Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Išgyvenimo pamokos statybininkams
2010-11-12 Šaltinis: money.cnn.com, pinigukarta.lt

Žurnalas “Fortune” išanalizavo kelių bendrovių veiklą kriziniu laikotarpiu ir pateikia penkias svarbiausias pamokas, kurias turi išmokti dirbantieji nekilnojamojo turto rinkoje. Specialistų teigimu, šie patarimai padeda ne tik per krizę, bet ir siekiant geresnių veiklos rezultatų pakilimo laikotarpiu.


Išgyvenimo pamokos statybininkams
Nuotr. globalplan.es

1. Svarbiausia – ilgi terminai
JAV biurus stačiusios kompanijos krizės įkarštyje buvo užsidegusios, nepaisydamos sunkios ekonominės situacijos, įgyvendinti užsibrėžtus ambicingus planus. Ėmė trumpalaikius kreditus, o projektus planavo įgyvendinti per rekordiškai trumpą laiką. Tuo tarpu gyvenamuosius namus stačiusios bendrovės elgėsi atvirkščiai. Jos stengėsi užsitikrinti ilgalaikį finansavimą, jeigu tik paskolą duodančios bendrovės sutikdavo su tokiomis sandorio sąlygomis. Dažniausiai buvo norima sutartimi užtikrinti dešimties metų finansavimą. Didžioji dalis tokių bendrovių krizę išgyveno. Daugelis gyvenamuosius namus stačiusių įmonių vis dar gali pasigirti tuo, kad jų turimo turto vertė gerokai viršija skolas.

2. Pasverta rizika ir minimalios investicijos

Didžioji dauguma bendrovių pasirinkimo kiek kitokią taktiką ir žemės pirkimo. Jos pradėjo ją nuomoti.

Išperkamoji nuoma pasirodė daug patrauklesnis būdas, nei pirkti sklypus krizės laikotarpiu ir taip įšaldyti lėšas. Net ir nutraukus sutartį, praradimai buvo mažesni, nei nusipirkus žemę, kurios vertė prieš kelis metus krito kiekvieną dieną.

3. Kai rinka traukiasi, svarbiausia – grynieji

Kai butai parsiduoda rinkoje labai greitai ir jų kainos pakankamai aukštos, žinoma, kad statytojai turi turėti pakankamai nuosavos žemės, jog galėtų greitai vystyti projektus, patenkintų nuolat augančią paklausą. Tačiau kai situacija radikaliai pasikeičia, tuomet reikia greitai nuspręsti, ar sustabdyti investicijas, ar pardavinėti sumažintomis kainomis turimą turtą, o gal kaip tik – pirkti daugiau žemės ir bandyti iš to uždirbti. Ambicingi tikslai gali pakišti koją: kompanija visuomet turi sekti savo pinigų srautus ir daryti viską, kad apyvartinių lėšų sąskaitoje netrūktų. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti labai nepelninga (kam “užšaldyti” pinigus?), tačiau būtent tokia taktika užtikrina kitų projektų finansavimą – bankas laiko jus patikimu partneriu, kuris disponuoja pinigais ir yra aktyvus rinkoje.

4. Sąnaudos turi būti valdomos kaip šeimos biudžetas

Daugelis statybos bendrovių JAV savo veiklos pradžioje buvo nedidelės šeimos įmonės. Tokios kompanijos neskubėdamos išvystydavo kelis projektus, kuriems vadovaudavo patys savininkai. Visą tą laiką jie taupė ir stengėsi išgyventi bei plėstis, o tuo pačiu ir sekė rinkos pokyčius, buvo lankstūs. Atėjus sunkiems laikams bendrovė greitai suskubo “trauktis” ir, pirmiausia, pradėjo mažinti personalo skaičių. Nors tai buvo skausmingas procesas, tačiau kito pasirinkimo nebuvo. Dabar, kai rinka atsigauna, žmonės kalbina senuosius darbuotojus grįžti.

5. Prognozuokite atsargiai
Gyvenamųjų namų ir būtų statytojai puikiai supranta, kad NT kainos sparčiai nekils dar kelis metus. Greičiausiai vieno kvadratinio metro kaina 2-3 metus balansuos ties ta pačia riba. „Nulinė infliacija“ taip pat nieko gero nežada, tačiau bent jau garantuoja, kad nuostoliai neaugs, o bėgant laikui mažės.

Ekspertai tvirtina, kad NT rinka atsigauna. Kol kas tai jaučia tik didelės kompanijos, bet ilgainiui situacija pagerės ir mažiesiems. Pastarieji jau pastebi, kad nutraukiamų sutarčių skaičius pastebimai mažėja, o tai nuteikia optimistiškai.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt