Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Ką reikia žinoti apie vonios ir dušo kabinos prežiūra?
2013-11-22 Šaltinis: StraipsniuDirektorija.lt

Turbūt visi puikiai žino tą jausmą, kaip smagu būti namuose po remonto. Viskas nauja, švaru ir tvarkinga, tačiau praėjus keliems metams nauji tapetai ima blukti, dažai atsilupinėti. Panaši situacija yra ir su voniomis bei dušo kabinomis. Buvusios baltos kaip pirmas sniegas, jos ima gelsti ir praranda savo “prekinę išvaizdą”. Štai keletas patarimų, kurie padės ilgiau išlaikyti baltumą ir švarą vonioje bei dušo kabinose.


Ką reikia žinoti apie vonios ir dušo kabinos prežiūra? title=
Nuotr. realestate.com.au

Valant vonią ar dušo kabiną svarbu nepažeisti paviršiaus cheminėmis valymo priemonėmis ir mechaniniu būdu, todėl jei vonia šveisite metaliniu gremžtuku tai didesnė tikimybė, kad subraižysite vonios paviršių, o pažeistose vietose imsis kauptis pelėsis ir visi nešvarumai, todėl geriausia naudoti specialius skystus valiklius. Tarkim, akrilą valykite su akriliniams paviršiams skirtais valikliais, akmens masės vonioms – atitinkamos dangos paviršiaus valiklį, mažiausiai rūpesčių kelia plieninės ir koto vonios, joms tinka įprasti sanitarinių prietaisų valikliai.

Valymui naudokite minkštus audeklus ir kempines, nereikia vonios ar dušo kabinos šveisti iki pamėlynavimo su aštria kempine ar milteliais, nes pažeisite paviršių. Jei namuose turite masažinę vonią, tai turėtumėte žinoti, kad yra specialus dezinfekcinis skystis, kuris išvalo masažo sistemą, nes joje kaupiasi įvairūs nešvarumai ir nuosėdos. Šį skysti naudokite kas dvi savaites, taip būsite tikri, kad viskas bus švaru ir higieniška.

Beje, vonios ar dušo kabinos paviršių galite pažeisti ne tik įnirtingai juos šveisdami, bet ir plaudami jose smėlėtus batus ar rūbus. Jei neatsargiai nuo vonios ir dušo kabinos nubrauksite smėlį jis subraižys vonią, tiesa, gal iš karto to nepastebėsite, tačiau vėliau nubraižytos vietos ims gelsti. Be to, jei namuose turite gyvūnų su aštriais nagai tai nemaudykite jų vonioje, taip pat nepilkite į vonią nešvaraus vandens su smėliu ir kitomis priemaišomis po grindų plovimo ir pan. Jei tinkamai prižiūrėsite vonią ir dušo kabiną, tai ji gali jums tarnauti daugiau nei trisdešimt metų.

Kita vertus, jei jau žala padaryta ir vonios ar dušo kabinos paviršius jau subraižytas tai dar nereiškia, kad reikia jas reikia keisti. Priklausomai nuo pažeidimo stiprumo, vonią ir dušo kabiną įmanoma suremontuoti. Tam galite naudoti specialias poliravimo pastas, kurios skirtos negiliems įbrėžimams. Gilesnius pažeidimus pirmiausia reikia nušlifuoti, o po to nupoliruoti. Ypač gilūs įbrėžimai ar net įtrūkimai yra restauruojami – dengiami akrilu, o ketaus vonios – skystą emalį. Tiesa, šį darbą vertėtų patikėti profesionalams, nes vargu ar patys sugebėsite viską atlikti profesionaliai.

Taigi, svarbiausia saugoti vonios paviršių ir nepersistengti su cheminėm medžiagom bei aštriais šveitikliais. Jei naudositės šiais elementariais patarimais ilgą laiką galėsite džiaugtis balta vonia ir dušo kabina.

 

Reklama: groziui.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt