Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Individualus namas ar kotedžas: ką pasirinkti?
2018-07-26 Šaltinis: Oridanas.lt

Pavargus nuo triukšmo daugiabutyje, ankštų automobilių parkavimų aikštelių, minimalaus privatumo akys krypsta į individualius namus arba kotedžus. Kai kurie žmonės vieną ar kitą pasirinkimą gerokai aukština prieš kitą, tačiau tiems, kurie negali apsispręsti pamėginsime padėti įvardindami kiekvieno varianto privalumus ir trūkumus.


Individualus namas ar kotedžas: ką pasirinkti? title=
Nuotr. NTgidas

Kotedžas pigiau ir arčiau


Dažnu atveju kotedžas vilioja savo lokacija ir kaina. Rasti šeimos poreikius atitinkantį kotedžą dar miesto ribose, ne buvusiose sodų bendrijose, o visai šalia viešojo transporto, ugdymo įstaigų, tačiau kartu ir ramioje, nuo pagrindinių gatvių nutolusioje vietoje tikrai nesunku, ypatingai didžiuosiuose miestuose.

 

Viename didesniame sklype nesunkiai pastatomi keli kotedžai, įkurdinamos kelios šeimos, todėl ir prašoma kaina yra mažesnė nei norintiems gyventi individualiame name. Kainų skirtumas labai priklauso nuo vietos (kotedžas prie senamiesčio gali būti ryškiai brangesnis už individualų namą nutolusį per 20 km nuo centro), įrengimo kokybės. Be abejonės, įtaką daro tiek pačio būsto, tiek priklausančios sklypo dalies plotas, tačiau jei lyginti vienodus kotedžus ir namus, pastarieji bus brangesni.

 Kotedžai skirti miesto tipo šeimoms


Nors kotedžas ir artimesnis individualiam namui nei daugiabučiui, tai labiau miesto tipo šeimos gyvenamasis būstas, todėl renkantis kotedžą vertėtų nesidairyti į tuos, kurie statomi kažkur toli nuo miesto, jei greta nėra viešojo transporto stotelės ar netgi patogaus kelio. Tokioje vietoje verčiau rinktis individualų namą, o kotedžo ieškoti kur nors, kur geriau išvystyta infrastruktūra. Kotedžas yra lyg daugiabutis su daugiau erdvės Jums, Jūsų vaikams, Jūsų augintiniui ir, dažniausiai, garantuota parkavimo vieta Jūsų automobiliui. 70 kv. m. ploto butas savo galimybėmis yra kur kas mažesnis nei 70 kv. m. ploto kotedžas – tą patvirtins kiekviena šeima, nes kotedže kur kas daugiau laiko praleidžiama kiemelyje ar terasoje, kur nevaržomai gali žaisti mažieji šeimos nariai. Mūsų patarimas – kotedžą rinktis tuo atveju, jei norite daugiau privatumo ir erdvės, bet taip pat nenorite pernelyg atitrūkti nuo miesto – atidžiai įvertinkite būsto lokaciją.

 Didžiausias trūkumas – kaimynai, bet gali būti ir privalumu


Bene didžiausias kotedžo trūkumas – kaimynai. Puiku, jei greta Jūsų įsikurs tvarkinga šeima, tačiau galbūt ta šeima mėgs nuolat organizuoti vakarėlius ar priešingai, bus ypač jautri kiekvienam iš Jūsų valdos sklindančiam garsui, kepamos mėsos kvapui ar neįprastam veiksmui. Tai trūkumas, kurį kotedžai „pasiskolino“ iš daugiabučių, bet rizika čia kur kas mažesnė. Jei daugiabutyje turite kaimynus ir iš šonų, ir po savimi, ir virš savęs, tai kotedže dažniausiai turimi vieni ar dveji kaimynai iš šonų. Beje, kartais tokie kaimynai ir didelis privalumas – yra ne viena istorija kaip naujakuriai susidraugauja, kartu švenčia įvairias šventes ir sprendžia kylančias problemas. Tokia kaimynystės yra labai didelis privalumas.

Individualus namas – mėgstantiems ramybę


Individualus namas dažniau pasirenkamas tada, kai norima ramybės, ieškoma „pabėgimo plano“ iš miesto. Kadangi daugiau individualių namų statoma užmiestyje, jie labiau tinkami šeimoms, kurios gali sau leisti du automobilius ir ilgesnes keliones į miestą (jei dirba jame).

Didžiausias individualių namų privalumas – erdvė. Tik mieste ar buvusiose sodų bendrijose namų sklypai yra mažyčai, tuo tarpu tolėliau nuo miesto už priimtiną kainą nesunkiai rasite tikrai erdvų sklypą, kuriame tilps ir namas, ir pavėsinė, ir šiltnamis, ir dar bus apstu vietos pramogoms. Lyginti gyvenimo kaime ar mažame miestelyje prieš keletą dešimtmečių ir dabar tikrai nereikėtų. Šiandien kaimo vietovėse vis daugiau naujų, modernių namų, kuriuose visi patogumai, greitas internetas ir patogus privažiavimas, tad nuolatiniam gyvenimui tikrai gali tikti namas užmiestyje, kaime.

 15 km už miesto kartais lygus 5 km mieste


Kaip didelį individualaus namo trūkumą dauguma linkę įvardinti atstumą iki miesto centro. Tačiau jau gyvenantys užmiestyje gali įrodyt ir kitaip – 15 km atkarpą nesunkiai įveikdami per 15-20 minučių darbą (ypač jei jis miesto pakraštyje) pasiekia greičiau nei kai kurie kelis kilometrus važiuodami mieste. Taigi, vertėtų gerai įvertinti ne kilometrų skaičių, o kelionės trukmę. Jei pavyksta vykti keliems šeimos nariams kartu – kelionė tampa tik malonesne ir pigesne.

Kiek kebliau tiems, kurie turi mokyklinio amžiaus vaikų, kadangi dėl mažo gyventojų skaičiaus provincijoje mažėja mokyklų, bet džiugu tai, kad gana kokybiškai vykdomos pavežėjimo paslaugos, tad nebūtinai teks tapti „šeimos taksistu“, siekiant užtikrinti patogų ir saugų mokyklos ar burelių pasiekimą vaikams.

Mažiau kaimynų, mažiau problemų


Lyginant su kotedžais, individualiame name yra dar ramiau, nes čia visai nėra kaimynų, su kuriais dalijatės bendra siena ar kokia nors bendra erdve (kiemu, pavėsine, parkavimo aikštele ar pan.) Tačiau negalima sakyti, kad visai nėra kaimynų – skiriasi kaimyno sąvokos suvokimas. Jei greta Jūsų apleista troba ir ten gyvena asocialūs asmenys, tai nebus geriau nei du kaimynai kotedže, bet jei greta Jūsų gyvena tvarkingi žmonės – juos sutiksite galbūt tik retkarčiais, o gal susibendrausite, nes užmiesčio, kaimo bendruomenė neretai yra kur kas artimesnė nei miesto. Be abejonės, visur yra išimčių, tad iš anksto vertėtų pasidomėti.

 Populiarėja nedideli namai


Jei šalies nepriklausomybės pradžioje buvo populiarūs dideli, kone visą giminę sutalpinti galintys namai, tai šiandien daugėja mažų namukų, kurie yra kompaktiški, ekonomiški ir labai jaukūs. Nedidelius namukus renkasi vyresnio amžiaus poros, jau užauginę savo vaikus, taip pat pasitelkus vaizduotę iki 80 kv. m. ploto namus statosi nedidelės šeimos, kurios linkę laiką leisti kartu, o miegamuosiuose sutalpina tik lovą ir būtinus kelis baldus (spintą, komodą ar pan.), atsisako beverčių koridorių ir kt. Kiek pasukus galvą ar išsirinkus iš jau sukurtų projektų galima rasti labai patogų ir jaukų mažą namuką 3-4 asmenų šeimai.

Tiek name, tiek kotedže gyventi gali būti pigiau


Nors gyvenant ne daugiabutyje atsiranda papildomų darbų, tokių kaip vejos priežiūra ar sniego kasimas, ekonomiškumą pastebi dauguma. Visų pirma, individuali šildymo sistema, kuri pasirenkama pagal Jūsų poreikius ir gali būti reguliuojama. Išvykdami ilgesniam laikui galite sumažinti šilumą, laukdami svečių – kiek pašildyti ir t. t. Turėdami galimybę reguliuoti namų temperatūrą ir sunaudojamą šilumos kiekį galite sutaupyti pinigų arba pasirinkti geresnį komfortą. Be to, norėdami atlikti renovaciją lengviau sutarsite su kaimynais (kotedže) ar iš viso galėsite su jais nieko nederinti (individualiame name ir kai kuruose kotedžuose).

Turėdami savo daržą, šiltnamį galėsite šį bei tą užsiauginti, tad sumažinsite išlaidas ekologiškoms gėrybėms bei turėsite įdomią, raminančią pramogą, supažindinsite ir savo vaikus su realia gamta, o ne tik iš vadovėlių. Ką jau kalbėti apie šviežesnį orą…

Tiek kotedžas, tiek individualus namas yra geras pasirinkimas, turintis vienokių ar kitokių privalumų. Konkretizuojant galima būtų išskirti šiuos esminius skirtumus:

  • Kotedžas labiau tinkamas miesto tipo šeimai, o individualus namas trokštantiems ramybės
  • Kotedže teks sugyventi su kaimynais, o individualiame name kaimynų galbūt net nepažinosite
  • Kotedže reikės mažiau priežiūros aplinkai, tuo tarpu aplink namą didesnis žemės plotas
  • Kotedžai įprastai yra arčiau miesto
  • Kotedžo kaina mažesnė nei individualaus namo.

 

Jums lieka apsispręsti kas Jums patraukliau.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt