Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news
Naujienos

 

Išpuoselėta namo aplinka padidina jo vertę 16%
2011-07-08 Šaltinis: vtv.lt

Pasaulinės aplinkos priežiūros technikos lyderės „Husqvarna“ užsakymu atliktas pasaulinis tyrimas parodė, kad gražiai sutvarkyta ir išpuoselėta individualaus namo aplinka padidina jo vertę 16 procentų, palyginus su tokiu pačiu namu su neypatingu ar prastu sodu.


Išpuoselėta namo aplinka padidina jo vertę 16%
diena.lt

Tuo tarpu neprižiūrima, apleista aplinka gali net sumažinti namo vertę 5-15 procentų.

Apklausą atliko tarptautinė tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Kairos Future“, kuri apklausė daugiau nei 5000 namų savininkų 9 šalyse: JAV, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Australijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir Rusijoje. Tyrimo išvados ir rezultatai buvo pateiktos „Husqvarna Global Garden Report 2011“ apžvalgoje.

 

Tyrimo metu pusė respondentų įvertino nuotraukas, kuriose – namai su paprastu sodu, kita pusė –pavaizduotus tuos pačius namus tik su išpuoselėta, skoninga aplinka. Vidutinis skirtumas tarp abiejų grupių pateiktų numanomų rinkos kainų siekė net 26 proc.

Papildomai visų respondentų buvo paprašyta įvertinti skaičiais, kiek vertas kiekvienoje nuotraukoje užfiksuotas sodas. Vidutinis verčių skirtumas tarp namų su paprasta ir su išpuoselėta aplinka sudarė 7 proc. Sujungus šiuos abu vertinimus, buvo apskaičiuotas bendras rodiklis, pavadintas Sodo efektu (angl. Garden Effect), kuris siekė 16 proc.

 

Tuo tarpu nekilnojamojo turto agentų apklausoje beveik 70 procentų jų nurodė, jog apleista aplinka namo vertę sumažina 5-15 proc.

„Apdaila, interjeras, vidaus įrengimas – kriterijai, kurie jau įprasti, nusistovėję ir dažnai objektyviai įvertinami skaičiais renkantis namą. Aplinka tarsi ir intuityviai suvokiama, kaip turinti pridėtinę vertę, bet neaišku, kokia ji. Ar pakanka visiškai paprastos ir tvarkingos, ar verta į ją investuoti, puoselėti? Šis tyrimas padeda įvertinti aplinkos reikšmę namo kainai ir suteikti jai finansinę išraišką“, – sakė bendrovės „Husqvarna Lietuva“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Tadas Gudauskas.

„Husqvarna“ tyrimo išvadas palaiko ir akademiniai tyrimai. Pavyzdžiui, JAV ir Kanadoje atliktuose tyrimuose nustatyta, kad sodo būklę pakeitus iš geros į puikią, namo kaina išauga vidutiniškai 10,8 proc. Tuo tarpu apleistas sodas sumažina turto kainą 8-10 proc. Tai dera su „Husqvarna“ tyrimu, kuriame buvo vertinamas vertės tarp paprasto ir išpuoselėto sodo skirtumas.

JAV Nacionalinės sodų asociacijos 2007 metų vartotojų tyrimo duomenimis, gerai suprojektuota ir tinkamai prižiūrima aplinka namo kainą padidina 19 proc.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt