turi atitikti kambario apšvietimo lygį. Problema ta, kad daugelyje buitinių fotoaparatu nėra galimybės tinkamai nustatyti šiuos parametrus, o investuoti į daug kainuojančią įrangą vieno būsto fotografavimui irgi neverta. Tuomet geriausia išeitis – profesionalaus fotografo paslaugos, kurios kainuotų vidutiniškai 300 – 400 Lt. Turint omenyje, kiek kainuoja nekilnojamasis turtas, ši paslauga nėra jau tokia brangi. Prisiminkite, kiek teko sumokėti už „smulkų“ automobilio remontą prieš parduodant jį. Jei turto pardavimu rūpinasi brokeris, dažniausiai jis turi visą reikalingą įrangą ir yra įgudęs fotografuoti patalpose.

Erdvė. Sutvarkykite savo būstą. Išneškite nereikalingus daiktus, baldus. Paslėpkite asmenines smulkmenas, pvz.: nuotraukas, diplomus, higienos reikmenis vonios kambaryje ir t.t. Perstumkite baldus, suteikdami patalpai daugiau erdvės. Apskritai patalpose turėtų būti kuo mažiau baldų.

Apšvietimas.
Prieš būsto fotografavimą, pakeiskite visas perdegusias lemputes. Fotografuojant dažniausiai ir taip trūksta natūralios šviesos, o nuotraukose perdegusios šviestuvų lemputės sudaro blogą įspūdį apie būstą. Fotografuoti geriausia dienos metu, ypač kai lauke saulėta. Tuomet netruks natūralios šviesos, spalvos atrodys taip pat natūraliai. Fotografuodami kambarius, būtinai uždekite visus juose esančius šviestuvus. Šviesūs kambariai atrodo erdvūs ir jaukūs, be to nebus tokio didelio skirtumo tarp iš lauko patenkančios šviesos ir vidaus apšvietimo.

Fotografavimo kampas ir apimtis.
Fotografuodami stenkitės apimti kuo įmanoma didesnę patalpos dalį. Tam ypač pasitarnauja plačiakampis objektyvas. Taip pat patalpą fotografuokite iš visų kampų. Geriausias nuotraukas išsirinksite vėliau. Fotografuodami vieną kambarį, uždarykite kitų patalpų duris. Aišku, į kadrą neturėtų pakliūti šeimos nariai ar naminiai gyvūnai. Svarbu išlaikyti vertikalias ir horizontalias linijas. Tuomet patalpos atrodo neutraliai. Fotografavimas kreivu kampu labiau tinka automobilų reklamoms, o ne buto pristatymui.

Nuotraukos informatyvumas. Daromos nuotraukos turi būti informatyvios. Jei kadre matomas vien tik langas arba durys į koridorių, tokia nuotrauka neperteiks jokios informacijos apie būstą. Vertėtų stambesniu planu nufotografuoti įdomesnes būsto detales: menišką skulptūrą, subtilias interjero detales, jų apšvietimą.

10 dažniausiai pasitaikančių fotografavimo klaidų

1. Neįjungiami šviestuvai, esantys patalpose, o naudojama tik blykstė. Tokiu atveju gaunamos tik blyškios ir nepatrauklios nuotraukos.
2. Fotografuojama tamsiu paros metu, tad spalvos atrodo nenatūraliai.
3. Nuotraukose matomas įjungtas televizorius.
4. Į kadrą patenka žmonės, naminiai gyvūnai.
5. Vonios kambaryje išdėliotos higienos priemonės, sukabinti rankšluosčiai.
6. Pakeltas klozeto dangtis.
7. Fotografuojama priešais langą, todėl patalpa atrodo tamsi, o langas pernelyg šviesus. Taip atsitinka ir dėl netinkamo apšvietimo.
8. Neišlaikomos vertikalios ir horizontalios linijos, patalpa atrodo nenatūraliai.
9. Daromos neinformatyvios nuotraukos.
10. Nuotraukose matoma daug asmeninių savininkų daiktų – nuotraukų, diplomų, drabužių, batų ir t.t.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt