Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Ką reikia žinoti, įsigyjant žemę rąstinio namo statybai?
2018-03-23 Šaltinis: AStreta.lt

Viena iš esminių ir pačių pirmųjų užduočių, susijusi su rąstinių namų statyba, tenkančių tiems, kas nori nuosavame sklype pasistatyti rąstinį namą, yra nustatyti vietą, kurioje stovės pastatas. Rąstiniai namai skiriasi nuo mūrinių pastatų ne tik išvaizda, bet ir konstrukcija, naudojamomis medžiagomis, jų statybos technologija, todėl renkantis plotą reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų.


Ką reikia žinoti, įsigyjant žemę rąstinio namo statybai? title=
Nuotr. Trendir

- Vieta. Ar norite, kad rąstinių namų statyba būtų vykdoma mieste ar nuošalesnėje vietovėje? Turite gerai pasverti šį faktorių ir įvertinti, ar jums svarbesnis lengvas susisiekimas, nedidelis atstumas iki miesto, ar, visgi, norite ramesnės gyvenamosios vietos. Pasirinkus vieną iš šių variantų, paieškos palengvės.

- Kaina. Nuspręskite kokią sumą galite skirti sklypui ir pagal tai atsirinkite tinkamus variantus. Taip pat visada įvertinkite, ar prašoma suma už sklypą yra racionali ir gyvenamasis plotas tikrai vertas tiek pinigų.

- Kaimynai. Ar šalia esantys plotai jau apgyvendinti ir ar namo statyba, nusprendus įsigyti plotą, bus įtakojama šalia gyvenančių žmonių (triukšmas, tvoros tvėrimas ir pan.)?

- Kraštovaizdis. Neretai būtent dėl jo kyla sklypo vertė, todėl įvertinkite, kiek jis jums svarbus.

- Žemės reljefas. Ar žemės reljefas atitinka jūsų poreikius, techninius statybos reikalavimus? Taip pat, jei yra poreikis, ar žemė tinkama auginti daržovėms ir pan.

 


Dirvožemis renkantis rąstinio namo statybos vietą yra ypač svarbus aspektas. Jei nėra nustatyta, koks gruntas vyrauja tame plote rekomenduojama pasidaryti geologinius tyrimus: jie parodo, dirvožemio tipą (smėlis, molis, durpės ir pan.), paviršinius gruntinius vandenius. Visa tai yra naudinga, kai planuojamos statybos: molingas dirvožemis yra kietesnis, tačiau jame sunkiau auginti augalines kultūras, priešingai negu durpingoje žemėje. Taip pat iš geologinių tyrimų matysis realios galimybės įsirengti vandens gręžinį. Visa ši informacija būtinai turi būti įvertinta prieš pasirašant žemės sklypo įsigijimo sutartį ir pradedant rąstinio namo statybas.

 Kalbant apie žemės sklypo įsigijimą, nepamirškite atkreipti dėmesio į nuosavybės teisę įrodančius dokumentus, įvairius leidimus tame plote statyti gyvenamosios paskirties pastatus, galimybę atsiradus poreikiui parduoti sklypą su rąstiniu namu, patikrinkite, ar žemė nėra areštuota. Visos sklypo panaudojimo galimybės bei apribojimai yra nurodomi detaliajame plane arba vietovės bendrajame plane.

Rąstinių namų statyba ir kainos


Rąstinius namus šiandien renkasi ne tik tie, kurie vertina ilgaamžiškumą, bet ir tie, kurie palaiko ekologijos idėją, o kadangi įprasto mūrinio ir rąstinio namo kaina yra labai panaši - dvejoti ilgai nereikia. Unikalus namo statymas lego kaladėlių principu (rąstus dėliojant vienas ant kito ir sujungiant specialiai padarytais sujungimais) užtikrina, kad namo eksterjero ir interjero medžiagos bus ekologiškos. Taip pat rąstinio namo statyba trunka nuo 1 – 4 mėnesių, o tai itin aktualu dabartiniam žmogui, vertinančiam ir beatodairiškai skaičiuojančiam laiką.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt