Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Interjero sprendimai jaunuolio kambariui
2015-12-30 Šaltinis: Namudizainas.lt

Vaikai atėjo į gyvenimą realizuoti savo idėjas, savo tikslus, savo svajones. Vaikino ar merginos kambario interjeras – tai jaunuolio, vaikino ar merginos sielos atspindys veidrodyje. Tai viena iš asmenybės idėjų, minčių projekcijų erdvėje ir plokštumose. Jaunuolis, žiūrėdamas į veidrodį, norėtų matyti save. Pagrindinė tėvų ir vaikų problema yra tai, kad vaikas žiūri į veidrodį ir norėtų matyti save, tėvai žiūri į tą patį veidrodį ir nori matyti save, savo idėjomis, mintimis aprengtus ar išpuoštus vaikus.


Interjero sprendimai jaunuolio kambariui title=
Nuotr. beinteriordecorator.com

Vieni daugiau ar mažiau jau susirado savo vietą po saule. Kiti nerado vietos po saule ar prarado viltį po ja atsidurti. Pirmieji viską žino ir verčia vaikus sėdėti po saule, antrieji šąla, bet nebeturi jėgų ką nors keisti.. ir gali tik neigti svajones, idėjas, mintis.

 

Interjeras vaiko kambariui? Kokio amžiaus bebūtų vaikas, paauglys ar jaunuolis – savo kambario dizaineriu gali būti jis pats, ji pati.

 

Mano namuose, kambaryje ant lentynos, tarp kitų smulkmenų, yra Rafaelio “Siksto madonos” nedidelė paveikslo reprodukcija, pasiskolinta iš draugo, bet taip ir likusi gyventi ant lentynos, nedidelė F. L. Wright vitražo kopija – suvenyras, pasivijęs mane iš Čikagos, ir dukterėčios flomasteriais pieštas piešinukas – saulė, keletas žmogeliukų ” Sveikinu..”.  Sesers dukra buvo gal penkių, gal šešių metukų. Vaikiškai nuostabios linijos, gyvos linijos. Tiek Rafaelio paveikslas, tiek Wright vitražas, tiek dukterėčios piešinukas – GYVI.

 

Mes gimstame gyvi ir laisvi.

 

Kažkur tai skaičiau, Salvadoras Dali išsireiškė, kad Van Gogas nemoka piešti. Van Gogas nemoka piešti taip kaip Salvadoras Dali, bet Salvadoras Dali nemoka taip kaip Van Gogas. Ir vienas ir kitas yra ugnelės ar liepsnos, kurių neužgesino taisyklės, normos, kultūra.

 

Socialinės normos, taisyklės tai kaip tramdomieji marškiniai Neapvilkime jais savo vaikų. Kokios galbūt kvailos, beprasmiškos, per drąsios idėjos beknibždėtų jų galvose, leiskime joms atsiskleisti ir realizuotis.

 

Mes gimstame genialiais, išsilavinimas padaro mus protingais, normos – bailiais, taisyklės – aukomis. Kuo skiriasi Van Gogas nuo kitų žmonių? Tuo, kad jis išdrįso piešti.

 

Neprojektuokime vaikams interjerų. Įgalinkime idėjoms interjerui atsirasti jų galvose, mintyse. Suteikime kuo daugiau galimybių. Parodykime, kaip galėtų atrodyti jų kambariai.. ir išgirskime jų idėjas. Kai išgirsime, padėkime jas įgyvendinti.

 

Jei interjero dizaineris nėra projekto darytojas, bet gali būti vaiko asistentu interjero dizaino klausimais ir supranta idėjas, išdėstytas aukščiau, pasitelkite jį ar ją savo vaiko, berniuko ar mergaitės, vaikino ar merginos, kambario interjero projektavimo asistentais, padėjėjais.

 

Šioje vietoje priartėjame prie architektūrinio ar interjero projektavimo idėjos ar koncepcijos – kaip kliento sugebėjimų atskleidimo, kliento įgalinimo projektuoti interjerą pačiam, interjero dizaineriui tampant kaip ir kliento asistentu, padėjėju interjero klausimais. Vaikų, jaunų žmonių reikia neuždusinti savo idėjomis, neužgožti jų pačių idėjų. Suaugusieji dažniausiai jau prarado ryšį su gyva aplinka, įgimtais sugbėjimais. Juos pakeitė socialinės reakcijos: “-Aš nemoku piešti, tegu žmona renka spalvas, aš sumokėjau už tai..”  Aptingo, prarado vaikišką džiaugsmą ir drąsą. Juos reikia iš naujo pažadinti, atgaivinti. Pabudinti kūrybai.

 

Žemiau keleto interjerų nuotraukos, galbūt tai patiks vaikams, sūnui ar dukrai. Jei tai įvyks, puiku!  

 

Jaunuolio kambario interjeras 1

 

merginos kambario interjero fragmentas

 

balta lova mergaitės kambario interjerui

 

Vaikino kambario interjeras 1

 

berniuko kambario interjeras

 

Jaunuolio kambario interjeras 3

 

Rausvas mergaitės kambario interjeras

 

paauglio, paauglės kambario interjeras

 

mergaitės kambario interjeras, raidės ant sienos

 

žalsvas berniuko, mergaitės kambario interjeras

 

Panelės kambario interjeras

 

Jaunuolio kambario interjeras

 

baltas berniuko, mergaitės kambario interjeras

 

Jaunuolio kambario interjeras 2

 

vaikino kambario interjeras4

 

Jaunuolio kambario interjeras 4

 

paauglio, paauglės kambario interjeras 1

 

gėlėta patalynė merginos kambario interjerui

 

Jaunuolio kambario interjeras 6

 

lova virš stalo mergaitės kambario interjere

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt