Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Ką daryti norint pelningai parduoti būstą?
2020-02-21 Šaltinis: UnoHub.lt

Būstas – ne tik mūsų gyvenamoji vieta, bet ir finansinė investicija į ateitį. Nesvarbu ar parduodate paveldėtą būstą, ar keliatės į naują vietą – anksčiau įsigytą nuosavybę norisi parduoti pelningai. Atrinkome ir į vieną vietą sudėjome patarimus, kurie padės atsakyti į klausimą, ką daryti, norint pelningai parduoti būstą.


Ką daryti norint pelningai parduoti būstą? title=
Nuotr. nasker.house.com

Pasitikrinkite, ar galite parduoti būstąPeržiūrėkite namo/kotedžo dokumentus: ar užbaigta statyba, ar turima būsto paskola leidžia parduoti būstą. Jei turite nepilnamečių vaikų – gaukite teismo leidimą būsto pardavimui.

Sužinokite rinkos kainą


Atlikite būsto vertinimą – ši paslauga kainuoja kelis šimtus eurų, tačiau realiai įvertins jūsų būsto situaciją ne tik pagal tai, kaip būstas atrodo, bet ir kokia jo vertė lyginant su panašiais rajonais. Šioje vietoje labai padeda nekilnojamo turto vertintojai. Tinkama kaina leis parduoti būstą pagal rinkos kainą.

Prieš įdėdami skelbimą – pasirūpinkite kokybiškomis nuotraukomis


Sutvarkyta erdvė ir profesionaliai padarytos nuotraukos parodo Jūsų būsto vertę geriau, nei paprastu telefonu padarytos bendros, tamsios būsto nuotraukos.

 

Tad investuokite į vieną valandą fotografo darbo, kad vėliau pritrauktumėte tinkamus potencialius pirkėjus. Gerai atrodančios nuotraukos sulaukia daugiau susidomėjimo.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sell home“

Pasiruoškite norinčiųjų apžiūrėti būstą priėmimui

Suteikite galimybę potencialiems pirkėjams pamatyti būstą. Tai galite atlikti patys arba su brokerio pagalba, jei visą dieną dirbate, o vakare užsiimate kita veikla. Paruoškite namus – paslėpkite nereikalingus daiktus.

 

Sutvarkyti namai kalba apie tai, kad jais buvo rūpintasi, o sujaukta patalynė ir išmėtyti žaislai rodo, kad čia gyveno aplaidūs žmonės. Jei būstą aprodysite savarankiškai – leiskite žmonėms tai padaryti ramiai.

 

Parodykite pagrindinius kambarius, tačiau per daug nepasakokite koks nuostabus jūsų būstas – leiskite pirkėjui pačiam susidaryti nuomonę apžiūrint būstą ir pačiam užduoti klausimus.

 

Būtinai informuokite pirkėją, jei būstas turi trūkumų, kurių iki pardavimo nepašalinsite: kanalizacijos problemos, triukšmingi kaimynai, varvantis stogas, pelėsis virtuvėje ir kiti. Jei šie trūkumai išaiškės jau įvykus sandoriui – pirkėjas gali kreiptis į teismą dėl žalos prisiteisimo, apgaulingo pardavimo.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „photography of home“

Jei turite galimybę – atlikite kosmetinį remontą

Kritiškai apžiūrėkite šias būsto vietas:

  • kranai ir šildytuvai – ar nėra rūdžių ir neišvalytų kalkių dėmių;
  • jungiklių ir rozečių vietos – galbūt reiktų perdažyti sieną, kad nesimatytų pirštų žymių;
  • grindjuosčių ir laminato ar plytelių sujungimai, tarpai – kartais užtenka šiek tiek naujo glaisto ar karštų klijų;
  • jei būstą parduodate su virtuve – įvertinkite rankenėlių vietas, stalviršių kokybę, kaip atrodo vieta aplink kriauklę, ar grindys nėra per daug išvaikščiotos;
  • apžiūrėkite ir iššveiskite iki blizgesio praustuvus, vonią ir unitazą, pakeiskite unitazo sėdynę, nes ji per laiką dažniausiai būna pakeitusi spalvą;
  • išvalykite langus – jie įleis daugiau dienos šviesos.


Pasirūpinkite būsto aplinka

Jei parduodate butą daugiabučio laiptinėje – apžiūrėkite sienas prie jūsų buto, gal jas reikia nuplauti, iššluokite šiukšles, padėkite naują batų valymo kilimėlį. Kartais gali būti vertinga pakeisti durų spyną ir rankeną, ypač jei ja naudotasi ilgai. Parduodami namą išvalykite nuo samanų ir žolių plyteles, nupjaukite žolę, apgenėkite krūmus. Apžiūrėkite fasadą – galbūt yra nutrupėjusių sienų arba jos apžėlė samanomis ir jas reikia nuvalyti.

Paskleiskite žinią apie tai, kad parduodate būstą

Naudokitės populiariais portalais, informuokite draugus ir kolegas. Tai žmonės, kurie galbūt nepirks jūsų būsto, tačiau paskleis žinią. Jie greičiausiai jau yra lankęsi pas jus ir žino, kaip jis atrodo, kokie jo privalumai.

Su pirkėju susitarimus užtvirtinkite raštu

Jūs galite patys surašyti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį arba nuvykti pas notarą. Svarbu aptarti ir sąlygas, kas nutiks, jei sandoris nebūtų vykdomas, nes kažkuri pusė apsigalvotų. Žinoma galutinę pirkimo-pardavimo sutartį privalėsite patirtinti pas notarą.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt