Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Interjerą kursime patys ar patikėsime architektams?
2013-09-24 Šaltinis: Gitana Valevičiūtė, žurnalas „Super Namai“

Pasvarstykime, ar Lietuvoje įprasta naudotis architekto arba dizainerio paslaugomis renkantis sienų spalvas? Manau, sutiksite su manimi, kad vieni mielai naudojasi interjero specialistų paslaugomis ir moka už tai pinigus, o kiti mano, kad visą gyvenimą galima apsieiti ir be to.


Interjerą kursime patys ar patikėsime architektams? title=
Nuotr. interiornity.com

Tačiau kaip yra iš tikrųjų – civilizuotas žmogus už dizainą gali mokėti kada nori? Kad ir kaip galvotumėm, realybė tokia, kad kiekvieną kartą pirkdami buitinį daiktą, pradedant sulčiaspaude ir baigiant automobiliu, sumokame ir tą kainos dalį, kuri buvo įskaičiuota už dizainą. Ne paslaptis, kad kuo rafinuočiau, prašmatniau atrodo daiktas, tuo jis brangesnis. Taigi įlipę į nuosavą automobilį, mėgaujamės tobulu, profesionalų sukurtu salonu, o grįžę namo – užsiimame kūryba ir sienas dažome patys.

Ne vienas mano pašnekovas yra tvirtinęs, kad metus vienintelį žvilgsnį galima pasakyti, ar namai buvo kuriami su profesionalų pagalba, ar tvarkėsi pats šeimininkas. Pasvarstykime, kodėl taip atsitinka.

Pirma – patirtis

Visų pirma rezultatą lemia patirtis. Dizaineriai žino, kad spalva gali būti tokia pat apgaulinga kaip ketinanti tekėti viliokė gražuolė. Iki vestuvių ji atrodo miela ir patraukli, bet kai tik parsivedi namo, ūmai atsiskleidžia jos prastas charakteris – ji tampa įnoringa ir viskuo nepatenkinta. Taip ir su spalva. Paletėje gražiai atrodančios spalvos, atsidūrusios interjere, per daug erzina, alina nervų sistemą. O dažnai paletėje atrodančios nepatraukliai spalvos paverčia namų aplinką tausojančia ir raminančia. Taigi profesionalai gerai išmano spalvų psichologiją ir charakterį.

Antra – profesionalumas

Rinkdamas spalvas profesionalas visada įvertina patalpos specifiką ir charakterį. Tai lemia ne tik jos architektūrinės ypatybės, tokios kaip apšviestumas, patalpos tūris, geometrija, bet ir paskirtis. Neišskiriant funkcijos, atsiranda pavojus, kad visas būstas suvienodės, taps nykus, neįgaus charakterio. Pavyzdžiui, viena įdomiausių kūrybai patalpų – miegamasis. Ten žmogui reikia atpalaiduojančios, raminančios atmosferos arba, priešingai, – jaudinančios ir aistringos. Labai svarbu, kad būstas patenkintų žmogaus poreikį keisti gyvenimo ritmą, kuris yra geros savijautos sąlyga. Tokiai atmosferai sukurti „Alcro“ dažų dizainerė Li Edelkoort siūlo pačias tamsiausias spalvas, kurias panaudoti ryžtasi net ne visi profesionalai.

Trečia – šviesos poreikis

Dizaineris visada projektuoja spalvą derindamas su apšvietimu. Tai – pagrindiniai elementai, lemiantys patalpos nuotaiką ir atmosferą, prancūzų vadinami ambience. Kas dirba su šviesa, žino, koks tai svarbus ir sunkiai suvaldomas elementas. Reikia įvertinti ne tik natūralios šviesos niuansus, bet suprojektuoti, tinkamai parinkti dirbtinį apšvietimą, kuris ne tik apšviestų patalpą, leistų nevaržomai dirbti, ilsėtis, bet ir sužadintų naujus pojūčius, išgyvenimus.

Taigi kuriant namus, nederėtų pamiršti, kad rinkdamiesi spalvas įsileidžiame elementą, kuris visada bus šalia ir darys įtaką mūsų mintims, jausmams bei nuotaikai. Norime mes to ar ne, bet spalva turi savo charakterį ir nuolat su mumis kalba. Ko gero, sutiksite su manimi, kad maloniausias pokalbis būna tada, kai jis laiku, į temą ir suteikia džiaugsmo.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt