Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Jaukumą kuria išraiškingos detalės ir šviesios spalvos
2014-05-19 Šaltinis: Lina ABROMAVIČIENĖ, snaujienos.lt

Šilumos ir jaukumo pojūtį namuose padeda sukurti originalios, spalvingos, įdomios ir žaismingos interjero dekoracijos. Ne kartą teko pastebėti, kad smulkios, tačiau gerai apgalvotos detalės namams suteikia išbaigtumo, elegancijos ir net išskirtinumo įspūdį. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį, kad interjeras netaptų atvira daiktų saugykla, kurioje prikaupta per daug nereikalingų daiktų. Sukurti skoningus namus reikia išmonės – taip pasakytų daugelis interjero dizainerių.


Jaukumą kuria išraiškingos detalės ir šviesios spalvos title=
Nuotr. stupic.com

Interjero dekorui – šviesios spalvos

Interjerui dekoruoti geriausia rinktis šviesių spalvų gamą. Žinoma, nuo to, kokia spalva bus kambaryje, priklauso ir šviesos kritimas. Kartais pati erdvė padiktuoja, kiek jai reikia šviesos. Nors kuriant švelnias spalvas erdvė pati padiktuoja šviesos poreikį. Bendrajame kambaryje šviesių baldų atspalviai kuria jaukų šiltą kampelį, skirtą maloniai bendrauti ir ilsėtis.

 

Visus atspalvius galima suskirstyti į šiltus ir šaltus tonus. Pirmieji atpalaiduoja ir nuramina, o antrieji veikia priešingai, tai yra, nuteikia darbui bei stimuliuoja protinę veiklą. Šiltais atspalviais nudažytoje patalpoje būti malonu, o jeigu čia dar teisingai parinktas apšvietimas, šis poveikis gali sustiprėti kelis kartus.

 Geltona šviesa ramina

Dažniausiai tokiose patalpose naudojamas šiltas apšvietimas – geltona šviesa, kuri interjere panaudotoms medžiagoms suteikia neįprastą atspalvį, leidžiantį žmogui atsipalaiduoti.

Labiausiai paplitę šilti tonai būsto dizaine: pasteliniai, rožiniai, šviesiai žalsvi ir kitokie atspalviai, kuriuos derinant galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų.

 Iš šaltų atspalvių labiausiai išsiskiria žydra spalva, derinama su šaltu apšvietimu. Tokiu atveju patalpa tampa itin šviesi ir ji puikiai tinka darbui. Jeigu interjero dizainui naudojate šiltus tonus, būtinai laikykitės tam tikrų griežtų taisyklių, susijusių su ryškių elementų ir bendro fono derinimu.

 

Fonas, kurio vaidmenį atlieka sienos ir lubos, turi būti vienu tonu šviesesnis už ryškius akcentus – minkštą dalį ar ant vienos iš sienų kabantį paveikslą. Spalvų perėjimai turi būti lengvi, o lubos privalo būti gerokai šviesesnės už sienas ir grindis – tokiu atveju patalpa atrodys gerokai jaukesnė. Naudojant šiltus atspalvius, geriausia rinktis sudėtingas interjero formas, nes jos suskaido paviršius ir sutelkia dėmesį į save. Rinkitės įvairių tekstūrų audinius ir dekoratyvinius elementus.

 Šiltų ir šaltų tonų derinimas

Jeigu kambariui parinkote šviesius tonus, labai atsargiai naudokite akcentus, nes renkantis pernelyg ryškias detales ar piešinius bendras interjero dizainas gali pereiti prieš šaltų tonų. Be šiltų ir šaltų tonų dar egzistuoja ir neutrali spalva - tai balta, kuri tuo pačiu metu gali erzinti ir raminti.

 

 

Kuriant interjero dizainą naudoti absoliučiai baltą spalvą nepatariama, nes ji yra pernelyg tepli ir varginanti. Verčiau naudoti baltą spalvą su tamsesnių atspalvių intarpais. Tai gali būti plonos juostelės ar įvairūs piešiniai. Šiltus patalpų tonus galima kurti pasitelkus ne vien apšvietimą ir apdailos medžiagas, bet ir naudojant įvairius aksesuarus. Minkšti žaislai, kilimai, matiniai paviršiai sustiprina šiltų tonų efektą.

 Apdailos dekoratyviniai elementai

Tačiau gali būti namai dekoruojami ne tik spalviniais akcentais ar interjero detalėmis, bet ir apdailos dekoratyviniais elementais. Sieninės juostelės yra elegantiškas apdailos dekoratyvinis elementas, kuris suteikia unikalumo bet kuriai patalpai, kurioje jis yra naudojamas.

 

Siūlomas platus įvairių formų sienų dekorų pasirinkimas. Sienos gali būti dekoruojamos ornamento ar atvirkščiai – naudojant sudėtingais raštais dekoruotus profilius su ryškiais ornamentais. Tinkamai parinkti sienų dekoro elementai suteikia elegantiškumo tradicinių ir šiuolaikinių namų apdailai.

 

 

 


 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt