Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Jau greitai baldai susirinks patys?
2015-03-02 Šaltinis: TOPCOM.lt

Jei manote, kad baldų surinkimas su atsuktuvu vienoje rankoje ir gaminio instrukcija kitoje yra aiškiai ne šiuolaikinio vartotojo užsiėmimas, tai Masačusetso technologijos instituto (MIT) kūrėjai yra pasiruošę jums pasiūlyti kai ką įdomesnio.


Jau greitai baldai susirinks patys?
Nuotr. is video

Vienas iš paskutinių Amerikos inžinierių darbų tapo miniatiūrinė kėdė, turinti per šimtmečius patikrintą dizainą. Tačiau 15 cm aukščio ir pločio prototipas išsiskiria ne tik savo neįprastais matmenimis, jis gali pasigirti ir automatiniu susirinkimu.

Verta pažymėti, kad komandos „Skylar Tibbits“ specialistų ir instituto laboratorijos inžinierių sugalvota autonominio kelių kėdės dalių sąveikos tarpusavyje kontrolė su sekančia transformacija į užbaigtą produktą, nėra tiesioginė. Todėl kėdės surinkimo operacijų trukmė remiasi tikimybių teorija, o patys kūrėjai šiuo atveju yra pasyvūs stebėtojai.

Aplinka, kurioje kėdės prototipas turi galimybę pademonstruoti savo unikalias savybes, yra vandeniu pripildytas rezervuaras. Tik panardinti į skystį šeši atskiri blokai veikiami stipraus kryptingo srauto, turėtų susijungti ir tapti maža kėde. Tai įmanoma todėl, kad kiekviena iš dalių turi įmontuotą magnetą su vienintele teisinga tvirtinimo pozicija.

„Kiekvienas elementas, atsidūręs arti kitos dalies, specialių magnetinių kontaktų pagalba turi susijungti su ja tik tada, jei tai yra numatyta kūrėjų ir atitinka galutinius dizaino brėžinius“, – paaiškino vienas iš MIT projekto dalyvių.

Šešių dalių transformavimas į gatavą produktą užtruko beveik septynias valandas. Ateityje inžinieriai planuoja patobulinti metodiką tam, kad surinkti didesnius daiktus ir per mažesnį laiko tarpą.

 

Fluid Assembly: Chair from Self-Assembly Lab, MIT on Vimeo.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt