Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Japandi namų stilius: kai Rytai susilieja su Vakarais
2018-11-19 Šaltinis: DomusLumina.lt

Gyvename pasaulyje, kuriame sienos ir tarpusavio ribos beveik išnykę. Kultūros, patirtys ir tradicijos nustojo būti lokaliomis ir savo vietą atranda kitose šalyse ar kontinentuose. Menas ir dizainas – neatsiejama kultūros dalis, o pastarosios nuolatinis atsinaujinimas ir prieinamumas generuoja naujas idėjas, formuoja kitokią pasaulio viziją. Žavingas „japandi“ stilius – savita to išdava namų dizaino srityje.


Japandi namų stilius: kai Rytai susilieja su Vakarais title=

Rytai plius Vakarai lygu... Rytvakariai?

„Japandi“ savyje apjungia minimalistinę santūriųjų japonų „Wabi-Sabi“ ir elegantiškųjų skandinavų estetiką. Iš pažiūros jos neturėtų rasti bendrų sąlyčio taškų, tačiau pažvelgus giliau įsitikinsime, jog šie stiliai – tarsi galiausiai viena kitą radusios obuolio puselės. Viso to vaisius – populiarumo laurus šiandien skinantis dizainas, suderinantis geriausias estetines skirtingų kultūrų savybes. Ar tai būtų pastelinės spalvos, ar mediniai roletai – tikrai pajusite, iš kur buvo semtasi įkvėpimo. Trumpai supažindinsime su „japandi“ subtilybėmis.

Grožis – ne vien paprastume

Abiejų kultūrų stiliai turi savo gerbėjų ratą ir išskirtinius bruožus, už kuriuos yra taip vertinami. Čia jie ne tik dera tarpusavyje, bet ir vienas kitą papildo. Pavyzdžiui, spalvinėje gamoje supintos skandinavų pamėgtos lengvos ir neutralios spalvos (smėlinė, pilka) su ryškesniais, sodresniais japonų naudojamais tonais (raudona, juoda). Taip sukuriamas spalviškai šiltesnis ir daugiau kontrasto turintis kambarys. Kontrastas, žinoma, turėtų būti išlaikomas ne tik spalvų pasirinkime.

Itin pastebima ir natūralių medžiagų gausa – linas, medvilnė, mediena ir netgi akmuo randa sau vietą „japandi“ kostiumu aprengtuose namuose. Iš jų pagaminti daiktai pasižymi simplistika ir švariomis linijomis, simbolizuoja artimesnį santykį su gamta. Šviesos troškimas – neatsiejama skandinavų gyvenimo dalis, todėl užuolaidos ryžtingai stumiamos į šalis, o roletai – į viršų. Beje, būtent dėl galimybės patalpą maksimaliai užlieti natūralia šviesa dažniausiai ir pasirenkamos šiuolaikiškos ritininės užuolaidos. Svarbu ir tai, kad „japandi“ kuria jaukią ir ramybe dvelkiančią atmosferą, kurioje dominuoja principas „mažiau yra daugiau“.

 Minimalizmas kvadratu?

Būtent minimalizmas, esantis vienu pagrindinių tiek japonų, tiek skandinavų namų dekoro skiriamųjų bruožų, „japandi“ atsispindi ryškiausiomis spalvomis. Atsisakykite visko, kas Jums nereikalinga – erdvė ir funkcionalumas turi paimti viršų. Erdvumas suteikia savotišką ramybę, kurią ne kiekvienas gali rasti perpildytuose namuose.

Minimalistinis dizainas kartu pasižymi ir subtiliu rafinuotumu. Įvairūs aksesuarai gali būti naudojami, tačiau jų turėtų būti kiek įmanoma mažiau. Vietoje to, reikiamus akcentus geriau sudėlioti renkantis baldus, dekoruojant langus. Elegantiški, funkcionalūs, komfortiški, reikiamose vietose įrengti baldai ir išskirtiniai, derančio ar atvirkščiai, sumaniai kontrastuojančio dizaino roletai turėtų būti pagrindinė varomoji namų estetikos jėga. Tad jeigu ketinate savo dabartinį būstą įrengti pagal „japandi“ taisykles, su masyviais ir sunkiais baldais, deja, turėsite atsisveikinti.


Pavyzdžiui, galite rinktis šviesų, medinį kavos staliuką juodomis kojelėmis ir netgi maišyti kėdžių spalvas – suporuoti keletą šviesesnių ir tamsesnių. Drąsiai derinkite medinių baldų detalių atspalvius, komponuokite tiesias ir išlenktas formas. Atsižvelgiant į japonų kultūrą, baldai turėtų būti kuo mažesniu atstumu nuo grindų – tam, kad visuomet jaustumėtės arčiau žemės ir sukurtumėte stipresnį erdvumo įspūdį. Jeigu norite suteikti interjerui daugiau savitumo, originali detalė galėtų būti rytietiškais motyvais dekoruoti roletai.

Japandi – ir gyvenimo būdas

Nepamirškite, jog stilius turėtų atspindėti ne tik Jūsų dizaino poreikius, bet ir charakterį, gyvenimo būdą. „Japandi“ estetika įrengti namai – vieta, kurioje galėsite atsipalaiduoti, mėgautis jaukumu, paprastumu ir neblėstančia elegancija. Jeigu natūralumu ir gamtos dvelksmo kupinos, ramybe alsuojančios erdvės yra tai, ko visuomet norėjote, suteikite šansą „japandi“. 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt