Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Jei bute gyventi ankšta
2010-11-22 Šaltinis: Aušra Pocienė, gimtasiskrastas.lt

Krizė pakeitė lietuvių požiūrį į tokią nekintamą vertybę kaip nuosavas būstas. Nė šimto kvadratinių metrų ploto nesiekiantis namas jau nebekelia juoko, o yra būtent tai, ko šiandien reikia daugeliui.


Jei bute gyventi ankšta
Projektuotojų vizualizacijos

Nauja tendencija
„Reikia nedidelių namų“, – bent jau taip mano naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Mariai“ kūrėjai, Palemone ant Kauno marių kranto išlieję pirmųjų tokių nedidelių namų pamatus.

Anot kvartalą projektuojančio architektų biuro „G.Natkevičius ir partneriai“ vadovo architekto Gintauto Natkevičiaus, kvartalo koncepcija subrendo po ilgų diskusijų, bandant suprasti šiandieninius apie nuosavą būstą svajojančio žmogaus poreikius.

„Olandijoje ar kitose Vakarų šalyse tokie nedideli namukai statomi jau seniai, tačiau lietuviui anksčiau tokio tikrai būtum neįsiūlęs, o dabar būtent tokių ir reikia. Drįsčiau teigti, kad tai – nauja ir įdomi tendencija Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje. Panašaus dydžio namukai kaip „Marių“ kvartale bus statomi ir Vilniuje, o vienai drabužių modeliuotojai suprojektavome vos 60 kv. m ploto namą“, – pasakojo architektas.

Toks nedidelis namas savo kaina konkuruoja su butu miesto centre. Už panašią kainą žmogus gali įsigyti kad ir nedidelį nuosavą namą su lopinėliu žemės gamtos apsuptyje. Ypač tai patrauklu vaikus auginančioms jaunoms šeimoms.

„Vieta – labai graži. Kvartalas statomas ant šlaito, nuo kurio pro medžius atsiveria vaizdas į marias. Sieksime išsaugoti įdomų reljefą, natūralias žalias erdves ir sukurti tikrai jaukią gyvenamąją erdvę“, – žadėjo G.Natkevičius.


Jei pasiteisins, statys daugiau
30 arų sklype pirmiausia bus pastatyti aštuoni vienodos formos ir dydžio namukai. Jei projektas pasiteisins, kvartalą ketinama išplėsti šalia esančiame 5 hektarų sklype. Iš viso numatoma pastatyti 40 namų, tarp kurių bus ir didesnių – 100 ir 200 kvadratinių metrų ploto.

Dviem eilėmis surikiuoti modernios formos namukai bus dviejų aukštų, kiekvienas turės maždaug 3,5–4 arų neaukšta tvorele aptvertą kiemelį ir stogines automobiliams.

Pirmajame aukšte numatyta svetainė ir virtuvė bendroje erdvėje, sanitarinis mazgas, sandėliukas, antrajame aukšte – trys miegamieji ir vonios kambarys. Tokio standartinio namo plotas – 86 kvadratiniai metrai. Įrengus perdangą, plotą galima padidinti iki 92 kv. m.

Moderni namo forma primena į viršų smailėjančią arką. „Tarsi nuglūdinome tradicinio namo formą, kad tie gamtoje iškilsiantys tūriai įgautų lengvumo ir kuo natūraliau įsilietų į aplinką“, – aiškino architektas.

Priekinis ir užpakalinis namo fasadai – įstiklinti, o šonai – aklini. Palikta galimybė įsirengti stog­langius.

 

Savas stogas ir sienos
Nors namai stovi gana arti vienas kito, jie yra atskiri, nesublokuoti. „Jei taikytume panašią klasifikaciją kaip viešbučiams, šie namai, palyginti su blokuotais, būtų ne trijų, o trijų su puse žvaigždučių kategorijos“, – skirtumus bandė apibrėžti G.Natkevičius. Anot jo, psichologiškai žmogui yra svarbu, kad tiek stogas, tiek sienos yra jo, o ne bendros.

Beje, namo fasadų dangą šeimininkai galės pasirinkti iš kelių varian­tų: rūdintos ar plieno žvynų skardos, medžio skiedrų. Namai bus statomi iš keraminių blokelių, naudojant gelžbetonio ir monolito konstrukciją.

Su daline apdaila toks namas kainuos 270 tūkst. litų (kvadratinio metro kaina – 3 200 litų).

„Tokio projekto Lietuvoje dar nebuvo. Jis tikrai unikalus kaip ir vieta, kurioje jis kuriamas“, – neabejoja kvartalą statančios bendrovės „Regio“ vadovas Darius Izokaitis.

Jis neslėpė, kad iš pradžių baiminosi, jog neįprasta namų architektūra žmonėms gali nepatikti. „Tačiau atsiliepimai – labai geri“, – džiaugėsi verslininkas.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt