Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaip derinti sienų ir grindų spalvą?
2017-04-28 Šaltinis: B23, hanner

Kiekviena spalva gali turėti net keliasdešimt atspalvių. Todėl interjero spalvų pasirinkimas ir jų suderinimas yra gerokai sudėtingesnė užduotis, nei gali atrodyti.


Kaip derinti sienų ir grindų spalvą? title=
Nuotr. Kristinos Grybaitės

Skirtingi tonai ar per daug skirtingų spalvų gali sukurti netvarkos įspūdį. Kaip derinti grindų ir sienų spalvą, kai pasirinkimų – tiek daug? Rinktis tamsias grindis ir šviesias sienas ar viską dekoruoti šviesiomis spalvomis? Svarstantiems apie remontą arba įsirenginėjantiems naują būstą pataria dizainerės, Nacionalinio interjero konkurso finalininkės Agnė Kisielienė ir Kristina Grybaitė, kurios šiuo metu realizuoja savo sukurtus interjerus naujame kvartale „B23“.

 

Neutraliame dekore atsiskleidžia ryškūs akcentai

 

Klasikinį šviesų interjerą „B23“ projekto bute kurianti dizainerė K. Grybaitė apdailai pataria rinktis švelnias, šviesias spalvas ir vieną kitą ryškų akcentą. „Galbūt raudoną sofą ar ryškias kėdes. Bet – tik vieną – ne viską iš karto. Nemanau, kad neprofesionalas galėtų suvaldyti kelias ryškias spalvas – tam reikia turėti tokį meninį pojūtį,“– sakė K. Grybaitė. Pati dizainerė pažįsta jausmą, kai patinka ir viena, ir antra, ir trečia spalva ar grindų danga.

 

Pašnekovė pataria pradėti nuo kurio nors vieno dalyko, pavyzdžiui, grindų. „Jei patinka tamsios grindys, galite rinktis ir sodresnės spalvos baldus. Reikėtų už kažko užsikabinti. Jei patinka šviesios grindys, sienos jau nebus kokios nors intensyvios spalvos. Na, gal ir gali būti viena tokia akcentinė siena. Jei grindys šviesios – ir sienos turėtų būti šviesios,“ – sakė K. Grybaitė.

 Pati dizainerė bute, kuriam sukūrė dekoro sprendimus, pasirinko šviesias ir sienų, ir grindų spalvas. Išsirinkus grindų atspalvį galima rinktis ir baldų medienos atspalvį, o prie šių spalvų derinami minkštųjų baldų užvalkalai.

 

„Turime neutralią bazinę spalvą, tada gobelenai, pavyzdžiui, sofos užvalkalas gali būti ryškesnis. Tuomet tos spalvos galime įpinti ir į užuolaidas (pavyzdžiui, užuolaidos raištelis), kitas interjero detales. Visuomet reikėtų rinktis tokia tvarka: neutralus pagrindas ir tuomet – vienas kitas akcentas,“ – patarė K. Grybaitė.

 

 

Prašykite medžiagų pavyzdžių ir „nepameskite“ kambario mastelio

 

Dizainerė pridūrė, jog užbaigus remonto darbus neturėtume įėję į kambarį „matyti“ sienų spalvos, ji neturėtų patraukti viso dėmesio. Būsto dekoro pasirinkimui reikia skirti laiko, nes galbūt vieną dieną sužavės vienas atspalvis, o kitą jau norėsis kito. Renkantis sienų dažų atspalvį, juos reikia lyginti ne tarpusavyje, o su baltu popieriaus lapu. „Iš didelės paletės renkamės sienų spalvą, duriam pirštu į labiausiai patikusią.

 

 

Tačiau jei tik įmanoma, atsisukite tą indelį dažų ir pasidėkite tašką ant balto lapo. Tuomet geriau suprantame, kokio intensyvumo yra mūsų pasirinkta spalva,“ – sakė dizainerė. Jei tik įmanoma, visose parduotuvėse prašykite pavyzdžių: grindų, dažų, gobeleno. Jei neįmanoma paimti pavyzdžio, pabandykite turimus pavyzdžius atsinešti į parduotuvę, sudėti šalia išsirinkto gaminio ir pažiūrėti, ar viskas dera. K. Grybaitė pataria „nepamesti“ būsto mastelio: užsakydami baldus braižykite jų dydį ant languoto popieriaus, įvertinkite, ar pakankamai vietos lieka patogiai praeiti, ar nekliūsite už baldų.

 

 

„Tačiau turint mažą miegamąjį ne visuomet reikia panikuoti. Jei lieka 40 centimetrų praėjimui tarp lovos ir sienos, vis tiek virš lovos čiužinio yra atvira erdvė, tad nesijaučiame įsprausti į kampą, kaip gali būti praeinant tarp kietųjų baldų,“ – nuramino dizainerė.

 

 

Tamsios grindys ir šviesūs baldai – kodėl gi ne?

 

Dizainerė Agnė Kisielienė pastebi, jog vienas pagrindinių klaidingų įsitikinimų: kad baldų spalva turi visiškai atitikti grindų spalvą, taip pat panašios spalvos turėtų būti ir sienos. „Manau, kad pirmiausia reikia apsispręsti dėl interjero stiliaus: klasikinis, modernus, skandinaviškas? Tuomet rinktis spalvas, žinoma, jos turi tarpusavyje derėti, tačiau tikrai neturi būti visiškai vienodos.

 

 

Manau, kad grindys yra interjero pagrindas ir jos turėtų skirtis ir nuo sienų, ir nuo baldų spalvos. Kitu atveju viskas labai suvienodės ir taps nuobodu,“ – patarė A. Kisielienė. Jei renkatės balintos medienos baldus, prie jų A. Kisielienės nuomone turėtų derėti ąžuolo (arba ąžuolo medienos imitacijos) grindys.

 „Šiandien populiarūs šviesūs, baltai dažyti baldai – ypač klasikiniame interjere. Man asmeniškai jie sukuria labai gražų kontrastą, jei pasirenkamos tamsesnės grindys: riešutmedžio, vengės (Afrikos džiunglėse augančio medžio, – red. past.) atspalvio,“ – sakė dizainerė. Sienos įprastai pasirenkamos šviesesnės už grindis. Apskritai Lietuvoje, kur nuolat ilgimės saulės ir šviesos, retas būsto savininkas pageidauja dekoruoti sienas tamsesnėmis spalvomis.

 

Tačiau vieną sieną galime išskirti, nudažyti ar tapetuoti taip, kad ji trauktų žvilgsnį. „Žinoma, viena siena gali būti kaip akcentas, tamsesnė, sutapti su grindų atspalviu. Tačiau jei visų sienų ir grindų spalva bus labai panaši, išeis toks „šulinys“. Negana to, toks sprendimas vizualiai stipriai sumažins erdvę,“ – perspėjo A. Kisielienė.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt