Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Išradingas žagarietis pasistatė plaukiojantį namelį
2015-09-07 Šaltinis: Loreta RIPSKYTĖ, Skrastas.lt

Jau kelias savaites Žagarėje (Joniškio rajonas) prie Žvelgaičio ežero pailsėti atvykusių žmonių dėmesį traukia medinis namelis ant vandens. Statinį kelia trys sujungti plūdurai, kuriuos sudaro 70 plastmasinių talpyklų. Šis kūrinys – žagariečio Edmundo Vaičiulio, išgarsėjusio Lietuvoje „puodų namu"-muziejumi, išmonė.


Išradingas žagarietis pasistatė plaukiojantį namelį title=
Nuotr. Jono JUREVIČIAUS

70 plastmasinių statinių

Žvelgaičio ežere plūduriuojantis medinis namelis nustebina bet kurį atvykėlį. Vieni jį fotografuoja, kiti dairosi iš toliau arba, pastebėję vaikštantį šeimininką Edmundą Vaičiulį, prieina pakalbinti.

Medinis plaukiojantis namukas sudomino ir Europos mažųjų miestelių Chartijos iš 27 Europos šalių atstovus, Žagarėje viešėjusius rugpjūčio pradžioje. Jie atidžiai stebėjo, kaip žagarietis nuo kranto atsistūmė ilga kartimi ir lėtai pajudėjo per vandens telkinį.

 Nedaugžodžiaujantis Edmundas su draugais šią plūduriuojančią atrakciją kūrė nuo gegužės mėnesio.

Namelis iškilo ant trijų plūdurų, kuriuos sudaro 70 tuščių plastmasinių statinių. Jos keliomis eilėmis pritvirtintos prie sukalto medinio rąstų karkaso. Visi trys tarpusavyje sujungti karkasai sudaro 10 metrų ilgio ir maždaug 6 metrų plaustą, dengtą medžio lentomis.

Namelis su krosnele

Ant šio plūduro medžio drožėjas Edmundas Vaičiulis kartu su meistru Rimu Norvilu iš paruoštų dalių pastatė medinį namelį: surentė sienas, uždėjo stogą, įstatė langus, padarė plūduro turėklus. Padėjo bičiuliai Vitalijus Gustys, Ramūnas Naudužas ir kiti.

 „Nusipirkau miškoavežį medienos, pasamdžiau žmogų, kuris su gateriu išpjovė lentas ir, pasiruošę brėžinius, ėmėmės darbo. Galima buvo ir anksčiau namuką pastatyti, bet niekur nesiskubinau, tad pirmas „krikštas“ – nuleidimas į vandenį įvyko rugpjūčio pradžioje“, – „Šiaulių kraštui“ pasakojo žagarietis.

Namukas turi tris stiklo paketo langus, viduje yra stalas, suolai, kėdės, mobilus tualetas. Iš akmenų sumūryta krosnelė su laukan išvestu kaminu, tad, atvėsus orui, galima pasišildyti. Šeimininkas turi šašlykinę, galima išsikepti ir bulvių.

Valdoma kartimis arba irklais


Vyras sako, kad ypač smagu trobelėje pernakvoti ir ankstų rytą, atsistūmus nuo kranto į ežero gilumą, užmesti meškeres.

Trobelės plaukimo kryptis paprastai reguliuojama ilgomis medinėmis kartimis, nors yra pagaminti ir aštuoni nestandartinio dydžio irklai.

„Kadangi statinys nemažas, stipriam vėjui pučiant irklais neįmanoma jo suvaldyti, nebent plauktų aštuoni Švarcnegeriai“, – juokiasi E. Vaičiulis.

Kartimis atsiremiama į ežero dugną ir pasistumiama pirmyn. Plūduras turi ir inkarą, kuris nuleidžiamas, jei norisi ilgiau pabūti vienoje vietoje.

 Kadangi statinys nemenkas, Švėtės upe plaukti juo nepavyktų ne tik dėl nusekusio vandens, bet ir dėl sudėtingo valdymo. Užat ramiame Žvelgaičio ežere nerimauti nėra ko.

Išlaikė 25 suaugusiuosius


Plūduras su nameliu, pasak E. Vaičiulio, išlaiko apie trisdešimt žmonių. Vieną kartą juo jau plaukė 25 suaugusieji ir keletas vaikų. Susidomėję tokia atrakcija paplaukioti buvo atvykusi žmonių grupė iš Mažeikių.

Statinį visuomeninės organizacijos miesto bendruomenės „Žagarė“ vadovas Edmundas Vaičiulis sako įregistravęs Regioninio parko direkcijoje, tad oficialiai galės ir išnuomoti. Galbūt atsiras ir norinčių jame surengti fotosesiją vestuvininkų.

„Dabar žmonės tuokiasi ir oro balionuose, ir po vandeniu neria, kodėl negalėtų to padaryti namelyje ant vandens?“ – svarsto išradingas vyras.

Paklaustas, iš kur idėja pastatyti plaukiantį namuką, žagarietis tik nusišypso ir tarsteli: „Aš visada darau, kas man įdomu. Juk esu laisvas žmogus.“

E. Vaičiulį daugelis pažįsta kaip garsiojo „puodų namo“ savininką. Jis, kartu su bičiuliais medžio meistrais Daliumi Udrakiu ir Sauliumi Alejūnu šiais metais Petro Cvirkos gatvę papuošė medžio skulptūromis. Prieš keletą metų begemoto skulptūrą jis buvo „įkurdinęs“ Švėtės upėje.

Dabar žagarietis puoselėja mintį atnaujinti prie turgaus esančią vandens pompą. Ja vandenį pumpuoja ne tik aplinkiniai gyventojai, bet ir pravažiuojantys keliautojai.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt