Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kada geriausia keisti langus
2010-08-23 Šaltinis: Lankava.lt

Įsigyti naujus langus –  labai svarbus sprendimas, ne tik ilgiems metams keičiantis būsto išvaizdą, bet ir nulemiantis jūsų išlaidas. Daugelis žmonių jau suprato, kad įsigyti naujus ir kokybiškus langus yra ne prabanga, o būtinybė. Esant nesandariems langams, galite prarasti iki 40 proc. būsto šilumos, be to, pro nesandarius langus ir duris į patalpą iš lauko patenka nemažai šalto oro.


Kada geriausia keisti langus title=
trekearth.com

Šiuolaikinės technologijos užtikrina labai geras šilumos izoliacijos ir triukšmo slopinimo charakteristikas. Tačiau dažnai yra neįvertinama, kad langai turės tarnauti daugelį metų, todėl perkantys pigų pasiūlymą, be garantijų ir kokybiško montavimo, po kelerių metų (ar net greičiau) tokius langus bus priversti keisti, kadangi jie deformuosis, praleis šaltį, iškils eilė kitų problemų.

 

Plastikinių langų kokybę lemia keturi pagrindiniai komponentai: lango profilis, stiklo paketas, apkaustai ir montavimo darbai. Net ir geriausio profilio plastikinis langas nebus sandarus ir kokybiškas, jei jis bus sumontuotas, naudojant nekokybiškas medžiagas ir technologijas.


Vertinant kainos ir naudos santykį, protingiausia yra rinktis kokybišką 5 kamerų profilį. Dėl palyginus aukštos kainos, daugiau kamerų turintį plastikinį langą daugiabučio namo gyventojui yra nenaudinga įsigyti vien dėl to, kad lango profilis bus šiltesnis nei namo siena. Vertinant iš kitos pusės – 3 ar 4 kamerų langas turės prastesnes tvirtumo ir geometrinės formos nekintamumo savybes, o jo konstrukcijos standumas gali būti nepakankamas.

Bene svarbiausia sudedamoji lango dalis, nuo kurios priklauso, ar langas bus šiltas yra stiklo paketas, todėl renkantis, reikėtų atkreipti dėmesį į jo šilumos laidumo koeficientą. Kuo šis koeficientas mažesnis – tuo geriau. Pagal kainą ir gaunamą naudą, šiuo metu optimaliausia būtų rinktis stiklo paketą, kurio šilumos laidumo koeficientas (U) yra 1.1. Stiklų galima pasirinkti įvairių – skaidrių, įvairaus intensyvumo tamsintų, matinių, veidrodinio atspindžio ir t.t., tačiau nepamirškite pasiteirauti ir apie stiklo skaidrumą, nes Lietuvoje mažai saulėtų dienų ir kiekvienas šviesos spindulys labai vertingas ir nesmagu būtų didžiąją metų dalį praleisti prieblandoje.

Lango saugumą, varstymo patogumą ir ilgaamžiškumą lemia jo apkaustai. Rinkdamiesi apkaustus, atkreipkite dėmesį, kokie yra jų funkciniai pranašumai: ar yra mikroventiliacijos priedas, varčios sukėlimo mechanizmas, klaidingo rankenos pasukimo apsauga, apsauga nuo įsilaužimo ir kt.

Įsigijus kokybiškus plastikinius langus reikia pasirūpinti ir jų montavimo darbais, nes netinkamai atlikti darbai gali lemti tai, jog negalėsite džiaugtis net pačiu kokybiškiausiu ir brangiausiu gaminiu. Šiuolaikinio lango kokybė net 80 proc. priklauso nuo to, ar kvalifikuotai buvo atlikti lango montavimo darbai ir kokiomis medžiagomis buvo užsandarinti plyšiai. Apmaudu, bet neretai ne kokybė, o montavimo greitis yra pagrindinis daugumos montuotojų kriterijus.
O jeigu jau nusprendėte įsigyti naujus langus patariama keisti  vėlyvą rudenį ir žiemą – tai pats geriausias laikas senus langus pakeisti naujais.Pateikiame įrodymus:


Jeigu langas bus sumontuotas vasarą, iki šalčių jūs nematysite montavimo klaidų – kur kaupiasi kondensatas, pro kur pučia vėjas. Žinoma, jeigu lauke iš tiesų yra Sibiro speigas, nederėtų montuoti langų, kadangi paprasčiausios izoliacinės putos kokybiškai stingsta tik esant ne žemesnei nei –5 laipsniai temperatūrai. Jeigu montavimo darbams yra naudojamos brangesnės putos, jas galima naudoti ir –15 laipsnių temperatūroje.

Žiemą, sumontavus langą, darbų brokas yra matomas čia ir dabar: šalčiui plūstant į patalpas, jį nesunku pajausti. Taigi, yra galimybė reikalauti iš meistrų, kad jie nedelsdami ištaisytų savo darbų broką.

Langų firmos daugiausiai užsakymų sulaukia vasarą, todėl natūralu, kad šiuo laikotarpiu darbininkai skuba, daro klaidas, o vėliau neturi laiko trūkumams pašalinti.

Ir dar viena subjektyvi priežastis, dėl ko rekomenduojame langus keisti žiemą: pakeitus langus šiuo laikotarpiu, neteks vasarą savo atostogų laiko skirti remonto rūpesčiams.

 

Raktiniai žodžiai:  Langai, Seni langai, Mediniai langai, Plastikiniai langaiLangų keitimas, Langų montavimas.

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt