Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį dairantis senos statybos būsto?
2020-03-05 Šaltinis: InReal

Itin aktyvi naujų būsto projektų plėtra bei rekordiniai pardavimai pirminėje rinkoje išjudino ir senų butų rinką. Ką reikia žinoti ir apie ką pagalvoti dairantis būsto senos statybos daugiabučiuose (iki 1995 m. statybos), „Inreal“ tinklaraštyje pasakoja įmonės NT brokeris Arminas Karalius.


Į ką reikėtų atkreipti dėmesį  dairantis senos statybos būsto? title=
Nuotr. miestai.net

Išlaikymo sąnaudos

Ne paslaptis, kad senos statybos butų išlaikymo sąnaudos paprastai būna ženkliai didesnės nei būstų naujuose pastatuose. Dažniausiai – dėl šildymo išlaidų. Senos statybos namuose įprastas centrinis miesto šildymas be radiatorių reguliavimo galimybės.

 

Toks šildymo būdas šiandien yra vienas brangiausių, neretai prilyginamas šildymui elektra. „Didžiausios tokio šildymo išlaidos dažniausiai yra blokiniuose daugiabučiuose. Kiek mažesnių galima tikėtis senuose mūriniuose namuose.

 

Žinoma, svarbus aspektas yra ir pati namo būklė, langai, jų sandarumo kokybė bei visi kiti galimi „šalčio tiltai“, dėl kurių išauga šildymo sąnaudos. Taigi, prieš įsigyjant būstą sename name būtina patikrinti jo šildymo išlaidas“, – aiškina A.Karalius.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „daugiabucio renovacija“

 

Namo renovacija

 

Namo renovacija – vienas svarbių aspektų, ieškant būsto senos statybos name. Tačiau jis kelia ne vieną klausimą. Ar namui planuojama renovacija? Kokios bus išlaidos? Jei renovacija atlikta, kokia įmoka jau padaryta, o kiek dar liko mokėti? Kas buvo atlikta – ar keistos komunikacijos, ar tik „kosmetiniai“ atnaujinimai? Kaip keitėsi šildymo išlaidos po renovacijos? Tai klausimai, į kuriuos svarbu sužinoti atsakymus, įsigilinti bei įvertinti.

Namo renovacijos poreikis dažniausiai kyla dėl jau aptartų didelių šildymo išlaidų, kurios rodo, kad šildymo sistema yra sena ir/arba namas „kiauras“. Prieš renovaciją yra pateikiami skaičiavimai, parodantys, kaip po jos sumažėtų šildymo sąnaudos, ir padedantys namo gyventojams sprendžiant, ar verta namą renovuoti.

 

Dažniausiai ši investicija į namą atsiperka tik po 10–15 ar net 20 metų, o visą šį laikotarpį, nors šildymas ir bus pigesnis, patirsite panašias, kartais net didesnes, išlaidas, nes prie įprastų mokesčių prisidės įmokos už renovaciją. Žinoma, namo renovacija nėra tik šildymo išlaidų sumažinimas.

 

Renovuoti namai įgauna estetinę išvaizdą, sutvarkomos bendros erdvės, aplinka, ir tai išties kuria nemažą pridėtinę vertę būstui. Butas renovuotame name kainuos brangiau, būsto išlaikymo sąnaudos (įskaičiuojant įmokas už renovaciją) sumažės, veikiausiai, tik jūsų vaikams. Kita vertus, gyvensite švaresnėje aplinkoje, šiltame būste, bus mažesnė avarijų, kurios dažnai kainuoja nemažus pinigus ir „nervus“, tikimybė. Taip pat ateityje tokį butą bus lengviau parduoti už didesnę kainą.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pereinamu kambariu interjeras“

 

Komunikacijos bute


Svarbi ne tik pastato renovacija, bet ir komunikacijų – elektros instaliacijos ir vamzdynų – būklė pačiame bute. Šis aspektas ypač svarbus perkant tvarkingą būstą, kuriam neplanuojamas remontas.

 

Senuose namuose elektros laidai bei vamzdynai dažniausiai yra kritinės būklės. Buto komunikacijų atnaujinimas kainuoja nemažai laiko ir pinigų, o atlikti svarbu ir rekomenduotina. Jei sename bute toks atnaujinimas nepadarytas, numatykite papildomų išlaidų ir įvertinkite būsto kainą jas pridėję.

 

 „WC namuose"

Bendros erdvės

Kiemas, laiptinė, liftas – tai svarbios vietos, kurias praeiname kiekvieną dieną, po keletą kartų išeidami ir grįždami. Senos, gerai neužsidarančios durys, nerakinamos nusilupusiomis sienomis laiptinės, sukiužę langų rėmai, išdužę stiklai, neprižiūrimas apšvietimas, senas neremontuotas liftas, purvynas kieme ir sulūžusios supynės – ne retas vaizdas senuose daugiabučiuose, kurių reiktų vengti. Ir tai – ne tik dėl emocinio aspekto, bet ir dėl būsto bei gyventojų saugumo.

 

Apžiūrėkite ir rūsio, sandėliukų patalpas, ar jos rakinamos, sausos ir prižiūrimos. Nesutvarkytos bendros erdvės signalizuoja apie laukiančias investicijas jų tvarkymui arba kaimynų nenorą to daryti. Tiek vienu, tiek kitu atveju tai – didelis nepatogumas gyvenant ir kliūtis parduodant būstą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt