Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kaimiškas interjeras: puošmenos iš močiutės skrynios
2015-07-03 Šaltinis: Laima Siutilienė 'Pastogė'

Blogą reputaciją kaimiškam interjerui greičiausiai pelnė neskoningos užsieniečiams skirtų suvenyrų mugės. Iš tikrųjų tautinis interjeras gali būti nepaprastai harmoningas ir įvairiapusis, tereikia šiek tiek pasukti galvą.


Kaimiškas interjeras: puošmenos iš močiutės skrynios title=
Nuotr. supermama.lt

Medis - teigiamų emocijų šaltinis


Psichologė Roma Žalimienė mano, kad „stiprus ryšys tarp žmogaus ir gamtos yra todėl, kad visi mes esame gamta. Gamta mums daro įtaką visapusiškai ir tiesiogiai“. „Ar kada bandėte prisiglausti prie medžio ir pajausti jo šilumą?“, - klausia psichologė. Medžiai tiesiog spinduliuoja teigiamą energiją. Kiekviena gamtos detalė: gėlė, kaštonai, gilės suteikia šilumos žmogaus gyvenimui.
 

Pasirinkite medines grindis


Pradėti kurti tokį interjerą geriausia nuo grindų. O jos šiuo atveju gali būti tik medinės - linoleumas ir parketas čia tikrai netinka. Dizaineriai pataria tokias grindis reguliariai dažyti neutralios spalvos dažais - spindintis lakas irgi puikiai pabrėš šį stilių. Toks pat paprastumo ir natūralumo principas taikytinas ir sienoms. Prie šviesių sienų labai derės lininės užuolaidos.

 Renkantis baldus pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Savaime suprantama, baldai turi būti tik mediniai, iš mūsų miškuose augančių medžių - uosio, ąžuolo, pušies. Neužmirškite pagrindinės natūralumo taisyklės: itin harmoningai atrodys nedažyta mediena.

 

 

Kad ji ilgainiui nepapilkėtų, specialistai pataria naudoti specialų antiseptiką, kuris ne tik apsaugos baldus nuo puvimo bakterijų, bet ir suteiks taurų "senovės" žvilgesį. Beje, nereikėtų žavėtis beržiniais baldais, nes jų priežiūra gana sudėtinga: šiai medienai reikia atitinkamo mikroklimato ir atitinkamo dizaino - menkiausia netiksliai parinkta detalė gali sugriauti viso jūsų interjero harmoniją.

 Paslėpkite buitinę techniką


Prie tautinio stiliaus nedera stikliniai ir odiniai baldai. Žinoma, yra daiktų, be kurių šiuolaikinis žmogus sunkiai išsivers - tarkim, kompiuteris ar televizorius, bet dizaineriai žino, ką reikia daryti, kad jie nesuardytų vientiso interjero. Pavyzdžiui, kompiuterio monitorių galima laikyti ant ištraukiamos lentynos ar staliuko su ratukais, o televizorių ir kitą buitinę elektroninę techniką - paslėpti po medinėmis sąvaromis, veidrodžius įsodinti į plačius medinius rėmus.

Vietoj įvairiausių stiklinių aksesuarų ir krištolo vazų jūsų namus lai puošia dekoratyviniai ąsočiai, dubenėliai, nužiesti ar išskobti amatininkų, o vietoj įprasto šviestuvo pasikabinkite medinį ar pintą lempos gaubtą.

Drąsiau naudokite raižinius


Kompoziciniu liaudiško interjero centru dizaineriai pataria paversti medinius suolus ir stalus, kaustytą medinę skrynią ar ką nors panašaus į pirties gultus. Tiesa, pastarieji tiks tik dideliam gyvenamajam plotui. Jei lubų aukštis siekia 3,5 metro, gultai gali atstoti antrą aukštą, kur galima įrengti knygų lentynas ar net miegamąją vietą. O kad tokie improvizuoti gultai neatrodytų gremėzdiškai, pasitelkite vaizduotę, išmarginkite juos raižiniais. Kaustyta skrynia gali būti ne tik vieta daiktams sudėti, bet ir tapti originaliu krėslu.

 Labai atidžiai reikia pasirinkti minkštuosius baldus: jų apmušalai neturi traukti dėmesio ryškumu ir puošnumu. Jei galite apsieiti be sofos ir fotelių, geriau rinkitės vienspalvius baldus, kad dar labiau išryškėtų natūralus medžio grožis. Rėksmingi tonai arba, priešingai, pernelyg tamsūs gali nustelbti jūsų interjerą.

Nepraraskite saiko


Apskritai, kuriant tautinį interjerą labai svarbu neprarasti saiko. Nereikia paversti savo namų etnografine sodyba ar muziejaus ekspozicija. Žinoma, be etninių motyvų neišsiversite, bet tikrai nebūtina nedideliame kambaryje laikyti ir verpimo ratelį, ir seną laidynę, pjautuvą, vyžas ir t.t. Pasirinkite kokį nors vieną akcentą ir apie jį kurkite visą interjerą.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt