Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Jau prasidėjo masinė daugiabučių renovacija – ar užteks lėšų ir darbo rankų?
2014-03-19 Šaltinis: Dalia Zilinskienė, supernamai.lt

Kovo 19 d. ryte „Super namai“ atstovai dalyvavvo LR Aplinkos ministerijos organizuotuose spaudos pusryčiuose. Jų pagrindinė tema „Masinės daugiabučių renovacijos pradžia“ itin glaudžiai susijusi su balandžio mėn. 10 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje atidaroma statybų paroda „Supernamai 2014“, kurios pagrindinis akcentas – renovacija ir energijos taupymas.


Jau prasidėjo masinė daugiabučių renovacija – ar užteks lėšų ir darbo rankų?

Apie pagreitį Lietuvoje įgavusios renovacijos aktualijas kalbėjo aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir viceministrė Daiva Matonienė, pasisakė Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta bei statybos kainodaros kompleksinius sprendimus rengiančios UAB „Sistela“ vadovas Albinas Vaitkevičius.

„Lietuvoje daugiabučių renovacijos padėtis yra iš esmės pasikeitusi. Jeigu dar ne taip seniai mes žmones tiesiog įkalbinėjome atnaujinti savo namus, stvarstėme norinčiuosius, tai dabar gyventojai patys aktyviai atakuoja savivaldybes ir pyksta, jeigu šios jų namo neįtraukia į skubiai renovuotinų sąrašą“, – sakė ministras Valentinas Mazuronis.

 


Naujausiais ministerijos duomenimis, šiuo metu rangos darbų sutartis yra pasirašę 292 daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai 35 šalies savivaldybėse. Prie 76 parengtų renovuoti namų jau stovi statybų pastoliai. Specialistų teigimu, kai tik pagerės oro sąlygos, pastoliai netruks iškilti ir prie likusiųjų. Savo būstų renovacijai yra pritarę dar 1020 daugiabučių namų gyventojai. 798 šių namų modernizavimo projektams jau yra pritarusios ir finansų įstaigos. Ir tai vienų metų darbo rezultatas.

Viceministrės Daivos Matonienės žodžiais, 2013-ieji metai buvo renovacijos proveržio metai. Ir per juos pasiekti rezultatai iš tiesų džiugina − juk vos per vienerius metus pasiekta panašaiai tiek pat, kiek per visą dešimtmetį, kai buvo atnaujinta tik 400 daugiabučių.

 


Šiuo metu daugiabučiams atnaujinti jau yra rezervuota 80 % „Jessica“ fondo lėšų – tai sudaro 621 mln. litų. Dar vienas renovacijos finansavimo šaltinis – 2014-2020 m. parama iš ES struktūrinių fondų. Daugiabučiams ir viešiesiems pastatams renovuoti numatyta 1,2 mlrd. litų šios paramos. „Siekdama paspartinti ir gyventojams palengvinti renovacijos procesą, ministerija dabar daug dirba ieškodama ir kitų finansavimo šaltinių“, – pažymėjo viceministrė.

Nemažai dėmesio per spaudos pusryčius buvo skirta ir statybininkų paskukutiniuoju metu reiškiamiems pageidavimams pakelti investicinių projektų įgyvendinimo kainas dar 30-40 %. „Neleisime gyventojų apiplėšinėti. Mes esame prieš kainų kėlimą, – kalbėjo ministras. – Kiekvieno atskiro renovacijos projekto klaidos gali būti taisomos, tačiau visų projektų kainos neturi didėti dėl to, kad šalyje po ekonominės krizės sumažėjo statybinių pajėgumų ir darbo jėgos“. Statyboms, kaip ir bet kuriam kitam verslui, pasak ministro, galioja rinkos dėsniai.

 


Esant paklausai, atsiras ir atitinkama pasiūla. Todėl, jo požiūriu, nėra jokio reikalo vietinėms statybos įmonėms įvedinėti kokias nors papildomas mokesčių lengvatas už pastatų renovacijos darbus. Jeigu neatsiras pakankamai pajėgumų Lietuvoje, renovacijos darbų gali imtis patyrę šioje srityje Lenkijos ar kitų šalių firmos. Joms kelias į Lietuvą nėra uždarytas, nes sudaryta galimybė šiuos darbus pirkti ne tik per Centrinę perkančiąją organizaciją, bet ir viešųjų pirkimų įstatymų nustatyta tvarka.

Aišku, įgyvendinant šalyje įsibėgėjusios renovacijos projektus, kasdien atsiranda vis naujų klausimų. Tačiau galima ir pasidžiaugti, kad šiandien bendromis Aplinkos ministerijos, savivaldybių ir BETA darbuotojų pastangomis jie sprendžiami atsakingai ir gana greitai. Tai turėtų atsispindėti ir ne viename ekspoziciniame parodos „Supernamai 2014“ stende.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt