Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant dirbtinę žolę
2015-03-19 Šaltinis: Svajoniuvejos.lt

Šiame straipsnyje norėtume iš arčiau pažvelgti į rinkoje esantį dirbtinių vejų asortimentą: kuo jos skiriasi? Kodėl skiriasi kainos? Juk atrodytų, kas čia tokio įmantraus? O iš tikrųjų, skirtumas yra labai didelis. Taigi, apie tai ir pakalbėsime.


Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant dirbtinę žolę title=

Pirmiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai į gamintojo pavadinimą ir kilmės šalį, nes tai yra vienas svarbiausių kokybės rodiklių.

Žinant gamintojo vardą, šiais technologijų laikais jau esant parduotuvėje savo išmaniuoju telefonu galima nesunkiai pasitikrinti, iš kur vežama produkcija, daugiau sužinoti apie produkcijos ypatumus, asortimentą (specializuotos dirbtinių vejų įmonės gamina daugiau negu vieną dirbtinės dekoratyvinės žolės modelį, dėl jo plataus panaudojimo spektro. Bet apie tai šiek tiek vėliau).

Toli gražu ne visuose specializuotuose statybinių medžiagų, buities reikmenų ir technikos prekybos centruose rasime dirbtinės žolės gamintojo vardą. Dažniausiai nurodoma tik kilmės šalis. O tai jau nemažas minusas produkto kokybei, nes dirbtinė veja gali būti atvežta iš gamyklos, kurioje vargiai ar yra taikomi kokie nors kokybės standartai. Juk taip paprastai nepatikrinsi. Kitas aspektas: žaliavos ir medžiagos, iš kurių pagamintos šios nebrangios dirbtinės vejos.

Gamintojai, kurie taiko tarptautinius kokybės standartus, tobulina produktus, visada suteikia informaciją, kur pagamintas dirbtinės vejos pagrindas ir plaukas, kokios technologijos pritaikytos gamyboje ir pan.

 Perkant vadinamą bevardį (anglų kalboje yra tokia frazė „No name“ ) produktą, deja, bet tokią išsamią informaciją vargu ar pardavėjas galės suteikti, nes galbūt pačiai parduotuvei užsakant tai nebuvo pagrindinis kriterijus ir į tai nebuvo kreipiama daug dėmesio.

Paprastas pavyzdys, ko žmonės dažniausiai klausia apie dirbtinę veją, tai:

1. Ar neišbluks nuo saulės po metų kitų?
2. Ar nebijo kitų oro sąlygų, kaip lietaus, sniego?
3. Ar saugu naudoti vaikams, gyvūnams?
4. Ar ilgaamžė? ir kt.

Klausimai nekyla be priežasties, nes gerai žinome, kad žemos kokybės dirbtinė žolė nepasižymi atsparumu oro sąlygoms: ji blunka, pasitaiko, net kuokštais išslenka, plaukas greitai nulinksta, o po kurio laiko lūžta (turime minty aukštesnę dirbtinę žolę, > 5 mm - 10 mm); nesaugi nei vaikams, nei aplinkai, nes neaišku, kokios cheminės medžiagos buvo naudojamos gamybos metu; turi nemalonų, kai kam net galvos svaigimą ar skausmus sukeliantį kvapą; trumpaamžė (kai nėra jokios garantijos, nežinomas ir tarnavimo laikas).

Kai produktas nebrangus, tai kokybės jame labai stokojama. Visi puikiai žinome, kad norint pagaminti gerą kokybišką produktą reikia laiko, investicijų į studijas ir technologijas, ir, žinoma, kokybiškų žaliavų.Visa tai kainuoja. Todėl, įsigijus pigesnę dirbtinę veją nereikėtų stebėtis, jei po neilgo naudojimo laiko ji praras savo pradinę prekinę išvaizdą.

Dar vienas išlikęs archajinis požiūris į dirbtinę žolę, kad tai „kapinių“ žolė. O kiek puikių projektų galima įgyvendinti su šia produkcija! Galimybės neribotos, tik turėk fantazijos ir noro įgyvendinti! Juk savaime aišku, jog nebūtina visur ir visko užkloti dirbtine veja, bet yra daug situacijų, kur šis produktas puikiai išsprendžia senas problemas. Nereikia bijoti žodžio „dirbtinis“, „sintetinis“.

Apsidairykime aplinkui, kiek daug dirbtinių, bet saugių dalykų mus supa, kurie žmogui labai pagelbsti ir išties labai palengvina gyvenimą. Tai ir namai, ir medicina, ir grožis, ir tekstilė, net maistas, ir dar daug kitų sričių. Susiduriame ir naudojame kasdien. Ir nekliūna tas dirbtinumas.

Priėjome prie dirbtinės vejos panaudojimo spektro. Retas kuris specializuotų prekių prekybos centras prie dirbtinės vejos nurodo jos panaudojimo paskirtį. Dažniausiai tai etiketė su prekės pavadinimu ir su jos pagrindinėmis techninėmis savybėmis (paprastai būna nurodytas tik aukštis), o pirkėjas jau ateina su idėja, kur tą veją naudos.

Dirbtinės dekoratyvinės žolės gamintojų atstovai visada nurodys, kokia veja labiausiai tinka konkrečiam atvejui, t.y. ar laukui, ar vidui, ar aktyviam poilsiui, ar tik landšafto pagražinimui ir pan. (beje, ar bandėte žemos kokybės dirbtinę žolę naudoti uždaroje patalpoje?

Tikrai nerekomenduotina. Verčiau patausokit savo sveikatą.)Negana to, gamintojo atstovo bus suteikta visa informacija apie konkretų produktą: kodėl rekomenduojamas būtent tas, o ne kitas modelis, apie paklojimą (jei žmogus pats nori pasikloti veją) bei priežiūrą. Įsigijus pigesnę dirbtinę žolę prekybos centre, pardavėjo ir pirkėjo santykiai čia pat ir baigiasi.

Įmonės, kurios specializuojasi dirbtinių vejų pardavime ir instaliuojančios šią produkciją gali ne tik suteikti visą informaciją apie produkciją, nemokamai pakonsultuoti, bet ir aptarnauti užsakovus ir po vejos pardavimo bei instaliavimo.

 Dar vienas kokybiškos vejos požymis, kas be abejonės susiveda į kainą, jog ji niekada nebadys net pačių mažiausių pėdučių.

Deja, bet tai yra viena pagrindinių neigiamų asociacijų, kylančių, kai kalbama apie dirbtines vejas: „plastmasė, badosi, kieta“ ir t.t. Brangių kokybiškų dirbtinių vejų plaukas yra pagamintas iš labai aukštos kokybės elastingo ir tuo pačiu tvirto plastiko (jokiu būdu ne kietas, o atsparus dėvėjimuisi).

Būtent švelnumas ir komfortas yra vieni pagrindinių prioritetų gaminant kokybiškas dirbtines dekoratyvines vejas. Tiek estetika, tiek funkcionalumu siekiama išgauti kuo artimesnį natūraliai žolei produktą. Ir tai puikiai sekasi!

O pabaigai pridėsim ir aplinkos taršos faktorių: nežinomos kilmės žemos kokybės dirbtinė žolė gaminama neaiškiomis sąlygomis. Labai abejotina, ar tuo rūpinamasi, kai kilmės šalis yra besivystanti ar vadinamojo, Naujojo pasaulio šalis. O kaip su produkcijos perdirbimu?

Ši problema dažniausiai taip pat nutylima. Kaip žinoma, išsivysčiusių šalių gamintojams šis aspektas yra jokia naujiena, o produkcija gaminama atsižvelgiant ir į globalias taršos problemas.

Vienas tokioetiško verslo atstovas ir gamintojas yra Lietuvoje „Svajonių Vejų“ atstovaujamas prekinis ženklas ROYAL GRASS®, kuris dar tik pernai rudenį įžengė į Lietuvos rinką, bet jau spėjo užkariauti savo gerbėjus ne tik didmiesčiuose, bet ir nedideliuose miestuose.

Kviečiame užsukti į www.svajoniuvejos.lt bei www.royalgrass.com svetainę, ir iš arčiau susipažinti su olandiškomis dirbtinėmis vejomis, kurių kokybė, asortimentas ir spalvinė gama Jus maloniai nustebins.

Daugiau informacijos:
www.svajoniuvejos.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt