Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Iš keliams tiesti skirtų betono vamzdžių architektas pasistatė namus
2017-07-03 Šaltinis: LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt

Viename lauko pakrašty Kipre riogsanti stirta betoninių vamzdžių iš pirmo žvilgsnio primena statybų aikštelę, bet iš tikrųjų tai – modernus gyvenamasis namas „AB house“, kuriame su savo šeima įsikūrė architektas Andreas Vardas. Iš 360 betoninių vamzdžių, paprastai naudojamų tiesiant kelius, namus pasistatęs architektas tikina, kad jie sukuria pavėsį, o kartu suteikia užtektinai šviesos.


Iš keliams tiesti skirtų betono vamzdžių architektas pasistatė namus title=
Nuotr. Inhabitat.com

Pastato viduryje įrengta gyvenamoji erdvė kartu su atvira virtuve. Į 190 kvadratinių metrų ploto namus vakarinėje Kipro pakrantėje esančiame Pafose pora įsikėlė 2016 metais.

„Mums patinka paprastumas: ne tik paprastas namų interjeras, bet ir paprastas gyvenimo būdas. Visuomet sakau, kad, grįžęs namo, turi išsivalyti, kad neliktų nereikalingų minčių apie darbą, apie kasdienius buitinius rūpesčius“, – kalba architektas.

Svarbiausias interjero elementas – slankiojančios stiklinės sienos. Tokios stumdomos durys įrengtos beveik iš visų pusių. Jas pravėrus, gyvenamoji erdvė padidėja dar 150 kvadratinių metrų.

„Vasarą, kuri čia trunka aštuonis mėnesius, vidinė namo dalis ir laukas susijungia. Čia mes pramogaujame, rengiame parodas, vakarieniaujame... Taip savo svetainę iš vidaus tarsi perkeliame į lauką“, – dalijasi A. Vardas.

 Šiaurinėje namo pusėje čiurlenantis vandens koridorius įrengtas ne tik puošia namus, bet ir padeda atsipalaiduoti. Be to, vasarą vanduo vėsina orą miegamajame ir veikia kaip natūralus oro kondicionierius.

„Paprastai vėjas pučia per pietinį langą. Pravėrus priešingoje pusėje esantį langą, atsiranda skersvėjis. Oras juda, temperatūra nukrenta 2–3 laipsniais. Kartu ir drėgmė sumažėja“, – pažymi architektas.

Betoniniai vamzdžiai sukrauti iš abiejų pusių palei ilgąsias namo sienas. Tai – tarsi siena su didelėmis skylėmis, tačiau ji namo gyventojus apsaugo ne tik nuo smalsių praeivių žvilgsnių, bet ir nuo kaitrios pietų kraštų Saulės.

„Saulė visą laiką sukasi ratu. Tad ir viduje, ir lauke susidaro vis kitoks apšvietimas. Juk architektūra iš esmės yra žaidimas su apšvietimu“, – įsitikinęs A. Vardas.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt