Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip atskirti tikrą santechnikos meistrą nuo mėgėjo?
2019-09-13 Šaltinis: Supernamai.lt

Kai namie sugenda kas nors iš inžinerinių įrengimų ir neturime nė vieno pažįstamo meistro, jo ieškoti puolame visagalio interneto platybėse. Surandame, ateina žmogus, pasiraitoja rankoves ir imasi darbo. Geriausiu atveju – pataiso, sumokate ir ....viso gero! Pasisekė. Tačiau dažnai scenarijus būna kitoks. Per keletą minučių paaiškėja, kad tariamas meistras apie gedimą išmano ne ką daugiau, nei mes patys. Kaip atsirinkti tikrą specialistą? 


Kaip atskirti tikrą santechnikos meistrą nuo mėgėjo? title=

Rugsėjo 20-22 d. Vilniuje, „Siemens” arenoje veiks paroda „Super namai 2019”. Pirmąją parodos dieną pirmą kartą Lietuvoje rengiamos namų inžinerinės įrangos montuotojų varžybos. Pasak parodos organizatoriaus Dariaus Jokubausko, montuotojų čempionatai yra populiarūs visame pasaulyje, nes jie geriau nei kas kitas padeda išgryninti specialistų meistriškumą. „Į parodą atėję žmonės galės sužinoti tikrų meistrų vardus, susipažinti su jais.

 

Varžybose dalyvaus 12 meistrų,nugalėtojas pelnys geriausiojo titulą. Parodoje bus įrengti 6 stendai su užduotimis, penkiuose reikės sumontuoti santechninę ir viename – vėdinimo įrangą. Iš santechnikos reikės sumontuoti sifoną, maišytuvą, lietaus nuvedimo bei grindinio šildymo sistemą sistemą, ją subalansuoti. Iš vėdinimo srities – sumontuoti vėsinimo ortakį. Meistriškumo kriterijus – laikas ir darbas be klaidų. Už klaidas bus pridedama baudos minučių”, – pasakojo parodos organizatorius. Darbą vertins nepriklausomi ekspertai ir inžinerinių sistemų gamintojų atstovai.

Pasak santechninės įrangos gamintojos, vokiečių kompanijos TECE atstovo Regimanto Mikučionio, konstruktoriai ir inžinieriai yra sukūrę vandentiekio ir nuotekų sistemas, kurios užtikrina saugią vandens cirkuliaciją, yra patogios montuoti, tačiau su jomis reikia mokėti dirbti.

 

„Sveikiname ir prisidedame prie tokių varžybų organizavimo, nes ir geriausia sistema be gero, su ja dirbti mokančio meistro, neveiks. Tokie renginiai padeda kelti profesijos prestižą, kuri pas mus nepakankamai vertinama, todėl ir yra lengva tarpti apsišaukėliams”, - sakė R. Mikučionis. Prie varžybų organizavimo prisidėjo ir kiti gamintojai. Net trys iš jų yra iš Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų gamintojų asociacijos narių tarpo.

 Meistrus į varžybas rekomendavo specializuotos inžinerinių paslaugų įmonės, įrangos gamintojų atstovai. D. Jokubauskas pastebėjo, kad net ir profesionalų tarpe, kai reikėjo apsispręsti dėl dalyvavimo varžybose, atsirado abejojančių savo kompetencija.

 

Ne specialistams bus įdomu pasižiūrėti, kaip montuojama įranga, kurios jie niekada nemato ir galbūt nė nenumano esant, specialistai turės progą pasimokyti. Pagrindinis prizas – 1000 eurų, kiti – savaitgalis Druskininkuose, pasivažinėjimas limuzinu. Tačiau svarbiausia, ką gaus dalyviai, yra profesinis pripažinimas ir žinomumas. „Tokias varžybas rengsime ir ateityje. Varžybų dalyvio vardas taps gero, patikimo meistro ženklu. Po parodos jau galėsiu bet kam rekomenduoti gerą meistrą, sakydamas: - rinkitės tą, kuris dalyvavo varžybose”, –sakė organizatorius.

 9 kartą organizuojamos parodos „Super namai” tema šiemet yra šildymas, vėdinimas, kondicionavimas, santechnika, būsto inžinerija. Specializuotos parodos sutraukia tikrai besidominčius žmones, kurie žino, kur ir ko eina. Žiūrovams parodos lankymas nemokamas.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt